Skocz do zawartości

Podkręcanie kompa mojego :p


Recommended Posts

ogólnie rzecz biorąc jestem informatykiem więc jakieś pojęcie na temat podkręcania posiadam ale do mistrzostwa mi daleko , do rzeczy :

 

mój komp (zapewne spora część z was powie , że jest idealny do kręcenia i będzie mieć rację , choćby też dlatego że sam kupiłem mojego kompa z pełną świadomością ) :

 

- Sapphire Radeon HD 4850 512 ( ze śmigłem tak gigantycznym praktycznie jak na procku ) najniższa odnotowana temperatura na tym Radku zimą to około 35 stopni w spoczynku przy wiatraku chodzącym na 37% mocy !! , nikt mi w to nie wierzy :co: , przy 35 stopniach w pokoju w upale jak dziś radek ma 47 stopni w stresie nie udało mi się osiągnąć kiedykolwiek wyniku powyżej 70 stopni choćby nie wiem co :D

- Intel Dual Core E5200 2,5 Ghz gość w sklepie gadał że powinien pójść na około 3,2 Ghz :D

- Kingmax 2 GB Ram 1066 MHz ( obecnie ta pamięć nie hula mi na 1066 , gość w sklepie coś gadał że mój procek nie pozwoli mi na osiągnięcie 1066 Mhz, nie wiem ile w tym prawdy )

- płyta ASUS P5QL PRO

- Zasilacz 530 Watt - Rasurbo

- dysk Seagate Baracuda 320 GB (7200?)

- obudowa taka że nawet w przy temperaturze pokojowej 35 stopni C jak dziś w stanie spoczynku temperatury max czegokolwiek nie przekraczają 55 stopni

 

teraz mam kilka pytań czy w ogóle warto to kręcić czy to coś da , czy efekty będą widoczne i warte zachodu ?

 

kolejna rzecz to kręcenie Radka z tego artykułu poniżej wywnioskowałem że suwaki w sterownikach Radka praktycznie od razu mogę dać na max przy moich temperaturach , czytałem też że jakiś gość szukał programów w necie do podkręcenia Radka powyżej maxymalnych ustawień w sterownikach ponieważ skończyła mu się skala na suwakach a on chciał więcej :P

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj ... /1784.html

 

nawiasem mówiąc temperatury podane w tym artykule jak wcześniej napisałem mają się nijak do moich

 

i jeszcze jedno pytanie poprzedzone skrinem :

 

http://a.imageshack.us/img19/7936/radeks.jpg

 

mianowicie podejrzewam , że GPU clock w wartości 160 Mhz i Memory Clock w wartości 250 Mhz jak widać na załączonym obrazku to są wartości obowiązujące w trybie 2D a może się mylę ? gdybym się mylił to mój radek chodził by z 1/4 mocy :)

 

no i to chyba tyle prosiłbym i fachową i rzetelną poradę fachowców za bardzo dobrą mogę postawić browara :)

 

z góry dźwięki :P

Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac najpierw poczytalbym o tym zasilaczu. Malo znany w PL, a na guru3d jest na czarnej liście ;)

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=287485

 

 

Te wartosci GPU (160/250) to 2d na 100% :D

 

Masz w domu multimeter jakis? Zmierz napięcia na tym PSU twoim w IDLE i podczas jakiegos obciążenia np. programem OCCT

Link to post
Share on other sites

już czytałem o zasilaczu moim generalnie opinie są takie że praktycznie powinien już mi komp wybuchnąć 5 razy w ciągu roku ostatniego , jakoś nie wybuchł , przynajmniej nie zauważyłem

 

dałem za niego ze 2 lata temu kupę kasy bo około 350 zł i nie wydaje mi się żeby to był shit , koleś w sklepie polecił mi go wręcz , oczywiście teraz wszyscy znajomi dopatrywali się teorii spiskowych że specjalnie mi go dał bo mu nie schodzi na sklepie czy coś takiego , tym "czarnym listom" po prostu nie ufam leję na nie z góry na dół wg mnie te czarne listy to prędzej jakiś chwyt marketingowy niż to że sklep kupuje gówniane zasilacze po to żeby im leżały na półkach i na siłę wciskają klientom , TO PO CO BY JE ZAKUPOWALI DO SKLEPU ???? to się kupy nie cima wg mnie to jest moja opinia

Link to post
Share on other sites

no jakieś niby wytłumaczenie to jest jakby nie patrzeć czy przekonujące nie wiem , wiem tyle że te całe wszystkie CZARNE LISTY skłaniają mnie do wydatku kolejnych 350 zł na "markowy zasilacz" nie wybuchający choćby dla świętego spokoju bo przecież kto zaryzykowałby uszkodzenie kompa za 2000 zł ?

 

a odwracając kota ogonem można stwierdzić że ci "fachowcy" co tworzą czarne i białe listy w całym necie też przyjmują za to niezłą kasę , bądź tu mądry w piz.u ;)

Link to post
Share on other sites

350zł?! Za to bys kupil za******y markowy pewny zasilacz, a nie coś, o czym w PL nie slyszano a za granicą źle opisywano. To, że nie wybuchł do tej pory nie znaczy, że nie wybuchnie, albo że jest super. Tracer rodziców teżnie wybuchał długo, ażdo pewnego czasu... Takeme siorki zjadł całego kompa razem ze sobą. Mój Fever tylko mi popalił sloty na ram i troche ogólnie mobo.

