Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hehe:) Tylko co mi dadzą zapinki jak te kable są takie długie, że jakby postawić drugą taką samą budę na tej to spokojnie wystarczyłoby żeby podpiąć zasilanie pod płytę 4-pin. Chyba, że jakoś bym je skręcił. Dałoby radę? Ale myślę, że nadal zajmowałyby za dużo miejsca żeby zainstalować wentylator. Myślałem żeby sprzedać tą zasiłkę i kupić coś modularnego. Ale to jeszcze luźne plany.

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak: Nie jest źle ;). Poprowadź nieużywane kable nad zasilacz i tam je jakoś zepnij. Wtedy utworzy się ładna przeszczeń na wentylatory.

 

E:

Faktycznie ta obudowa nie ma z czego czerpać powietrza. Właśnie przez ten bałągan może mieć takie temp.

Link to post
Share on other sites

Ujmę to tak: Nie jest źle .

Yhym... :P;)

 

Mogę spróbować, ale co z tego wyjdzie to nie wiem. Raczej to chyba odpada bo chłodziwo na grafę zajmie trochę slotów... I może być problem. W piątek albo w sobotę powinienem dostać te chłodziwa, więc do tego czasu zostawię to tak jak jest a jak będzie już wszystko gotowe to zrobię co będzie się dało.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie zamówiłem. Jutro to zrobię albo dzisiaj, ale dopiero po północy. Tylko, że nie mam tych zapinek, mam tylko same takie hmm... Jakby druciki w plastiku do zakręcania kabli, ale to raczej nie utrzyma tej sterty. Też właśnie myślałem żeby w to miejsce to włożyć, ale przeszkadza trochę ten jakby panel z aluminium nad samym zasilaczem. No nic zaraz popatrzę co da się z tym zrobić.

Link to post
Share on other sites

http://img594.imageshack.us/img594/2479/dsc00429m.th.jpg

http://img706.imageshack.us/img706/2230/dsc00428hw.th.jpg

 

Tak to wyszło. Mistrzostwo świata to to nie jest, ale chyba jest lepiej. Teraz pytanie: Jak zamontować tam wiatrak? Chyba raczej lepszy będzie wyciągający gorąco na dół, wyciągający na górę i wciągający na tył. Bo raczej ten ostatni trzeba będzie zlikwidować po zamontowaniu coolera na procek.

 

 

Edit: Chociaż chyba źle mówię. Bo co to będzie za cyrkulacja jak dwa wyciągające będę na górze i na dole. Chyba, że zrobić wciągający na górę. Ale przez projekt góry obudowy raczej dużo chłodu nie wciągnie bo górna część zaprojektowana jest do wyciągania.

Link to post
Share on other sites

No wiem wiem o co chodzi ;) Bez brawury, taki ograniczony nie jestem :P. To teraz wciągnie mi cały kurz z podłogi lepiej niż odkurzacz. Trzeba będzie jakiś dywanik pod niego podstawić, chociaż to może trochę ograniczyć dostęp w miarę chłodnego powietrza. Albo coś nakłamałem teraz...

Link to post
Share on other sites

@Severn: Dobre, dobre. Nie pomyślałem o tym. Temperatury spadły poniżej 50 stopni, ale nadal rosną mimo tego, że teraz jest chłodno w pokoju. Także jak będą upały to znowu skoczą. Ale ważne, że pomogło. Użyję tej rajstopy :).

 

@Drachenfeles: Z tą gąbką to chyba przesada ;). Przepuszcza Ci to chociaż trochę to powietrze?

 

Mam jeszcze pytanko, jaki polecicie mi wentylator 120mm ? Musi być jak najcichszy oraz wydajny. :P

Link to post
Share on other sites

A jaki masz tam wentylator?

 

Można byłoby jeszcze lepie ułożyć te kable. Zrób tak, aby te kable które idą za tackę od płyty głównej były najbliżej tej właśnie tacki. Żeby nie wchodziły na wentylator.

 

50*C masz na karcie?

Link to post
Share on other sites

Chodzi Ci o model czy o wielkość wentylatora? Rozumiem, że chodzi o dół... Jutro coś pomyślę z tymi kablami jak kupie zapinki. Tak, na karcie mam teraz 50 stopni. Na procesorze też. Temperatura okey, ale weź poprawkę na to, że teraz u mnie jest naprawdę chłodno... Więc jeśli będzie trochę cieplej to temperatury podskoczą i to znacznie.

Link to post
Share on other sites

Dwa pozostałe to Zalmany. Jeden jest z tyłu, jeden u góry. Dlatego pisałem żebyś polecił jakiś cichy i wydajny wentyl bo jednego brakuje. A chciałem go zamówić razem z chłodziwem na CPU w RAM.net.pl. Dlaczego nie nadaje się do chłodzenia powietrzem? Moim zdaniem jak najbardziej się nadaje.

 

Edit:

 

Mocniej wieją oczywiście Zalmany. Moim skromnym zdaniem są dosyć wydajne. A na pewno dużo wydajniejsze od Revolteca.

Link to post
Share on other sites

Ja ci proponuję tak zrobić:

 

Kup selekte http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=66889 Wydajny wentylator z w wbudowaną regulacją obrotów. Ten wentyl dasz na dół. Revolteca dasz na górę i będzie całkiem fajna cyrkulacja.

 

Ta obudowa nie nadaje się do takie sprzętu, dlatego że ma tylko jedno miejsce na wentylator pobierający powietrze zewnątrz i w dodatku jest na dole.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...