Skocz do zawartości

Monitor LED 27 cali, głównie do gier


Recommended Posts

Witam. Chciałbym kupić sobie nowy monitor, jestem w stanie tak 800 zł wyłożyć, bo jak patrzyłem, więcej nie ma sensu. No i generalnie trochę w tego CS:GO gram, ale chyba nie da się zrobić takiego kompromisu żeby specjalnie pod tą grę kupować monitor. Bardzo dużo oglądam filmów, więc chyba najlepsza dla mnie byłaby opcja http://allegro.pl/monitor-z-tv-samsung-lt27c370ew-en-led-fhd-dvb-t-c-i4338228690.html , chyba że jest coś jeszcze wartego uwagi? Choć raczej wątpię żeby było coś z USB i tunerem TV w takiej cenie. Jak parametrowo wypada ten monitor? Proszę o odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Ja z mojej strony mogę ŚMIAŁO polecić BenQ GW2760HS, odebrałem go kilka dni temu i jestem w niebo wzięty. Może i nie ma tunera TV, ale jak pisze kolega wyżej, można to obejść. Tego BenQ dostaniesz za 800. Do filmów w sam raz ponieważ czerń na nim bardzo przypadła mi do gustu i filmy po prostu ogląda się dobrze. Obok niego stoi 21,5" TNka i już tak fajnie z czernią nie jest :D

Edytowane przez Ten_Wredny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że tuner TV jest niezbędny? Filmy zawsze możesz odpalić z komputera. Może warto jeszcze zastanowić się nad innymi modelami bez tunera TV?

 

Głównie ta opcja oglądania filmów z USB do mnie przemawia, bez potrzeby uruchamiania komputera, a taką opcję raczej ciężko będzie znaleźć w innych modelach, o ile ją wgl mają, bo ten Samsung to bardziej smart tv. Tuner jest dodatkiem, ale jak już jest to czemu nie. Myślę, że cena jest dużo lepsza w porównaniu do tego BenQ, a oferuje również ciekawsze rzeczy

Link to post
Share on other sites

Polecane monitory multimedialne do ok. 1000zł (czerwiec '14)

 

Ten samsung do filmów nadaje się bardzo słabo(backlight bleed, słaba czerń), co do gier to jedna wielka niewiadoma - brak testów, nie wiadomo jak stoi z czasami reakcji i input lagiem. Na dodatek brak flicker free przekreśla ten monitor już praktycznie na starcie.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Jeśli oglądasz sporo filmów najlepszą opcją w tym budżecie jest BenQ GW2760HS.

 

Co do opinii i komentarzy z portali... Dla mnie mają one taką samą wartość jak marketingowe cyferki w reklamie danego produktu. Jedynym obiektywnym wyznacznikiem mogą być rzetelne testy. W podlinkowanej przeze mnie publikacji(polecane monitory) masz kilka wybranych monitorów, a opinia podparta jest rzetelnymi testami.

 

Nawet jeśli weźmiemy na "tapetę" te komentarze... To co one wnoszą? "ładne kolory, fajny design, super jakość obrazu". Jakieś dzieciaki dostały na komunię nowy monitor i na fali podniecenia wypisują bzdury.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Z tego testu to co najwyżej ten BenQ GW2460HM by mnie interesował, bo jest w najtańszej cenie, choć na morele trochę minusów wypisują. Trochę teraz wyłożę na modernizację PC, więc taka różnica 50-70 zł w sumie gra rolę, żebym znów tak nie przesadzał z pieniędzmi przeznaczonymi na modernizację. Widzę nawet ten GW2760HM na morele w lepszej cenie niż na allegro, ale w sumie nie przekonuje mnie jakoś porównując do Samsunga, który jest dość dobrze wyposażony w ilość złącz.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak mówi przedmówca. A tym że ktoś napisał minusy gdzieś to się nie przejmuj zbyt, zawsze każdy wynajdzie coś co mu nie pasuje. Szczególnie w tym przedziale cenowym, monitora bez wad nie ma :D
Apropos dobrych komentarzy też jest pewna uwaga, jak ktoś w życiu nie miał w rękach porządnego sprzętu to zadowoli się każdym szitem co dostanie w ręce i będzie wypisywał tego typu rzeczy. Lepiej zaufać testom etc. Przynajmniej taka jest moja opinia :P

Edytowane przez Ten_Wredny
Link to post
Share on other sites

 5ms czas reakcji

 

Tak sobie napisał producent, jak jest w rzeczywistości? Jak overdrive stoi z overshootem? Bardzo możliwe, że ten czas realizowany jest przy wysokim poziomie artefaktów, które to są jeszcze gorsze w odbiorze ruchomego obrazu niż "tradycyjne smużenie".

Link to post
Share on other sites

czepiasz się szczegółów, wszędzie gdzie istotny jest brak opóźnień wejścia nie będzie się grało dobrze na TV, a już na pewno nie będzie się dobrze grało (w zasadzie w cokolwiek) komuś kto granie traktuje jako coś więcej niż zabijacz czasu, mnie osobiście nawet obsługa windowsa na TV przyprawia po pewnym czasie o agresywne skłonności wobec sprzętu

 

telewizor jest do telewizji koniec, kropka

Link to post
Share on other sites

Większość gier kąsolowych to strzelanki ze wspomaganiem celowania, czy też inne nie wymagające szybkiej reakcji gry. 

Są fora TV, gdzie są polecane do konsol TV z niższymi opóźnieniami - więc sprawa też nie jest taka prosta, że każdy TV nada się do konsoli.

 

Dla mnie konsola to zabawka, gdzie siadam w fotelu z piwkiem. Prawdziwe granie w wymagające gry ma miejsce tylko na PC - stąd wyższe wymagania odnośnie opóźnień.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...