Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym się zapytać, dowiedzieć jak mogę ulepszyć swojego starego PC, ponieważ postawiłem na niego, a nie na PS4. Więc najpierw specyfikacja. ( Budżet 2k )

 

Płyta główna: Asrock + procesor Amd (to było w  zestawie procesor+płyta główna i 4gb ramu daje radę ale chyba intel lepszy) (do wymiany)

Zasilacz: Chieftec 500 W + 70 W (do wymiany)   

Obudowa: Modecom ( do wymiany)

Karta graficzna: Gtx 770 OC (zostaje) 

Dysk HDD : Samsung baracuda 1 tb (zostaje) 

 

I teraz chciałbym przedstawić to co chciałbym dodać do swojego komputer to: 

 

Obudowa: Silentium Pc gladius M40 albo Regnum L50 (albo jakaś inna tylko nie za duża moja obecna ma wymiary wysokość 45 cm na 42 coś w tym stylu  :))

 

Procesor: Intel Core i5-4670k + cooler Spartna Pro lub Corsair Hydro H100I Series (wodne ale czy się zmieści w obudowie ? 

 

Ram: 2x 8gb (nie mam pojęcia jaki)

 

Dysk ssd: Samsung 840 EVO SSD 120GB (60 gb też ujdzie) 

 

Wentylatory do obudowy: ciche 

 

Płyta Główna: ASRock Z87 EXTREME 4 lub MSI Z97 GAMING 5

 

 

Oczywiście jestem otwarty na wasze propozycję i z góry dziękuję za pomoc  :)  ;) 

 

Pozdrwiam

F1uX33R 

 

 

Link to post
Share on other sites

Zastosuj się do wzoru:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

 

Silentium Pc gladius M40 albo Regnum L50

Średni pomysł.


 

 

Corsair Hydro H100I Series

Zły pomysł.

Link to post
Share on other sites

Ok spróbuje:  

  • Zastosowanie komputera: (gry, internet itp.)
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (2000zl do 2300zl )
  • Których części potrzebujesz?(sama "buda" z peryferiami w środku itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)- tak
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?: Full Hd, Nie, Lg E2281
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała / średnia obudowa, chłodzenie wodne lub zwykłe)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Grafika Nvidia Gtx770 OC i dysk HDD Samsung baracuda 1tb
  • Własna propozycja zestawu(jest wyżej)
  • Inne: Tam gdzie pole jest puste napiszcie swoje propozycje zwłaszcza z obudową i chłodzeniem peryferia są wyżej.

 

Pozdrawiam

F1uX33R

Edytowane przez FluXeeR
Link to post
Share on other sites

AsRock Z87 Extreme3 /intel Z87, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Intel Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Thermalright HR-02 Macho Black-White

 

Masz tutaj najmocniejszą i5'tkę na 1150, płytę z 8-fazową sekcją zasilania i obsługą SLI. Pamięci na zalecanym 1,5V, porządny zasilacz oparty na przetwornicy DC-DC z hybrydowym okablowaniem. Do tego wydajny cooler i bardzo solidna obudowa od Fractala.

 

Kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)

Link to post
Share on other sites

Tak ok ale pamięć 16 gb :D i czemu nie extreme 4 ? Ten zasilacz wystarczy ? Jeśli mam Msi gtx 770 Oc i raczej chcę ją podkręcić ? Czy ta obudowa ma Cable management bo jeśli kupuje zasilacz modularny to musi mieć najlepiej z gumowymi wstawkami.

 

Pozdrawiam  

Link to post
Share on other sites

 

 

Tak ok ale pamięć 16 gb

Po co Ci 16 GB pamięci do gier, skoro żadna nie potrafi zaciąć 8 GB?

 

 

i czemu nie extreme 4 ?

Nie mieści się w budżecie

 

 

Ten zasilacz wystarczy ? Jeśli mam Msi gtx 770 Oc i raczej chcę ją podkręcić ?

Oczywiście

 

 

Czy ta obudowa ma Cable management bo jeśli kupuje zasilacz modularny to musi mieć najlepiej z gumowymi wstawkami.

Nie rozumiem. Co ma modularny zasilacz do obudowy? 

Link to post
Share on other sites

To bardzo się cieszę ale napisałem, że chcę mieć 16 gb, a ty się nagle wcinasz w temat i mówisz mi jakbyś był moją mamą fajnie, że nie będzie potrzebne ale jak kupowałem kompa to mówili wszyscy że po bo 8gb 4 będzie bardzo długo i co i zaraz wymagane było 8 gb więc proszę czy może mi ktoś podać 2x 8gb jakieś dobre ? 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...