Skocz do zawartości

Grafika za 100zł


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić sobie grafike za max 100zł.

 

Aktualnie posiadam:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4600+ 2.41 GHz

Płyta główna: GA-MA78G-DS3H (rev. 2.x)

Ram: 3x 1024mb DDR2  (Kingston)

Grafika: Nvidia 7800GT 256mb DDR2

Zasilacz: Fever ATX 400W PPFC

Edytowane przez damian_PL
Link to post
Share on other sites
 

PFC to nie jest firma. Poszukaj starych pudełek bo bez tego nie podamy karty.

 

 

W informacjach podanych przez autora w pierwszym poście już jest podane, że to Fever (czyli raczej kicha niż zasilacz) a to PPFC to skrót od Passive PFC (pasywny filtr poprawy współczynnika mocy) czyli również poniżej standardu w obecnych czasach, gdzie normą są już zasilacze z aktywnym PFC.

Edytowane przez stachoo86
Link to post
Share on other sites

Witam. Chciałbym kupić sobie grafike za max 100zł.

 

Aktualnie posiadam:

 

Procesor: AMD Athlon 64 x2 Dual Core Processor 4600+ 2.41 GHz

Płyta główna: GA-MA78G-DS3H (rev. 2.x)

Ram: 3x 1024mb DDR2  (Kingston)

Grafika: Nvidia 7800GT 256mb DDR2

Zasilacz: Fever ATX 400W PPFC

W tej cenie znajdziesz jakiegoś używanego GTS'a 250. Wypadałoby też zmienić zasilacz, chociażby na jakiegoś Fortrona 350W (koszt to ~60zł).

Link to post
Share on other sites

Procek tak (miałem kiedyś tandem Athlon X2 4800+ 2,5Ghz + Radeon 4850 - ekwiwalent GTS 250) , ale obawiałbym się o zasilacz. Teoretycznej mocy mu powinno wystarczyć (Twój ma 2 linie 12V 13A i 14A?) , praktycznie - niestety jest to zasilacz z czarnej listy i stąd moje obawy (Na pełnej mocy będzie miał spore obciążenie linii 12V).

Edytowane przez Czarnoskrzydly
Link to post
Share on other sites

Karta do 100zł do gier?

Zakładając nawet najmocniejszą używaną to i tak nie odpalisz najnowszych gier.

200zł używka to już prędzej.

Przepraszam, ale czy ktoś tu pisał o najnowszych grach? Mi chodzi o takie gry typu: GTA IV (chociaż na medium) , F1 2012. To nie są jakieś wymagające gry wiec grafika za 100zł spokojnie sobie z nimi poradzi... Mi potrzeba tylko pomocy przy wyborze grafiki żeby nie kupic jakiegos złomu.

Edytowane przez damian_PL
Link to post
Share on other sites

Przy takim sprzęcie poleciłbym GTX260 używkę. Ale raz ta karta kosztuje 150-180zł, a dwa zasilacz do wymiany na jakiegoś zwykłego Chieftec'a 500W, więc budżet na takie cuda to około 250-300zł.

 

Jeżeli wymiana zasilacza to nie wchodzi w grę wziąłbym coś takiego: http://allegro.pl/geforce-9800-gt-512-mb-i4350009630.html 

Karta zużywa około 120W przy pełnym obciążeniu w Furmark'u (http://www.behardware.com/art/imprimer/781/), więc teoretycznie PSU powinien dać radę. Mankament tej karty to brak DirectX11, ale w wypadku GTS250 można również o nim pomarzyć, więc ja bym brał. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...