Skocz do zawartości

BIOS - wyłączona kontrola USB, co dalej??


Recommended Posts

Witam,

Myślę że mam poważny problem z nowo zakupionym komputerem.

Chodzi o to że w chwili gdy chcem zainstalować system napięcie w USB znika.

Zacząłem grzebać w BIOSie i wyłączyłem jakąś kontrolę USB i od tego momentu zaczął się prawdziwy problem.

Aktualnie myszka i klawiatura nie działają wcale i nie jestem w stanie zajrzeć do BIOSu aby przywròcić domyślne ustawienia.

Błagam Was o pomoc, aktualnie jestem bezradny ;C

MSI B85 G43

Przy podłączeniu nowszej myszki gamingowej napięcie jest lecz w dalszym ciągu nie funkcjonuje ona na ekranie.

Link to post
Share on other sites

Znajdź na płycie głównej takie piny jak poniżej zaznaczone.

Przy WYŁĄCZONYM komputerze połącz zworką te 2 piny na powiedzmy 30s., po czym ściągnij zworkę i uruchom komputer.

Jeśli nie masz wolnej, to weź z płyty głównej z jakiegoś miejsca na tą chwilę a potem odłóż z powrotem ;)

 

http://vpx.pl/i/2014/06/11/Clipboard01.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Teraz będzie pytanie z serii głupich.

Jak to jest ze do żadnego z wymienionych pinów nic nie jest podpięte(jak na rysunku, puste 2x2) i w jaki sposób mam je połączyć np. 2,3 czy 3,4. oraz czym dokladnie mam te piny złączyć?? Czy moze to być choćby speaker czy musi być to tzw. Zworka o której wyglądzie nie mam pojęcia??

Baterię wyszukałem pod kartą graficzną a sadze że reset zworką może być szybszy.

Link to post
Share on other sites

Chyba faktycznie najlepiej będzie jak wyżej Ci radzi: wyciągnij baterię na kilkanaście sekund po czym włóż z powrotem. Przy wyłączonym komputerze!

Link to post
Share on other sites

Zworka wygląda mniej więcej tak:

http://pl.static.z-dn.net/files/dd6/858d7ccbbfc2e6f4723aa49470dd2291.jpg

i znajdziesz ją również przy napędzie optycznym (DVD/CD/itp)

 

Na płycie głównej (lub w instrukcji) będzie oznaczone, które piny masz połączyć aby zrobić CMOS i dalej zgodnie z instrukcjami kolegi worm

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...