Skocz do zawartości

Sapphire Radeon DUAL-X R9 270X


Recommended Posts

Hej,

 

Tak karta jest dobrym wyborem choć osobiście jeżeli chodzi o Sapphire zawsze celuje w wersje Vapor-X oraz Toxic, ale to moje zdanie. Ogólnie rzecz ujmując karta będzie dławiona przez Twój CPU- jest zdecydowanie za słaby do niej, ale z czasem możesz go wymienić i wykorzystać w 100% potencjał karty. Osobiście polecam jak najszybszą zmianę CPU.

Link to post
Share on other sites

Znaczy ramy kupię już na zapas by się nie martwić potem ssd następnie jakąś kara dźwiękowa i słuchawki potem zmiana monitora na 1920x1024 i jak będę odczuwał że karta nie daje rady to sprzedam ja i kupię gtx 770 albo używana r9 290

Kartę - słownik w tel.

Link to post
Share on other sites

Hej! Posiadam R9 270X od Sapphira i kartę sobie chwalę, nie narzekam ani na temperatury ani na głośność, w grach spisuje się bardzo dobrze. Jak zmienisz procka na mocniejszy to sądzę że w niektórych grach zyskasz jeszcze na wydajności. Co do FullHD - wszystko zależy od gier i od preferencji ustawień ale na R9 270X w większości da radę pograć w tych 50-60 klatkach na najwyższych ustawieniach z wyłączonym AA i innymi bajerami - ja przynajmniej tak ustawiam i jestem zadowolony. Wiadomo że R9 280X czy 290X dystansują 270X mocą i wydajnością, no ale to są już karty dla entuzjastów pełną gębą :)

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

znaczy jak na razie mam monitor 1280x1024 a do tej karty ja mi pisali wcześniej to i tak overkill ;d 

Czy możesz mi podać faktyczną wielkość wentylatorów na karcie i dł samej karty? 

Pytam się ponieważ myślałem ze chłodzenie dual-x czy gigabyte 3x czy msi oc gaming(chodzi tylko o rodzaj chłodzenia)  jest takie same w każdym modelu czy r9 270x , gtx 760 gtx 770 czy r9 280x  ale jak czytałem to chyba tak nie jest ponieważ chłodzenie dual-x r9 270x na str producenta wynosi około 22cm a w recenzji 7970 chłodzenie dual-x wynosi 28 wytłumaczy mi to ktoś?

Edytowane przez Pawskill
Link to post
Share on other sites

Ja nie porównuje chłodzeń nie zrozumiałeś mnie, Chodzi oto czy chłodzenie przykładowo te które napisałeś WF 3x czy jest takie same na karcie r9 270x i na karcie gtx 770 lub r9 290x czy różni się one wielkością zależnie od modelu karty

Link to post
Share on other sites

Kolego karta ma jakieś 22 cm, licząc zaś z przednią blaszką to 23 cm. Rozmiarów wentylatorów Ci nie powiem bo nie chcę wyciągać karty. Odnośnie długości chłodzeń to wydaje mi się że każda karta np. R9 270X, R9 280X czy R9 290X mają inną długość chłodzenia nawet jeśli jest to Dual-X. Wychodzę z założenia że większa płytka, większy radiator i większa obudowa chłodzenia (większa czytaj dłuższa). 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam karta doszła moim zdaniem pod względem wizualnym jest w b. dobrym stanie ale po stronie lutów ma pewne ślady które mnie niepokoją czy ktoś powie mi czy mam się tym martwić czy to jest zupełnie normalne?

 

http://img.image-storage.com/3817795422/a53f5574ee114.jpg

 

http://img.image-storage.com/3817795422/762a2992835e4.jpg

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy od gry, w jednej ograniczy bardziej, w innej prawie wcale.

W większości gier procesor będzie za wolny dla tej karty. Po zmianie na i5 pod koniec wakacji, zobaczysz różnicę.

Ramu dokup do 8gb. Nie kupuj zbyt dużego zapasu, ponieważ RAM z czasem tanieje.

Link to post
Share on other sites

Tu masz porównanie 6970 i R9 270X => http://www.anandtech.com/bench/product/1061?vs=1043 widać że przewaga nowszej karty jest zdecydowana, zwłaszcza w nowszych grach a przy procku pokroju i5 karta uzyskał byś duży skok wydajności względem obecnego...

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...