Skocz do zawartości

Jaka karta


Recommended Posts

Cześć potrzebuje dobrej karty graficznej takiej by  obsługiwała najnowsze gry w wysokim poziomie mam procesor amd fx-8350 Płyta główna msi 970a-g40  dlatego pci express w wersji 2.0 musiała by obsługiwać .Proszę o 3 linki  jak można to jeszcze z allegro  do 750 zł jak tańsza jest to jeszcze lepiej :) z góry thx

Link to post
Share on other sites

Podaj jeszcze kilka ważnych rzeczy:

Jaki masz zasilacz ? (dokładny model i markę)

Czy podkręciłeś procesor ? (jak tak to ile, chociaż na tym mobo pewnie wcale)

Jaką masz aktualnie kartę graficzną ?

 

Karta nie musi być pci-e 2.0 bo ten format jest wstecznie kompatybilny i bez problemów będą również działać takie z 3.0.

Link to post
Share on other sites

ogólnie jak napisałem  powyżej :P  za kartę  dysk ssd pewnie kupie starczy mi 500 gb wiem trochę kosztuje  ale  zaszaleje xD karty dźwiękowej nie mam w planach  bo chyba ta z płyty starczy czy  nie xD ?  :P na razie potrzebuję karte  i zasilacz jak kolego wyżej pisze xD bo patrzałem na ranking ale taki dziwny karty z 2010 roku na topie  ... xd

Link to post
Share on other sites

Ogólnie  schodzę z laptopa i  składam komputer  jeśli możesz to informacja o potrzebnym zasilaczu będzie  bardzo przydatna ;) procesora nie będę podkręcać bo to  w zasadzie obniża pracę jego coraz ciężej będzie chodzić pewnie

Że co ?   pierwsze słyszę  że przez podkręcanie procesora  będzie on ciężej chodzić  lub obniży jego pracę , podkręcanie procesora może  znacznie przyspieszyć działanie programów i gier [ ogólnie zwiększa się wydajność ]  , W twoim przypadku  bardzo by się przydało  chociaż lekkie oc    na 4500mhz znacznie by  to podniosło wydajność  , ale nie wiem czy  na tej płycie  ci się to uda  . Pomimo tego że twoja płyta posiada pci express 2.0 to w zaden sposób nie wpłynie na wydajność karty graficznej  bez problemu  mógłbyś wsadzić kartę pokroju gtx 780  i  nie była  by ona ograniczona przez pci expres 2.0  . Do twojego zestawu proponuje  używanego gtxa 670  ponieważ karty od nvidia  mają  wyższą wydajność we współpracy z procesorami  od amd [ mniejszy narzut sterownika na procesor ] 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

odpowiedz prosze na pytania stawiane przez kolegow wyzej, kupiles juz procesor i plyte? bo jezeli nie to cale szczescie, AMD FX nadaja sie do gier jak piesc do nosa. a wiec jezeli jeszcze nie kupiles jeszcze nic to zapraszamy do dzialu zestawy komputerowe - zaloz tam swoj temacik, stosujac sie do wzoru (umozliwi to precyzyjna i sprawna pomoc)

Link to post
Share on other sites

 

 

AMD FX nadaja sie do gier jak piesc do nosa

Dlaczego nie? Nadaje się dla mniej wymagających. Dużo lepszą wydajność w grach ma i5. Do takiego FX nie wrzucimy już topowych kart.

Dlatego jak jeszcze nie kupiłeś fx'a to wybierz intela.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem  orientowałem  się waszym rankingiem i  tam (dla bardzo wymagających gier) znalazłem ten procesor na 3 miejscu i teraz jestem wpieniony pod względem tego zakupu  czyli to co  macie w rankingu to  jeden wielki syf  czyli  poco taki  ranking jak robi ludzi w h....  ? tak kupiłem  procesor i płytę jak pisałem w temacie.Co do kart  używanych nie mam żadnego zaufania wole kupić nowe i mieć pewność że będzie hulać 

Link to post
Share on other sites

Orientowałeś się rankingiem ale nie treścią testu do niego dołączoną.

 

 

Testowany procesor na pewno wyda się atrakcyjny dla użytkowników, którzy wykorzystują komputer do czegoś więcej niż grania. AMD FX 8350 (jak i wszystkie czteromodułowe modele FX) to sprzęt dla ambitniejszych użytkowników, którzy nie uważają, że procesor ma służyć przede wszystkim do generowania większej liczby klatek na sekundę i wiedzą jak wykorzystać osiem rdzeni (a i większą liczbą by nie pogardzili). Wszędzie, gdzie liczy się liczba wątków, a więc na przykład w grafice 3D czy obróbce wideo, procesory FX bez żadnych kompleksów konkurują z topowym modelem Core i5. Jeśli chcesz złożyć relatywnie tanią stację roboczą, to wybór AMD FX 8350 wydaje się sensownym pomysłem. Co bardzo ważne, procesor został odpowiednio wyceniony - w dniu premiery to 750 zł.

Od początku wiadomo było, że nawet poprawione rdzenie Bulldozer nie dościgną obecnych procesorów Intela, jeśli chodzi o wydajność pojedyńczego wątka.

 

Wystarczyło przeczytać ten akapit.

Od kiedy stacja robocza służy do gier?

 

Możesz mieć pretensje do siebie.

Link to post
Share on other sites

Bo ten procesor jest bardzo wydajny, tylko nie w grach a w renderingu, gdzie możesz wykorzystać wszystkie jego wątki. Ten ranking jest właśnie odnośnie renderingu. Jak być patrzał uważnie, to zauważyłbyś na podstawie czego jest zrobiony.

Niestety do gier nie jest najlepszy, ale też nie jest jakiś tragiczny.

 

W tej kwocie możesz do niego kupić kartę pokroju Geforce GTX 660Ti lub GTX 760 bądź Radeon HD7950/r9-280 i będzie dobrze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok  ale takie zagadnienie poco jest w opisie do bardzo wymagających gier i aplikacji tak naprawdę użytkownicy patrzą na 1 stronę i opis zostaje później prawda jest taka jeśli ktoś zamieści go w bardzo wymagających grach to tak jest więc dlaczego ktoś pisze że amd fx8350 2 generacji  jest do  gry jak pięść do nosa bo tak w cale nie jest czytałem recenzje gdzie nowy model i 5 jest troszkę lepszy ale to nie oznacza że nadaje się do kosza bo gry na nim nie  pójdą wręcz przeciwnie ma dość dobre zastosowanie do grafiki  więc gry wymagające pójdą w stosunkowo dobrych ustawieniach .... dzięki( master barti i robertg1 )za kompleksową pomoc  myślę że temat do zamknięcia chyba że polecicie zasilacz do któregoś z geforce  bo jak pisaliście znakomicie  idą w parze z amd + dla was.

Pozdrawiam

Edytowane przez untsd
Link to post
Share on other sites
Radeon HD7950/r9-280

Te karty nie będą się nudzić miejscami?

 

 

fx8350 2 generacji  jest do  gry jak pięść do nosa bo tak w cale nie jest czytałem recenzje gdzie nowy model i 5 jest troszkę lepszy ale to nie oznacza że nadaje się do kosza bo gry na nim nie  pójdą wręcz przeciwnie ma dość dobre zastosowanie do grafiki  więc gry wymagające pójdą w stosunkowo dobrych ustawieniach ...

Widzisz na słabych kartach graficznych nie będzie dużej różnicy.

Jednak jak włożysz do obu r9 290, to i5 będzie dużo szybszy niż FX, który jest za wolny w grach dla szybkich kart.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...