Skocz do zawartości

MSI N780 GTX 780 Lightning vs Evga GTX 780 ACX


Recommended Posts

Mam pytanie co do MSI GTX 780 Lightning - jak z cewkami i innymi sprawami? Byłem już zdecydowany na EVGĘ, ale zauważyłem wersję od MSI z sporo wyższym taktowaniem i o 200 zł droższą ( wg mnie warto ) i chciałbym zapytać o temperatury, awaryjność, cewki, ewentualny serwis itp. od MSI. Jeśli wszystko byłoby dobrze, bez piszczących cewek które w wersji od EVGI się nie zdarzają. Evga z chłodzeniem ACX ma bardzo dobre temperatury, a MSI?

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-n780-gtx-780-lightning-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dp-dvi-n780-lightning-599254/#div4

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-w-acx-cooler-03g-p4-2782-kr-592325/

Edytowane przez szczepanx
Link to post
Share on other sites

Ale rzadko i serwis jest podobno bardzo dobry, bezproblemowy. Nie chcialbym trafic na MSI z bardzo wysokimi temperaturami, z piszczacymi cewkami i w dodatku na wielkie problemy z serwisem, dlatego pytam. Bardzo kuszace jest to msi, bo taktowanie prawie jak TI.

Link to post
Share on other sites

Tak jak Nowaj napisał... EVGA też mają problem z piszczącymi cewkami i ostatnio nawet często ludzie o tym piszą (np. na forum EVGA). Temperatury to kolejna, dość częsta, przypadłość. Zależy na jaką sztukę trafisz - w sumie jak ze wszystkim.

 

Co do taktowania... to, że ma prawie jak Ti to nic nie znaczy. Jest o wiele więcej (bardziej znaczących) różnic - w końcu to dwa różne modele (780 vs 780Ti).

 

Lightning to karta reklamowana jako "mistrz OC". Prawda jest taka, że na innych kartach też może Ci się udać podkręcić jak Lightning'a, a nawet jeszcze bardziej. A 980MHz (stock dla Lightning'a) na 99% uda Ci się osiągnąć na każdej 780tce. Natomiast mocne OC to loteria - tak samo jak w przypadku MSI.

 

Serwis EVGA to jakość, jakiej raczej nie uświadczysz w przypadku innych producentów. Tutaj należy się ogromny plus.

MSI chyba też nie jest najgorsze, lecz wiadomo... EVGA to EVGA.

 

Jeżeli Ci zależy na wypicowanym pudełku i stu tysiącach faz sekcji zasilania oraz świecącym napisie "Lightning" w obudowie to bierz Lightning'a. Ale nikt Ci nie obieca, że trafisz na sztukę, która nie piszczy/się nie gotuje (chociaż o Lightning'ach nic nie słyszałem pod względem wysokich temperatur).

 

Poczytaj testy i fora - i sam zdecyduj. Sprawdź, czy ktoś pisze o problemach z tymi kartami i będziesz znał odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. ;)

 

Pozdrawiam! ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

W EVDZE płacę 2 stówy za: dobre temp, super serwis, małą awaryjność - na sprzęcie pokroju tej ceny nie ma sensu oszczędzać.

 

@Karol1701: Zapomniałem dodać, że nie chcę podkręcać GPU ;) Jak one się kręcą mnie nie interesuje, bo na początku jest mi to zwyczajnie niepotrzebne - może za 3-4 latka.

 

 

Dobra wybór jest chyba prosty: Evga.

 

Na morele powróciła wersja z max rozdzielczością 2560x1600 ( http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-sc-acx-3gb-gddr5-384bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-03g-p4-2784-kr-580834/ ) i różnica w taktowaniu jest minimalna - 980 vs 967.

Edytowane przez szczepanx
Link to post
Share on other sites

Co jest takiego dobrego w tym serwisie EVGA ? Ja kupiłem kartę 780Ti, odebrałem w sobotę, karta nie działa - miała jakąś wadę fabryczną. Od razu napisałem do EVGA. Oni po 3 mailach (na każdego musiałem średnio 24 godziny czekać) uznali, że mogę wysłać kartę im albo do sklepu, gdzie kupiłem (morele) ale szybciej będzie do sklepu. Efekt jest taki, że od soboty z tym się męczę a karta jest JESZCZE u mnie w domu ! Od dzisiaj to grabią sobie morele ale ja byłem pewien, że zgłoszę usterkę do EVGA, w ciągu 2-5 godzin ktoś się odezwie i od razu zadecyduje (po to dokładnie opisywałem usterkę), wyślą kuriera po kartę i wszystko się w tygodniu zamknie. Obecnie wyszło na to, że w sobotę położyłem 2,7 kafla na ladę i od tego samego dnia jestem i bez pieniędzy i bez karty, to jakaś pomyłka. Dlatego dla mnie ważniejsza bezawaryjność niż serwis dobry..

