Skocz do zawartości

Ocena zestawu komputerowego do 3000 zł.


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3000 zł
  • Których części potrzebujesz?: Cały komputer
  • Overlocking: Nie bo się na tym nie znam.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:FHD
  • Specjalne wymagania: Brak
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Brak
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/MydluU/

Prosiłbym o sprawdzenie kompatybilności wszystkich części.

Mam też pytanie co do Zalmana Z3 plus, mianowicie pomieści wszystko?

Wybrałem Red edition, gdyż powaliła mnie swym designem.

I jeszcze jedno pytanie czy Zalman Z3 plus (black) a red edition różnią sie tylko i wyłącznie kolorami? Czy również szerokością itp. Droższa 40 zł no ale chcę aby mój komputer ładnie wyglądał i był wydajny.

Skupiam się na połączeniu kolorów red and black. Dlatego też dołożyłem 50 dyszek na płytę główną i kolejne 50 na tą obudowę.

 

Cooler wybrany ze względu na kulturę pracy.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

 

 

Mam też pytanie co do Zalmana Z3 plus, mianowicie pomieści wszystko?

Jak najbardziej. Z3 nie ma górnego koszyka, więc miejsca na karty jest naprawdę sporo (360 mm)

 

Jeśli zależy Ci na czerwonym kolorze, to możesz pomyśleć nad:

http://www.morele.net/pamiec-a-data-xpg-v1-0-8gb-2x4gb-ddr3-1866mhz-ax3u1866w4g10-dr-632643/

 

Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

 

Używając tych kodów oszczędzisz 66 zł, które można wpakować w cichszą kartę z dłuższą gwarancją - MSI/Asus R9 280x

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc. Jeśli chodzi o karte graficzną to wybrałem ją dlatego, że ma dobre opinie i prawdopodobnie najlepsze chłodzenie.

Msi jest kusząca, lecz czytałem, że się grzeje, zaś Asus ma najwięcej problemów z artefaktami. Praktycznie wpisując na Youtube R9 280X artefacts wyskakują same karty od Asus'a, więc tej firmie podziękuje. :)

 

I dziękuję za usługę za 1 zł, naprawdę przydata rzecz o której nie wiedziałem. ;)

Link to post
Share on other sites

Sam zestaw wygląda fajnie ale można pokombinować. 

 

Zastanów się nad płytami od MSI -  MSI B85-G43 Gaming oraz  MSI H87-G43 Gaming. Wg mnie mają lepszy desing niż B85 Fatal1ty. Pod kolor czerwony możesz też dopasować Raijintek Themis zamiast Fery. Można również pomyśleć o pamięciach z czerwonym radiatorem A-Data XPG V1.0 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz w cenie niższej niż Crucial 

 

Możesz też użyć kodów na darmowy montaż i dołożyć do jeszcze innej obudowy pod czerwony kolor; Zalman Z11 PLUS HF1 MIDI TOWER albo i może podejdzie Graphite 230T Windowed ORANGE/

Link to post
Share on other sites

Potrafi być głośna pod obciążeniem

http://www.legitreviews.com/wp-content/uploads/2013/10/noise1-645x875.png

Tylko 3dB różnicy to chyba nie aż tak wielka różnica, nieprawdaż?

Sam zestaw wygląda fajnie ale można pokombinować. 

 

Zastanów się nad płytami od MSI -  MSI B85-G43 Gaming oraz  MSI H87-G43 Gaming. Wg mnie mają lepszy desing niż B85 Fatal1ty. Pod kolor czerwony możesz też dopasować Raijintek Themis zamiast Fery. Można również pomyśleć o pamięciach z czerwonym radiatorem A-Data XPG V1.0 8GB (2x4GB) DDR3 1866MHz w cenie niższej niż Crucial 

 

Możesz też użyć kodów na darmowy montaż i dołożyć do jeszcze innej obudowy pod czerwony kolor; Zalman Z11 PLUS HF1 MIDI TOWER albo i może podejdzie Graphite 230T Windowed ORANGE/

Dziękuje za pomoc, rozważę twoją propozycję. :)

Link to post
Share on other sites

To polecacie MSI? Bo dwa dni temu zadałem pytanie na pclab.pl, mianowicie która karte wybrać. Eksperci w danej dziedzinie polecili mi XFX'a.

 

Jestem w kropce. :(

 

Kajtek i mam pytanie co do tej płyty MSI b85 bo faktycznie design jest o wiele lepszy. I chciałbym się dowiedzieć czy mój procesor będzie bezbłednie funkcjonować z tą płytką?


Pomoże ktoś? Na morele MSI R9 280X jest strasznie drogi, to chyba już lepiej kupić Msi gtx 770?

Link to post
Share on other sites
Eksperci
pclab.pl
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:Daj sobie spokój z tymi mistrzami.

 

Kajtek i mam pytanie co do tej płyty MSI b85 bo faktycznie design jest o wiele lepszy. I chciałbym się dowiedzieć czy mój procesor będzie bezbłednie funkcjonować z tą płytką?
Tak

 

Na morele MSI R9 280X jest strasznie drogi
Rzeczywiście, cena MSI odstrasza. Inny sklep nie wchodzi w grę?
Link to post
Share on other sites

ame='TheBl3nd' timestamp='1402499134' post='1458736'] Eksperci [/quote ] :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: Daj sobie spokój z tymi mistrzami.

 

Tak

 

Rzeczywiście, cena MSI odstrasza. Inny sklep nie wchodzi w grę?

 

Dowaliłeś :D Jeśli chodzi o sklep to tylko morele, ponieważ kilka razu już tam kupowałem i mam pewność co do jakości. Na dodatek mam sklep morele obok domu bo w Katowicach jest. :) Raczej zdecyduję się na XFX'a. Czytałem zagraniczne opinie i wielu nie narzekało, że jest bardzo głośny. Nie mówię, że go nie słychać(oczywiście pod obciążeniem) ale zapewnia przyjemną rozgrywkę, przyzwoite temperatury i w miarę cichą prace.

 

Bardzo wam dziękuje za tak dokładną pomoc. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...