Poza tym dobry zasilacz mozna dostac i za 80zł, a gó*****y pewnie i za 400zł ;) Trzeba wiedzieć co kupić i nigdy nie sugeruj się tym, co powiedząCi w sklepie, w którym kupujesz.

 

E:

"TO PO CO BY JE ZAKUPOWALI DO SKLEPU ????"

Po to, żeby zarobić. Mogą np. puścić kit, że to nowość z zachodu i że są super markowe, a kupili je za grosze na przyklad. Tak samo mozna zapytac po co sklepy kupują jakies tandetne rzeczy najtansze, jak ktos, kto sie zna i tak tego nei kupi? BO przeciez nie kazdy zna sie na tym i nie kazdy wpadnie na to, zeby spytac sie osob, ktore nie beda mialy zadnych korzyści z tego, co zaoferują, więc będą oferować/pomagać jak najlepiej :D

Link to post
Share on other sites

ok panowie w między czasie możemy wrócić do tematu jakim jest OC co do zasilacza to możecie mi polecić jakiś wypasiony skoro mówicie że można za stówkę mieć dobry to ja na to chętnie bym poszedł ;) tak gdzieś 550 Watt właśnie no może 600 na reszcie sprzętu się znam sam w miarę ale nie sądziłem że zasilacz ma tu jakieś w ogóle znaczenie , jego marka

 

na starym kompie też miałem jakieś szity w stylu modecom 350 i nawet jeszcze jakiś gorszy kiedyś i faktycznie poszły na złom , lecz spaliły się tylko one nic więcej w kompie nie padło tak więc jest to jakieś pocieszenie

Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac najpierw poczytalbym o tym zasilaczu. Malo znany w PL, a na guru3d jest na czarnej liście ;)

Ten idiotyczny temat na tym forum zawiera po prostu wszystkie nie znane temu nerdowi marki zasilaczy...

 

Test zasilaczy tej marki:

http://www.xsreviews.co.uk/reviews/powe ... ap-750w/5/

http://www.hwreviewlabs.com/index.php?o ... mitstart=5

 

 

Wypadają całkiem przyzwoicie, chociaż nie jest to oczywiście zasilacz z najwyższej półki.

Link to post
Share on other sites

Qpers, możliwe. Dlatego napisałem "Szczerze mowiac najpierw poczytalbym o tym zasilaczu.", a nie "Ten zasilacz to gó**o" :D A w tą pogode nawet szczerze mówiąc nie chciało mi sięspecjalnie dalej szukać, stwierdziłem, że jak ktoś coś wie to napisze :) No i sie nie mylilem ;)

Link to post
Share on other sites

ja to nawet nie wiedziałem że tyle marek zasilaczy jest na świecie co na tej liście ;)

ktoś wcześniej napisał że mogę nawet i za 80 zł kupić dobry mi bardziej chodziło o kategorię jakość/cena łatwo wydać 350 czy 400 zł ale piechotą to to nie chodzi , można pewnie wydać i 700 zł tylko po co i skąd

Link to post
Share on other sites

TO PO CO BY JE ZAKUPOWALI DO SKLEPU ????

nie tylko dlatego... po prostu masa klientów (i to znacząca większość) chce kupić np. w razie awarii jak najtańszą, ale nową (czyli taką na gwarancji) część. Jak np synkowi zepsuje się komputerek do gierek, to mają albo wydać np 100zł na zasilacz no name 500W (sprawny, działający i z 2 letnią gwarancją), albo na porządną 450W dajny na to 350zł to 98% wybierze ten za 100zł (a często i jeszcze tańsze) i jest to głównym powodem dlaczego w sklepach jest od groma taniej tandety, a np porządny zasilacz trzeba zamawiać np. na następny dzień, bo sklep musi non stop obracać gotówką, a więc jak już kupować, to taki sprzęt który schodzi dość szybko z półek.
Link to post
Share on other sites

sklep kupuje gówniane zasilacze po to żeby im leżały na półkach i na siłę wciskają klientom , TO PO CO BY JE ZAKUPOWALI DO SKLEPU ????

Żeby je wciskać takim noobom, jak ty ;)

 

PROŚBA DO ADMINA - nie życzę sobie dyskutować z qpersem dziękuję

 

OBRAŻA MNIE PUBLICZNIE

Link to post
Share on other sites

@maciex sprawdź ile Twój zasilacz ma na linii 12V, będzie pisało na tabliczce na zasilaczu. Będzie wiadomo do czego się ten zasilacz nadaje.

Co do Qpersa poniosło go trochę ale chciał dosadnie wytłumaczyć, że zasilacz trzeba uważnie dobierać bo taki 530W może być znacznie słabszy od markowego 350W. Szczególnie, że już widziałem w zasilaczach Rasurbo 530W 18A na linii 12V czyli 216W, co to znaczy chyba nie muszę mówić.

Link to post
Share on other sites

odnośnie qpersa to kazał mi pożyczyć kartę graficzną od kolegi , monitor i zasilacz w sprawie migającego monitora i testować pojedynczo wszystko po kolei , a wystarczyło zmienić częstotliwość odświeżania i on mnie od noobów wyzywa , śmiech na sali .... że niby marka monitora mu się nie spodobała :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...