Skocz do zawartości

Skoki pamięci GPU - ASUS R9 290


Recommended Posts

Witajcie. Od wczoraj mam Radeona R9 290 od ASUS'a w wersji OC z chłodzeniem DirectCUII i zauważyłem dzisiaj coś dziwnego, a mianowicie w programie GPU Tweak na wykresie widać że Memory Clock cały czas "skacze" z 5040 na 600... Co może być przyczyną tego problemu? Proszę o pomoc, pozdrawiam :)

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites

Sterowniki najnowsze, skanuję właśnie kompa czy to nie jakiś wirus, później spróbuję przeinstalowania sterowników (przy okazji jakim programem to najlepiej zrobić żeby wszystko wyczyścić razem z programami od producenta?). Zauważyłem że jak coś robię przez jakiś czas nie wracając do pulpitu to cały czas użycie pamięci jest na full, jak zerknę na pulpit na minimum, innych wartości w ogóle nie ma...

Link to post
Share on other sites

Może masz jakiegoś wirusa, który kopie bitcoiny za twoimi plecami. Ostatnim czasem słyszałem o takich.

Stery możesz kasować programem driver sweeper, choć jeśli masz najnowsze to bardziej zacząłbym od skanu antywirusem i malwarebytes anti-malware.

Edytowane przez Longhorn
Link to post
Share on other sites

Witam, akurat mialem podobny problem z MSI r9 270, skoki taktow i arty w trybie 2d, winowajca okazal sie MSI Afterburner ktory "wydziwial" przy zmianie trybow, mozesz sprobowac pobawic sie czyms ala evga precision lub czyms podobnym do oc/zmiany ustawien profili gpu i zobaczyc jak wtedy bedzie dzialac

Link to post
Share on other sites

Próbowałem Adw Cleaner, dalej to samo, zaraz spróbuję przeinstalowania sterowników. A to screen z gpu-z i asus tweak przy okazji: 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a46ae89a8b75aba.html


Wcześniej miałem już tą kartę jednak ją oddałem i po jakimś czasie znowu kupiłem i zauważyłem, że tamta miała lepszą wydajność (np w Thief w teście na tamtej niezmienne 60 fps tutaj min 40)...

 

 

A i jeśli chodzi o taktowanie pamięci to ASUS GPU Tweak pokazuje 600 i 5040, a Gpu-Z i EVGA Preciosion 150 i 1260...


Zapomniałem napisać, że przeinstalowanie sterowników nic nie zmieniło :/

Edytowane przez FrasZWC
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...