Skocz do zawartości

Laptop ~3000pln, bez lub z minimalna ilością ramu.


Recommended Posts

Witam,

 

pls poradźcie co będzie spełniało moje oczekiwania. 

 

1) Kwota przeznaczona na zakup: ~3000pln

2) Rozmiar matrycy: 15'6 , FHD

3) Główne zastosowanie : dobrze by było gdyby dało się na nim korzystać z takich programów jak Pinnacle Studio/Sony Vegas - nie jest to moja praca, chodzi bardziej o sporadyczne filmiki z wakacji, urodzin dziecka itd.
Od czasu do czasu, ale nie mam na to za dużo czasu, lubię zagrać w jakiś nowy tytuł, więc fajnie by było gdyby dawał radę.
4) Miejsce użytkowania: dom

5) Wymagania specjalne: matowa matryca, podświetlane klawisze były ok, ale nie jest to mus.

Uwaga: mogę mieć pamięci w okolicy 300pln do laptopa za free, więc na tym mogę oszczędzić.
Możliwości przyszłej rozbudowy jak najbardziej wskazane.
6) Osobiste preferencje: w zasadzie brak, byle nie biały.

7) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): nie jest wymagany

8) Własna propozycja (model wybrany samemu): brak

 

Za taką kwotę mógłbym mieć całkiem spoko stacjonarkę, ale nie mam póki co za dużo miejsca żeby ją wsadzić, wiec preferuje laptopa.

Link to post
Share on other sites

Własnie na Y510p myślałem bo często jest polecany na forum, ale teraz zaciekawiła mnie nowa seria.

Tak jak wspomniałem, mogę mieć ram do laptopa za darmo, ale patrze po internecie i wersji bez pamięci nie idzie kupić - no chyba, że clevo, ale to sporo przekracza założony budżet.
Co do tej nowej serii to póki co nie widzę po allegro, ale na stronie producenta wygląda to obiecująco.

Czy lepiej kupować przed nową polityką odnośnie gwarancji czy poczekać?

Boję się, że ceny mogą skoczyć sporo, więc chce dokonać optymalnej decyzji.

Link to post
Share on other sites

Na jaki czas będzie laptop ? Czy musisz kupić go w ciągu miesiąca czy masz możliwość dłuższego czekania ?

Raczej wersję bez ramu nie sprzedają . Nie wiem jak by zareagowali jak napisałbyś do nich na ,,emaila" lub na ich oficjalnym forum (np: forum x-kom). Spróbować zawsze można.

 

Clevo możesz kupić na raty , używane lub czekać na okazję.

 

Święta już minęły więc jak na razie nic nie zapowiada się na podwyżkę cen. Jak wyjdzie w Polsce Lenovo Y50 to napewno ceny Lenovo Y510P spadną.

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że chciałbym coś na dłuższa chwilę 2-3lata, stąd też myśl o dołożeniu ramu i może w miarę dostępności z czasem drugiej karty graficznej(o ile będzie możliwość kupienia w EU, jak nie to będę kombinował z USA).

Na stronce Clevo widzę, że 5k trzeba liczyć i to za wersję bez fajerwerków, a to już lekkie przegięcie jak na moje potrzeby.
Jakbym miał wydać na laptopa 5k to chyba wolałbym już na siłę kupić stacjonarkę i ją gdzieś wstawić - niech tak niefartownie upadnie te 5k na ziemie...

Link to post
Share on other sites

TUTAJ masz za 4400zł Clevo P150EM z Radeonem HD 7970m , i7 , SSD oraz 8 GB (oczywiście 24 miesiące na gwarancji ) , TUTAJ z i5

Wystarczy napisać żeby wyjął ram (można też SSD) i odjął te 2 - 5 stówy . Wychodzi 4 kafle za porządnego laptopa.

 

Osobiście albo dołożyłbym do Clevo albo czekał na Lenovo Y50

Link to post
Share on other sites

Dzięki za porady.Wstrzymam się póki co z zakupem na wyjście y50, ale z ciekawości napiszę do gościa jaja cena bez tych dwóch elementów bo gdyby faktycznie zbił mocno cenę to jest to warte uwagi.

Jeszce jedno pytanie.

 

Co lepiej kupić za te 300pln do przyszłego lapka, SSD czy 8gb ramu?

 

Do tej pory miałem SSD na stacjonarce i byłem zadowolony, ale 8gb przy ewentualnym renderingu może sporo dać...w co byście poszli?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...