Skocz do zawartości

Asus M3N-H\HDMI timingi


Recommended Posts

Witam wszystkich :D Kopiłem wyżej wymienioną płytę główną i jak się okazało nie ma ona możliwości regulowania timingów z poziomu biosu. Mam Geil z serii Ultra 800Mhz 4,4,4,12, niestety w spd domyślnie zapisane są wartości 5,5,5,18, które płyta wykrywa.Nie zamierzam zmieniać płyty głównej, dlatego chciałbym zapytać czy są jakieś kości które w spd mają domyśle opóźnienia 4,4,4,12, mogą też być 1066 cl5 5,5,18. Interesują mnie zestawy 2x2 przeszukałem fora, sklepy internetowe ale nic nie znalazłem.HELP !!!

Link to post
Share on other sites

Bios award, na pewno nie ma. Pamięci chodzą na cl 5-5-5-18 2T. zastanawiam się czy nie kupić jakichkolwiek 2x2 w dualu na 1066 i po prostu przestawić w biosie t dzielnik z 800 na 1066 i ewentualnie napięcie...Pytanie jakie wybrać żeby działały w dualu z tego co słyszałem patriot gryzie się z asusem, podobnie corsar ale tutaj chyba nie ma reguły.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście jest taka zakładka w biosie, pod tą opcją kryją się trzy ustawienia, jednak nie ma możliwości ustawiania timingów. Jeśli mnie pamięć nie myli jest opcja manual(nie działa) maxmemclk - ustawiająca najniższe timingi odczytane z spd pamięci i najniższą częstotliwość oraz disable. Na oficjalnym forum asusa ludzie też skarżą się na brak tych ustawień

Link to post
Share on other sites

Mam najnowszy 1404:) Pewnie kupie jakieś zestaw 2x2 1066 z najniższymi timingami zapisanymi w spd i zmienię z domyślnych 800 w biosie do 1066, bo tak jak pisałeś wszystkie pamięci mają na starcie 800mhz 5-5-5-18 2T 1,8V. Mam jeszcze pytanie odnośnie EPP. Jak to jest z tymi dodatkowymi profilami pamięci, bo w niektórych są już zapisane prawidłowe parametry. Jest domyślny np 800mhz 5-5-5-18 1,8V i dodatkowy 800Mhz 4-4-4-12 2,1V. Ta płyta zobaczy dane EPP czy tylko zwykłe SPD? Gdyby był taki gotowy profil nie musiałbym ustawiać ręcznie. A tak wogóle dzięki że zainteresowałeś się tematem procek:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...