Skocz do zawartości

Komputer wyłącza się i włącza


Recommended Posts

Witam.

Zamontowałem dzisiaj kartę dźwiękową(Asus Xonar Dx) i przy okazji wyjąłem procesor i kartę graficzną w celu wyczyszczenia ich. Potem chciałem włączyć komputer, ale po 4 sekundach wyłączył się i tak w kółko. Dodam, że pasta termoprzewodząca była stara i ją starłem. Czy to przez to, że zdjąłem tą pastę? Z góry dziękuję za pomoc.

Mój sprzęt to:

Intel Core i5 3350p

MSI GeForce GTX 760

Good RAM Play 2x 4GB DDR3 1600Mhz

AsRock B75 Pro3-M

OCZ 600SXS2 600W.

Link to post
Share on other sites

Jest taka sprawa, że kupiłem pastę i wymieniłem, ale problem nie zniknął. Speaker'a nie mam, próbowałem odłączać wszystko i dalej nic. Wszystkie przewody są dobrze podłączone, bez karty dźwiękowej próbowałem, też nic. Jedynie cały czas jest zapalona kontrolka od HDD na obudowie, ale raczej to nie od dysku.

Odświeżam, potrzebna mi szybka pomoc.

Edytowane przez selfishlol
Link to post
Share on other sites

@2up - czytaj posty. Napisał że wymienił pastę na nową.

 

Spróbuj przepiąć dysk do innego portu, odpal na 1 kości pamięci (potem ewentualnie zmień na drugą). Spróbuj z każdą kością w różnych slotach.

Najlepiej byłoby podpiąć wszystko poza obudową,  „na pająka". Po kolei podłączać poszczególne podzespoły i sprawdzać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie jest potrzebne wyciąganie procesora po to żeby go wyczyścić. Problemem mogą być wygięte piny na płycie głównej pod procesorem. Jeżeli wyciągałeś procesor niedostatecznie ostrożnie to właśnie to może być przyczyną. Ściągnij chłodzenie i jeszcze raz podnieś procesor dokładnie się upewniając czy na płycie wszystkie piny leżą prawidłowo. Może też się zdarzyć ze zwyczajnie procesor jest źle włożony i choć na pierwszy rzut oka tego nie widać to zwykle wyciągnięcie go i włożenie może rozwiązać problem.

 

Co do kontrolki od HDD to możesz sprawdzić czy przez przypadek nie jest ona zamieniona z kontrolką PW led (PW led na górze, HDD led odwrócone napisem ku dołowi na dole)

Edytowane przez konspektor
Link to post
Share on other sites

Wg mnie to na razie jest chodzenie po omacku.. leć do sąsiada i pożycz speaker - to jest pierwszy podstawowy test diagnostyczny - będziemy kombinować, podczas gdy speaker od razu "wypika" Ci błąd. To nie jest dużo roboty więc do dzieła.

Edytowane przez bożo_wporzo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...