Link to post
Share on other sites
W lightning słabo podkręcają się pamięci.

Zależy od konkretnego egzemplarza.

W nowych już nie użyto pamięci Elpidy a bodajże Hynixy.

Skoro nie zamierzasz kręcić bierz EVGĘ.

Hawki i Lightningi to dobry wybór dla osób,które planują mocne OC.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@2xUP

 

Panie... a jaki serwis działa w sobotę, nie mówiąc już o niedzieli??

 

Pisząc z Gigabyte na odpowiedź czekałem dobre kilka dni do tygodnia nawet... pisząc z EVGA - maksymalnie 24h.

 

I jak można zdecydować, czy wina karty, czy nie, skoro serwis nie ma karty "w rękach"? Na słowo to podobno nawet księdzu wierzyć nie można. Trzeba było od razu wypełnić wniosek na stronie EVGA (RMA) to kurier by przybył. Piszesz co jej dolega, oni sprawdzają i po sprawie.

 

No i na sam koniec... równie dobrze mogło się tak stać z MSI, Gigabyte, ASUS'em i cholera wie czym jeszcze... to, że Tobie się tak stało z EVGA to nie znaczy, że jest to najbardziej awaryjna karta. Nie ma idealnego producenta, któremu by się nie przydarzyła jakaś wtopa. :)

 

Chociaż i tak współczuję zaistniałej sytuacji.

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

To dlaczego ludzie grają w nie z 2gb vramu? :wariat:

Nie odczujesz żadnej róznicy,nie ma co bezsensownie przepłacać.

Ale grają na jakimś 7870 itp., gdzie nie tykną nawet "Ultra", bo i tak moc GPU na to nie pozwoli...

Na Ultra gra potrafi schrupać ponad 3 GB... wykręcona 780tka chyba nawet dałaby radę tym ustawieniom, więc te 6GB aż tak strasznie głupim pomysłem nie jest...

 

@UP

Jest jak mówisz... ale zwykle pytają, jeżeli piszesz z jakimś problemem, czy chcesz, aby wygenerowali dla Ciebie taki numer. Ale jak wiesz, że to wina karty to od razu trzeba było pisać, że prosisz o RMA. Unikasz w ten sposób pytań typu: czy dobrze podłączyłeś kartę itd. i tym samym skracasz czas całej "zabawy".

 

Pozdro! ;)

Link to post
Share on other sites
W EVDZE płacę 2 stówy za: dobre temp, super serwis, małą awaryjność - na sprzęcie pokroju tej ceny nie ma sensu oszczędzać.

 

Kupując EVGA dopłacasz za potencjalnie (słowo klucz) lepszą obsługę serwisową i gwarancje. Temperatury są dobre ale na poziomie konkurencji. Awaryjność to czyste prawdopodobieństwo. Dodam, że EVGA GTX 780 wcale nie jest najcichszy. 

 

Ja tego nie rozumiem. Kupując nową rzecz od razu myśli się o możliwości zepsucia. Toż to optymizm :P

 

Za te 200zł można kupić lepszy SSD, który będzie działał lata. A karte po 3 latach i tak wymienisz. Jak nie chcesz podkręcać to tym bardziej nie opłaca się dopłacać kasy za potencjalnie (słowo klucz) lepszą podatność na OC. MSI ma programik, w którym ustawiasz sobie tryby OC, Gaming, Silent. Działa i dla laika dobre rozwiązanie.

Edytowane przez MaCiuŚ
Link to post
Share on other sites

Racjonalne oczekiwania (NCE) - każde informacje trzeba wykorzystać... więc moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że bierze się pod uwagę to, że coś może się zepsuć... samochodem też jeździsz bez koła zapasowego? :P

I u mnie serwis jest jednym z czynników (razem z temperaturami, ciszą, wydajnością...) przy wyborze karty. Gdyby nie to, to pewnie bym skończył z Asusem :)

Link to post
Share on other sites
Za dwie stówy nie kupisz dobrego SSD.

 

W sensie, że dołożyć te 200zł czy nawet mniej i kupić lepszy. Można też spożytkować te pieniądze inaczej. Nawet lepszą płytę główną, która będzie lepiej wyglądać  :menda:

 

Racjonalne oczekiwania (NCE) - każde informacje trzeba wykorzystać

 

Tylko trzeba się zastanowić czy warto tyle dopłacać za tyle korzyści. Jak ostatnio przeglądałem sklepy to różnica między MSI a EVGA to jakoś 150zł. Jak teraz jest mniej to można nad tym dewagować. :P

Edytowane przez MaCiuŚ
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...