Skocz do zawartości

Jak poprawnie zainstalować ATI Radeon HD3850 1024MB ?


Recommended Posts

Witam. Jakiś rok temu zepsuła mi się karta graficzna (ati radeon hd2600pro 512mb) w której zostały wymienione kondensatory lecz i tak nic to nie dało. Od tamtej pory byłem bez karty i komputer był formatowany. Wczoraj zakupiłem kartę (ATI Radeon HD3850 1024 MB)  mam problem z zainstalowaniem jej do komputera. Nie jestem dobry w tych sprawach ale rozebrałem pokrywę komputera i próbowałem ją złączyć. Było trochę problemu bo jest dłuższa od poprzedniej ale mimo tego wskoczyła. Ma ona gniazdo na jakąś wtyczkę nie daleko wiatraczka a stara takiego nie miała i nie wiem co tam trzeba wpiąć. Podłączyłem ją w taki sposób jak starą i odpaliłem komputer. Na ekranie wyświetliły się migające czerwone napisy : "You have not connected the power cable to your video card. Please refer to the `G etting started guide for proper hadware instalation"   Nie rozumiem niektórych słówek, nie wiem co robić aby karta działała? 

Link to post
Share on other sites

nie podłaczyłeś zasilania dodatkowego do karty powinna być taka przejscówka

 Molex_PCIE.jpg

jeśli nie było musisz kupić na allegro lub w komputerowym 6 pin molex

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

@wojciechpiwo, To nie taka wtyczka! To jest EPS 4-pin do zasilania płyty głównej :P. Do karty graficznej musi być 6-pinowa wtyczka, lub przejściówka z 2x molex na jedną 6-pin. Poniżej zdjęcie jaka ma być przejściówka:

 

http://obrazki.elektroda.pl/7831383100_1377634593.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przejściówkę dokupiłem, Założyłem kartę i komputer udało się uruchomić. Na pierwszy rzut ikony na pulpicie wyglądały nie co gorzej niż wcześniej. Ale nagle wyłączył się komputer. Nie wiem co się stało ale po 3 minutach od włączenia samoczynnie się wyłączał. Wyjąłem kartę i mimo tego też się wyłączał. Więc sobie odpuściłem i pomyślałem że musi obejrzeć to ktoś mądrzejszy ode mnie. Ale spróbowałem po trzech godzinach znowu najpierw bez karty- dalej to samo, z kartą- też to samo i znowu bez karty + poprawiłem kable od głośnika i myszki i udało się nie wyłącza się. Nie wiem czego to była wina. 

Planuje za chwilę zamontować jeszcze raz kartę i zobaczyć czy się wyłączy. 

Jeżeli podziała to co powinienem zrobić? Jakieś sterowniki ?

Link to post
Share on other sites

 

 

poprawiłem kable od głośnika i myszki i udało się nie wyłącza się

wątpię aby to były kable od głośnika czy myszki...  Podaj proszę dokładną specyfikę komputera (łącznie z zasilaczem).

 

 

 

Jeżeli podziała to co powinienem zrobić? Jakieś sterowniki ?

 

Tak, sterowniki - najlepiej ze strony producenta, tylko NIE POBIERAJ wersji beta tych sterowników!

Link to post
Share on other sites

System operacyjny: Windows 7 Ultimate 64 bit 

Producent systemu: NTT SYSTEM 

Model systemu: P5GC-MX/NTT/SI 

Procesor: Intel® Pentium® Dual  CPU E2160  @ 1.80GHz  (2CPUs), ~1.8GHz 

Pamięć: 2048MB RAM 

Zasilacz: Powerfox 350W model: PF-350PPC 

Link to post
Share on other sites
Zasilacz: Powerfox 350W model: PF-350PPC 

i masz przyczynę rastrów komputera  ten zasilacz jak najszybciej wymień

np na taki model http://allegro.pl/zasilacz-be-quiet-470w-okazja-i4364139306.html

Edytowane przez wojciechpiwo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...