Skocz do zawartości

Komputer nie chce się włączyć komunikat a2 przy starcie


Recommended Posts

Witam powiem na początek że szukałem już na wielu forach i nie moge stwierdzić co się w ogóle stało bo piszą ze to problem wielu podzespołów i strwiedziłem że utworze nowy temat a więc tak zaczeło się od przeinstalowania windowsa 7 64 i wszystko poszło sprawnie później sciągnąłem program do instalacji steroników i gdy je poprałem i poinstalowałem zaczeły się problemy komputer stasznie zwolnił i co chwile sie zawieszał choćby przy otwieraniu mojego komputera. Wyłączyłem go i włączyłem a tu przy starcie pojawia się komunikat A2 czytałem gdzieś że to problem w biosie ale ja nic w biosie nie przestawiałem bo nie znam sie za dobrze. Po paru minutach włącza się ładowanie windowsa ale dalej już nie idzie i nie wiem co z tym zrobić? msi b75a-g43 to jest moja płyta i czy podawać inne podzespoły i jakies inne informacje? Prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy aktualizowałem biosa bo włączyłem żeby sciągnął wszystkie i je zainstalował. Sformatowałem dysk więc wszystkie stery które zainstalowałem usunąłem ale nadal jest ten problem spróbuje przeskanować tym antyvirusem i napisze czy coś wykrył

Link to post
Share on other sites

Nie miałem jak wczesniej napisać a wiec wygląda to tak udało mi się uruchomić go bo wyskoczyło podczas włączania naprawianie systemu wiec to zrobiłem trwało to dosyć długo ale po tym włączył sie komputer i sprawdziłem wersje biosa i wyglada to tak _Asus_-1072009 bios date 07/24/12 11:32 ver.04.06.05 bios date 07/24/12 11:32 ver. 04.06.05 wiec chyba sie nie aktualizował nie wiem dokładnie i przeskanowałem go tym antyvirusem i  wykryło mi 2 wirusy na dysku przenośnym który był akurat podłączony bo nie jest on podpięty cały czas a na kompie czysto wiec nie wiem co dalej przy wyłączaniu chciał zainstalować akualizacje i od 3 godzin je instaluje. Rano napisze jak sprawa wygląda czy się włącza i czy działa poprawnie bo tak jak sie uruchomił to przez 5 może 10 minut działał ok później znowu zaczął zamulać np. wchodze na partycje dysku i oczekiwanie około 2 minut dosłownie za każdym razem a i jeszcze chce powiedzieć ze sprawdzałem jakimś programem tylko nie pamietam jakim temperature podzespołów i wszystko było w normie bo slyszałem ze może być dysk padniety ale jak sie temperatura zgadza to nie wiem :(

Link to post
Share on other sites

Dysk odłączony ale nawet jak jest teraz podłączony to komputer w miare dobrze działa a płyte kupiłem jak i cały komputer w styczniu ubiegłego roku


No jest na stronie msi polska wersja BIOSa 10.10 z października ubiegłego roku  ale w BIOSem nie miałem żadnej styczności prócz wejscia w niego i ustawienia na przykład że ma czytać system z płyty a nie z dysku a reszty niec nie zmieniałem bo sie troszke boje ze mogę coś popierdzielić

Link to post
Share on other sites

nie bój się. Jak coś to zrobisz reset biosu. Jeżeli masz inny dysk lub pendriva z systemem to odpal go. Pomiń dysk systemowy (w sensie nie używaj go). odpalasz NOWY system z INNEGO dysku i sprawdzasz programem HD tune pro log na pierwszej stronie. W zakładce (chyba) "Error Scan" testujesz dysk pod względem błędów. Jeżeli podczas tego testu będziesz miał czerwone kwadraciki albo okno eksploratora systemowego z "uszkodzonego" dysku się zawiesi (chodzi o przeglądanie danych) to znak, że pada dysk.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...