Skocz do zawartości

Wyłączający sie monitor po rozgrzaniu sie.


Recommended Posts

Witam,

 

Zakupilem ostatnio okazjonalnie monitor za 100 zl od kolegi bo moj sie zepsul. Problem polega na tym ze po jakiejs 5 godzinach pracy monitor sie nagrzewa i wylacza. Nie da sie go wlaczyc przez jakis czas ale po minucie mozliwosc wlaczenia go powraca. Przez okres 5 dni monitor dzialal dovrze bez wylaczania ale jakis czas temu problem ppowrocil. ;/

Monitor jest połączony przez kabel RGB(czyli chyba dvi, dosc stary kabel). Monitor to Samsung Syncmaster t200, karta gtx 770.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

kondenstatory jak sprawdzić , musisz rozkręcić monitor i zobaczeć http://obrazki.elektroda.pl/2244621500_1322238494.jpg

ewentualnie problemy z kartą graficzną przeczyść komputer w środku odrazu i karte graficzną no i sprawdz temperatury przed tym odkręcaniem czego kolwiek np. MSI Afterburn kiedyś tak miałem może to być tym spowodowane  , może to być też zasilacz jesli nic w komputerze nie wymieniałeś i może to byc też przy nowo ściągniętych sterownikach możliwe ze też przeinstalować spróbowac można

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

Właśnie monitor jest tak obudowany że nie wiem jak mogę zdjąc z niego obudowe...
Napewno nie jest to wina karty ani "skrzynki" tylko definitywnie monitora.
W razie czego gdyby te kondensatory były spuchnięte to jak mogę je wymienić?

 

Link to post
Share on other sites

Dokrecony jest, i raczej jest sprawny.

Tylna część monitora na środku na dole(jak jest nóżka) jest czymś przypomocowana a zdjęcie nóżki całkowicie też jakoś nie wychodziło.

Ktoś ma jakieś propozycje?:/

Pomóżcie. :/

Może ktoś z Was wie jak się ogarnią tą obudowe monitora. :/

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@refresh. ;(


Już go "rozłożyłem" poniekąd. Lecz ciągle coś trzyma przednią ramkę przy podnóżko przez co zdjęcie całej ramki jest prawie nie możliwe.
Jednym z możliwych przyczyn tego co się dzieje poza kondesatorami jest panujący gorąc w obudowie monitora, bo kilku godzinach pracy w środku monitora robi się naprawdę ciepło...
Czy oddanie do jakiegoś serwisu komputerowego coś zdziała?
Czy lepiej kupić nowy monitor?
 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Kup nowy. Po co tracić na paliwo i wozić ten stary używany złom a i tak nie wiadomo ile podziała. Juz nie mówiąc o kosztach naprawy. A jak nie masz kasy to poczekaj odłożyć trochę i kupić. A tak ciągle będziesz w niepewności po naprawie czy za chwile znowu nie padnie.

Edytowane przez stachu4587
Link to post
Share on other sites

Nie mam zbytnio pieniędzy i ciężko byłoby je zdobyć. :/
Mam kolege, który posiada monitor Samsung Syncmaster T190, i ma podobny problem co ja na początku. Monito wyłącza się po jakimś czasie i nie można go włączyć przez krótki okres. Można powiedzieć że Samsungi to kupa mówiąc cenzuralnie.
Polecacie jakiś dobry 23 calowy monitor?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...