Skocz do zawartości

Opłaca sie ?


Recommended Posts

Witam, zamierzam zmienić moje GPU (gtx 660) na coś bardziej wydajnego. Opłaca się kupic karte r9 290 (bodajże referencyjne chłodzenie)? Problem jest w tym że karta jest dość droga a budżet pozwala mi tylko na używaną r9 290. Na allegro za 900-1200 można ową kartę kupic-ALE- z tego co słyszałem to one się bardzo grzeją. Ani w niej nie moge wymienić chłodzenia bo strace gwarancje (chyba że się mylę). Kolejne pytanie to czy ta karta nie bd. się różnić wydajnością od tych nowszych wersji owej r9. A może skusić się na jakieś inne gpu w tej samej cenie ?

 

 

 

Przykłady aukcji (nic nie reklamuje jak cos)

 

 

http://allegro.pl/radeon-r9-290-gigabyte-asus-i4317409139.html

 

http://allegro.pl/karta-msi-r9-290-4gb-gddr5-gwarancja-i4309014533.html

Edytowane przez plkornipl
Link to post
Share on other sites

W takim budżecie bez problemu  powinieneś kupić radeona r9 290  z autorskim chłodzeniem   co prawda używana ale z długa gwarancją powyżej 2 lat , referenta odradzam  chyba że masz naprawdę dobrze wentylowaną obudowę, skok wydajności względem poprzedniej karty gtx 660 będzie olbrzymi  pod warunkiem że masz naprawdę wydajny procesor  najlepiej podkręcony core i5 4670k , core i5 3570k  . najlepiej podaj resztę  twojej konfiguracji   bo może się okazać że twój zasilacz nie podoła

Link to post
Share on other sites

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: W tym tygodniu ok. 1100 zł
-Zastosowanie: Gry
-Model i moc zasilacza: Be Quiet! Pure Power L8 600W 80PLUS Bronze BN224 

-Reszta specyfikacji komputera i5.3570k,ASRock Z77 Extreme3 Kingston HyperX 8gb 1600 mhz- 

-Rozdzielczość monitora w której grasz!  1920x1080

Edytowane przez plkornipl
Link to post
Share on other sites

R9 290 również nie pociągnie wszystkiego na ultra - zawsze znajdzie się gra, gdzie trzeba będzie wyłączyć kilka bajerów, żeby zachować płynność.

 

Osobiście radziłbym Ci używaną autorską 290-tkę - stosunek cena/wydajność jest nie do pobicia.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...