Skocz do zawartości

Naprawa (wymiana) elektroniki dysku Barracuda 7200 1TB


Recommended Posts

Witam, w dniu wczorajszym miałem problem z uruchomieniem kompa. Windows kończył ładowanie systemu na "trwa uruchomianie systemu" i to wszystko. Okazało się, że po odpięci dysku o którym mowa komp dział prawidłowo. Dysk podpięty jest jako dodatkowy, wydaje mi się, że padła elektronika. Na aledrogo znalazłem pasującą płytkę o takich samych numerach. Pytanie jak sprawdzić czy to na pewno elektronika, czy można założyć, że jak podepnę zasilanie do tego dysku i słychac jak pracuje napęd to dysk jest sprawny mechanicznie?. Dodam, że na dysku nie było jakiś super ważnych danych, lecz jakbym je odzyskał to byłoby super. Koszt zakupu elektroniki to 90zł. Dzięki. Darek.

Link to post
Share on other sites

Dokładny model podaj. 

Chcesz przepinać elektronike, szukasz porady, a nie podasz najbardziej podstawowej informacji. Przy okazji zobacz ile serii 7200 zostało wypuszczonych. 

O.k wieczorem podam dane dysku. Dzięki.

O.k wieczorem podam dane dysku. Dzięki.

Mam takie dane, czy takie wystarczą. Seagate ST31000528AS 1TB nr. elektroniki100574451 revb.

Link to post
Share on other sites

Zrób jeszcze i zamieść zdjęcie elektroniki. Wydaję mi się, że w tym modelu ROM jest na PCB i trzeba go będzie przelutować. Ale najlepiej jak się upewnisz na elektrodzie, ktoś powinien wiedziec. Dane to ważne sprawa, a ja gdy nie jestem pewny na 100% nie bede ryzykował z błędną radą, bo to sie zle moze skonczyc. 

Link to post
Share on other sites

Zrób jeszcze i zamieść zdjęcie elektroniki. Wydaję mi się, że w tym modelu ROM jest na PCB i trzeba go będzie przelutować. Ale najlepiej jak się upewnisz na elektrodzie, ktoś powinien wiedziec. Dane to ważne sprawa, a ja gdy nie jestem pewny na 100% nie bede ryzykował z błędną radą, bo to sie zle moze skonczyc. 

Dzięki za odp. Taką elektronikę znalazłem na allegro, z tego co pisze sprzedawca podobno pasuje lecz może być konieczność przelutowania epromu. http://allegro.pl/elektronika-dysku-hdd-seagate-100574451-i4243760303.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...