Skocz do zawartości

Znika mi literka przypisana do dysku


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez bożo_wporzo,

Recommended Posts

Witam, od kilku miesięcy jestem posiadaczem nowego komputera. Niestety od samego początku mam pewien bardzo uciążliwy problem. Polega on na tym, że po włączeniu komputera znika mi literka przypisana do dysku HDD( SSD, na którym jest system działa poprawnie). Aby móc korzystać z tego dysku muszę od nowa przypisywać literkę.

Dodam jeszcze, że moja przeglądarka zawiesza się po ok. 20 minutach korzystania i żeby działała poprawnie muszę restartować komputer. Właśnie wtedy znika mi ta literka. Kiedy przeglądarka działa poprawnie, a ja ponownie uruchomię komputer wszystko jest ok. Wynika z tego to, że przyczyną zawieszania się przeglądarki jest znikanie literki dysku. Nie mam pojęcia jak to naprawić. Odłączałem już i ponownie podłączałem dysk do płyty głównej, lecz to nic nie zmienia. Mam nadzieję, że mi pomożecie.

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD to jakiś kingston 60gb, HDD to zwykły seagate 1tb, win 8.1. Co do płyty głownej to MSI Z87-G45. Nie chodzi mi tutaj o to, że przeglądarka ma wpływ na dysk tylko o to, że gdy używam przegladarki, ta zawiesza się i aby z niej korzystac musze ponownie uruchomić system. Gdy ten sie wlaczy, dysk HDD nie ma przypisanej literki. Przegladarke daje tu jako przyklad, literka znika rowniez gdy z niej nie korzystam. Chciałem tylko pokazac, że literka nie znika podczas uruchamiania systemu, tylko podczas korzystania z komputera. Ogólnie dziwne jest tez to, ze przegladarka jest zainstalowana na dysku SSD, wiec nie powinno byc zadnych problemow.

Wiem, ze jest to bardzo zagmatwane wiec powiedzcie mi dlaczego znika ta literka przy dysku.

Edytowane przez pitermaniak32
Link to post
Share on other sites

OK miałem ustawione wyłączanie dysku co 20 minut. Zmieniłem, aby nigdy się nie wyłączał i zobaczymy co będzie. Z tego co czytałem, to nie powinno mieć to wpływu na literkę, ale zobaczymy. Nie za bardzo rozumiem twojego pytania odnośnie stawiania systemu, ponieważ nie ja go instalowałem. SSD mam od początku, więc system był od razu postawiony na nim. Systemu nie skanowałem antywirusem on-line.

Link to post
Share on other sites

OK skan zrobiony przez  eset'a. W biosie, dysk SSD jest podpięty pod sata port 1, a HDD pod sata port 2. Napęd TSST jest podłączony do sata port 4, zaś napędu dtsoft virtual cdrom device nie widać w biosie, choć widnieje w menadżerze zadan, ale moze tak powinno byc. Nie wiem czy o to ci chodziło jak coś to pisz :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

O to mi chodziło, dzięki :)

 

Sprawdź stan obu dysków twardych. Jeśli możesz to zainstaluj na dysku SSD drugą przeglądarkę (jeśli masz Mozillę to Chroma lub odwrotnie) i poużywaj nowo zainstalowanej przeglądarki i daj znać czy problem nadal występuje. 

 

Pytanie na wyrost - czy wiesz jak zrobić format i zainstalować na nowo system?

Link to post
Share on other sites

Tylko chodzi o to, że przeglądarka jest na SSD i to jest najdziwniejsze. Ale zainstaluje inną na HDD i zobaczymy co bedzie. Co do pytania na wyrost to może być mały problem. Robiłem formata, ale dysku na którym nie było windowsa, więc systemu nigdy nie instalowałem. Pewnie gdybym obejrzał kilka poradników to bym zainstalował, ale nie chce niczego zepsuć, także dopóki nie będzie to konieczne, wolałbym się obyć bez tego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...