Skocz do zawartości

UPAŁY i wysoka temperatura procesora. Też macie problem?


Recommended Posts

Witam.

Od 2 lat mam otwartą obudowę, bo zawsze mam wtedy niższe temperatury, ale w te upały to jest masakra. Mój X3 720 (odblokowany na X4) normalnie ma ok 42 stopni i max. 48 w stresie, a w te upały - 46 stopni, a w stresie (hmm po 30 min. gry w BC2) 55 stopni. Normalnie boję się grać w nowsze gry, które w 100% wykorzystują mojego proca i kartę...

Link to post
Share on other sites

W stresie jeszcze nie tak źle, ale wiem ten idle martwi też tak mam w upały.

Zamknij obudowę zrób duży przewiew w budzie, speedfanem zwiększ obroty wentylatorów (szczególnie cpu) a jak się nie da to w biosie można ustawić na full. Jak grasz to nie będziesz słyszał hałasu ;)

Link to post
Share on other sites

Witam.

Od 2 lat mam otwartą obudowę, bo zawsze mam wtedy niższe temperatury, ale w te upały to jest masakra. Mój X3 720 (odblokowany na X4) normalnie ma ok 42 stopni i max. 48 w stresie, a w te upały - 46 stopni, a w stresie (hmm po 30 min. gry w BC2) 55 stopni. Normalnie boję się grać w nowsze gry, które w 100% wykorzystują mojego proca i kartę...

Co masz za chłodzenie na procku? OC masz jakieś jego?

Link to post
Share on other sites

Mój AMD Phenom II x4 955 skręcony na 3.4GHz ma w IDLE 38 stopni natomiast w stresie 55.

Temperatury skoczyły tak jak w IDLE o 3 stopnie, a w stresie w ogóle :). BOXowy wentyl rządzi, lecz jest przeraźliwie głośny.

Temperatury więc jak najbardziej w porządku :D.

Link to post
Share on other sites

A ja mam w chacie klimatyzację i upały mogą się schować. W ogóle z du*y temat za przeproszeniem. Nie wiem po co Sopel go założył, żeby nam powiedzieć, że po 30 min. grania ma 55*C? Dzięki stary za tę jakże ważną informację, teraz mogę umierać spokojnie. Nie masz żadnych problemów, komp się nie wiesza, nie wyłącza, to przestań się gapić na temperatury i zajmij się czymś przyjemniejszym/pożyteczniejszym.

Link to post
Share on other sites

Ustawcie sobie porządny wentylator obok otwartej obudowy:

 

http://allegro.pl/item1103700590_wentyl ... ratis.html

 

A nie jakieś 120 mm Selekty :D Tutaj dopiero będzie spadek temperatury.

 

Mialem taki kiedys jak miałem Radeona 9550 :)

Troche go podkrecałem i przy otwartej obudowie stawialem taki wentylator :P

Bez wentyla by sie karciocha spalila, bo tak sie grzała, że bez dodatkowego chlodzenia czuc było palenie gum w NFS :D

Link to post
Share on other sites

Założyłem, bo kiedyś ktoś pisał, że temp. procka 55 stopni jest za wysoka i chciałem się upewnić czy mojemu procowi nic się nie stanie.

Po drugie jak coś ci się nie podoba to na ch.j tu wchodzisz?

Ktoś, kiedyś pisał powiadasz, nie no faktycznie jest powód żeby się niepokoić. Każdy procek ma inną tolerancję na temperaturę, jeden nie powinien przekraczać 70 a inny dobije do 90 i będzie stabilny (np. wersje do lapków). Jak chcesz sprawdzić parametry swojego cpu to poczytaj na stronie AMD.

Wchodzę, czytam i komentuję, jeśli mam na to ochotę, więc się nie napinaj bo ci żyłka wyjdzie i grzeczniej proszę, to że jesteś na lekach, nie zwalnia cię z obowiązku przestrzegania podstawowych zasad kultury (choć to pojęcie w Internecie jest tylko swoim cieniem).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...