Skocz do zawartości

Spalona kość RAM single 4GB kingston 1333Mhz CL9 - jak to możliwe ? ;(


Recommended Posts

Jak w temacie. Dziś przydarzyło mi się coś bardzo niemiłego (no ale w końcu PIĄTEK 13 ! :/) i wręcz dziwnego. Wyjmowałem z kompa dysk SSD bo go opylam, ale przy okazji podkusiło mi żeby wyjąć zestaw 2x2GB RAM bo mam 12GB, a w sumie jak mam SSD to mi te 4GB leżą odłogiem. DELIKATNIE wyjąłem i odpalam kompa. Niestety nie załącza monitora. Pomyślałem, że może muszę przepiąć kości z socketu 2 i 4 na 1 i 3 Niestety dalej to samo. Pomyślałem, że może słabo dociśnięte. Zacząłem je lekko dociskać i nic. Później poczułem mocny smród. Przeraziłem, się, że może komp poszedł z dymem. Szukałem nosem w obudowie źródła smrodku, wyjąłem kości 2x4GB i włożyłem spowrotem same już 2x2GB i komp odpalił ! Oglądam potem dokładnie zestaw 2x4GB i niestety jedna z kości jest zjarana... :o  dokładnie zaś 4 ,,styki przy wtyku do socketu RAM.

 

Jak to się mogło stać ? Nie umiem tego wyjaśnić. Nie pierwszy raz kości czy cokolwiek z kompa wyjmowałem... Drugiej kosci 4GB chyba nie spaliło, ale boje się wkładać do brązowych socketów, że może i tę spalić. Obecnie mam kości na niebieskich.Kupione 01.04.2011, a kingston ma bodajże wieczystą gwarancję. 

 

. Spaliły się styki, myślicie, że uznają? 

Edytowane przez Damian555666777
Link to post
Share on other sites

hahaha typowe objawy czasem zbędnego grzebania w PaCjencie :D

 

jak kolega mi przyniósł swojego gtx'a żeby mu sprawdzić czy "wszystko jest ok" to po odpaleniu jakiś kondensator na płycie zaczął dymić jak stary diesel - miałem mgłę w pokoju przez sporą chwilę :D smród nieziemski.

 

wysłałem płytę ze strachu na gwarancję - odesłali mi ją z notką że wszystko jest "ok" nie dopatrzyli się problemów hahaha a kondensatorek nadal był zjarany i płyta faktycznie chodziła bez problemu - ale już jej nie mam :D

 

a Ty masz pecha i tyle.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...