Skocz do zawartości

Crucial MX100 128GB, 256GB i 512GB - dostępność, wrażenia posiadaczy, dyskusja.


Recommended Posts

Miejsce instalacji gier wybiera się przed pobieraniem i nie da się tego zmienić już po pobraniu. Oczywiście mogło się coś zmienić.

Jednakże możesz pobrać grę, zrobić kopie zapasową, wtedy usunąć grę i odzyskać z kopii zapasowej i zainstalować w innym miejscu docelowym.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

jak sądzicie po świetach spadnie troche cena tego dysku? tak kolo 20 stycznia chcialbym kupic

 

a i teraz mam SSD CRUCIAL M500 240GB

 

opcja a) sprzedaję go i kupuje MX100 512GB

opcja b) zostawiam go i kupuję MX100 256GB

co lepsze? :)

Edytowane przez Bronekd
Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł o ile nie będziesz chciał tam pchać jakiejś nadmiernej ilości softu jak chociażby gry, które wiadomo ile ważą w obecnych czasach. Sam dysk jest jak najbardziej w porządku. W tej cenie to dobry wybór bo choć tańszy jest Crucial Mx100 to jego prędkość zapisu w tym wariancie pojemnościowym jest o wiele niższa. Ja z kolei wczoraj sprzedałem Cruciala MX100 256 GB za 350 zł ;) Nówka sztuka. Także jakby Ci się podobna okazja na alledrogo trafiła to nie zastanawiaj się.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że wszelkie ADATA, KingFasty itd to szmelc i nie warto nawet sobie tym zawracać głowy?

Nie będzie żadnych gier na tym SSD. Sam Windows i jakieś drobne programy codziennego użytku (przeglądarka, klient pocztowy, winamp itd).

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że wszelkie ADATA, KingFasty itd to szmelc i nie warto nawet sobie tym zawracać głowy?

Nie będzie żadnych gier na tym SSD. Sam Windows i jakieś drobne programy codziennego użytku (przeglądarka, klient pocztowy, winamp itd).

nie

Inteli, OCZ i Corsair też nie bierz pod uwagę. 

to oczywiście ironia

Link to post
Share on other sites

 

 

nie

 

Nie "nie", tylko w większości przypadków tak. 

 

 

 

to oczywiście ironia

 

W żadnym razie. Poza nowymi Intelami serii 7, wszystkie poprzednie są na SF, tak samo z Corsair'ami, a co do OCZ - świadomy konsument nie powinien kupować niczego od firmy, która jawnie oszukiwała klientów, wypuszczając kilkukrotnie kłamliwe oświadczenia. "Za darmo" nie splajtowali.


 

 

Plextor m6s 128gb pod sam system i przeglądarkę to dobry czy zły pomysł?

 

Obecnie jest to optymalny wybór jeśli chodzi o SSD 128GB. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj w końcu kupiłem swój 1szy dyskacz SSD :D polecam niezdecydowanym.

 

PS. Chłopaki, warto wyłączać w rejestrze  prefetch i superfetch ? Mam Win 8.1 i gdzieś słyszałem, że jak system jest na ssdku to wgle się to nie uruchamia, więc nie opłaca się ruszać; to prawda?

 

http://i.imgur.com/FYFAWNp.png

Edytowane przez TeGEZ
Link to post
Share on other sites

warto kupować MX100 256GB za 410zł? jaka cena była kilka tygodni temu? sporo podrożał?

o 512GB to nawet nie myślę... już miałem brać na agito za 749zł wraz z przesyłką, patrze na następny dzień a tu cena 855zł...

Link to post
Share on other sites

a to faktycznie, 20zł mnie nie zbawi

kurczę szkoda,że 512-tka tak podrożoła na tym agito. No trudno poczekam jeszcze z dwa tygodnie, jak nie spadnie to biorę tak czy siak

 

/teraz tak patrze na te testy i myślę o Samsung SSD 840 EVO 500GB, cena niewiele wyższa a wydajność ciut lepsza

Edytowane przez Blezur
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...