Skocz do zawartości

"Grafika" // Gry 24''- 1800zl


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez drachenfeles,

Recommended Posts

Witam serdecznie to moj pierwszy post na forum, wiec potraktujcie mnie lagodniej jesli zrobie cos co odbiega od waszych zasad :)

 

A teraz do rzeczy,  potrzebny mi jest monitor do dwoch zastosowan priorytetowo  ilustracje cyfrowe/concept art  ( Adobe Photoshop, Corel Painter )  i gry. 

 

Czyli najwazniejszym parametrem jest dla mnie wiernosc odwzorowania oraz pokrycie palet.

No wlasnie, zalezalo by mi na tym by monitor byl "wide gamut" czyli nadawal sie do pracy w przestrzeni adobe RGB, dobra czern jest rowniez dosc wazna.  Chodz jak to wiadomo nie ma rzeczy idealnych i czesto trzeba isc na kompromis.

 

Dlatego tez juz prawie kupilem monitor Dell u2413   nestepce slynnego 2410 ale w ostatniej chwili cos mnie podkusilo aby przeczytac troche wiecej na jego temat no i niestety okazalo sie, iz ten model ma powazne problemy z overdrive'em, widac  tzw "inverse ghosting", co za taka cene jest moim zdaniem niedopuszczalne.

 

Link do filmu youtube:

 

 

Jest tez Asus pa246q ,ale mowiac krotko, uwazam te monitory za paskudne i nie wyobrazam sobie postawienia tego na biurku. Jestem czlowiekiem, ktory ceni sobie minimalistyczny wystroj i zwiazana z tym pewna harmonie, a "to" nijak nie pasuje mi do tej wizjii. dla przykladu podoba mi sie bardzo nowy design dell 2414h.

 

http://www.techpowerup.com/img/13-11-25/Dell_UltraSharp_U2414H_01.jpg

 

Monitor podpiety bedzie do Macbooka pro, a wiec system osx Maverics do pracy.

Do gier mam zamiar zbudowac blaszaka za ok 3500zl  dlatego tez budzet monitora mam ograniczony, wybieram  swiadomie 24" aby nie katowac karty grafiki  rozdzielczosciami 2560x ...

 

 

Do tego tak, jak w temacie lubie pograc sobie w rozne rodzaje gier w tym FPS'y jak BF4 czy tez nadchodzoce COD: advanced warfighter, wiec takie ceregiele, jak w przypadku della u2413 odpadaja.

 

Jesli nie znajdzie sie nic co pokryje palete adobe rgb to niech bedzie to przynajmniej ok 97-100% sRGB w ktorym i tak dziala poki co wiekszosc rzeczy.

 

Ktos polecal mi tego, NEC EA244WMi .

 

 

Prosze, podzielcie sie radami i opiniami majac na uwadze wymienone przezemnie priorytety.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

W budżecie U2413 to jedyna opcja wide gamut, co do problemów z ghostingiem, jak zwykle u della zmienia się to z rewizji na rewizję (afaik w A02 większość problemów z overshotem usunięto) przy czym należy zaznaczyć, że nie jest to monitor do gier i jeżeli oczekujesz idealnej rozgrywki to nie tędy droga, albo-albo

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

w sensie do grania i grafiki nie wiele się zmieni, albo monitor ma poprawnie wyświetlać barwę, trzymać liniowość i dawać się kalibrować, albo może mieć wyśrubowany overdrive, symulację impulse-type oraz prawie zerowy input lag, gdzieś trzeba iść na kompromis, a zejście z AdobeRGB na sRGB tu nie specjalnie pomaga

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mysle, ze nie do konca sie zrozumielismy :)

 

Priorytetem jest faktycznie grafika, wiec nie wymagam zerowego input lagu i wyzej wymienionych bajerow o ktorych istnieniu  nawet nie mialem pojecia ^^  Wystarczy mi fakt, by w ruchu wygladalo to  po prostu przyzwoicie,

 

Moze dell u2412m? albo wspomniany w pierwszym poscie Nec?

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

jak się zrażasz do U2413 (a skoro nie grasz wyczynowo to IMO nie ma powodu) to NEC jest całkiem w porządku, choć tu z kolei trafiały się sztuki nie teges, które miały jakieś interferencje pomiędzy FRC i PWM, no ale tak czy owak towar zakupiony przez internet możesz zwrócić bez podania przyczyny w terminie do 10 (czy tam teraz 14) dni jeżeli nie nosi śladów użytkowania

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...