Skocz do zawartości

BitFenix Colossus


Recommended Posts

http://www.komputronik.pl/product_picture/6/OBBITFCOLOBLACKGR/BitFenix_Colossus_Big_Tower_czarna_GREEN_RED_LED_bez_zasilacza-9fe3581b.png

 

Co o niej sądzicie?
Cena nie gra roli, lepsza niż BITFENIX prodigy (http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/05/2.png) ?

Potrzebna mi obudowa do komputera z i5-4670 i GTX770

Praktycznie wszystko mam poza obudową i płytą główną

 

Link to post
Share on other sites

Doradzili mi że w tej prodigy części w śroku się grzeją. Tak więc szukam normalnej obudowy (standart ATX). Ta będzie dobra? Do GTX 770 i mocnej I5. 600 zł zapłacę o ile jest faktycznie warta ceny..

Jakby co to interesuje mnie tylko zdanie nt obudowy na górze  a nie stwierdzenie za droga, weź Zalman itp. Liczę że mi pomożesz :)

Edytowane przez Michal9411
Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-4670

Płyta główna: (na razie brak)

Karta graficzna: ASUS GTX 770

Dysk twardy: WD Blue 1 TB

Zasilacz: Corsair 500W lub 550W

Chłodzenie: (na razie brak)
System operacyjny: Windows 8.1 PL
Obudowa:

 

Zastanawiałem się nad BitFenix Prodigy ale powiedziano mi że może być "piekarnik" w środku. Tam jest inny standart niż główny "bohater" tego tematu czyli BitFenix Colossus. Stawiam na wygląd (nie podobają mi się praktycznie żadne obudowy niż te od BitFenix) oraz spokój w środku ale w tym sensie żeby nic się nie spaliło. Mogę dokupić chłodzenie. Pieniędzy mam dużo, więc to 600 zł nie będzie problemem, nawet jeśli jakaś inna jest lepsza za 300 zł

 

Dane techniczne poniżej

 

 

Producent

  • BitFenix

Gwarancja

  • 2 lata 

typ obudowy

  • Big Tower

standard

  • mini-ITX
  • micro-ATX
  • extended ATX
  • ATX

ilość kieszeni 5.25

  • 5 szt.

ilość kieszeni 3.5 wewn.

  • 7 szt.

złącza na przednim panelu

  • 2x USB 3.0
  • 2x USB

zainstalowane komponenty

  • 2 wentylatory 230mm

dostępne opcje

  • 2 wentylatory 120/140mm

rodzaj materiału

  • Stal SECC i plastik ABS

szerokość

  • 245 mm

wysokość

  • 558 mm

głębokość

  • 582 mm

kolor

  • czarny

dodatkowe cechy

  • Kieszenie 3.5 mogą służyć jako 2.5

 

 

 

EDIT:



Według tej recenzji temperatury oscylują wokół liczb 59-67 (procesor pod obciążeniem i karta graficzna pod obciążeniem) i według Pana recenzenta jest ona polecana :) Edytowane przez Michal9411
Link to post
Share on other sites

Kiedyś być może dołoże drugą kartę GTX 770 żeby była większa wydajność i 8 GB pamięci RAM ale jeszcze nie jestem pewien, póki co ta druga karta nie będzie ona potrzebna do komfortowego grania, więjc w najbliższym czasie nie.

Albo po prostu po kilku latach wymienię całego kompa.
Bardzo mi się podoba ta obudowa kształt i w ogóle

Nie chodzi tu tylko o zmienianie kolorków (ciekawe czy rażą w nocy ale jest opcja wyłączenia:D)

Edytowane przez Michal9411
Link to post
Share on other sites

Na biurku ja postawie i bedzie lans xD

Temat rozwiazany, za pomoc podziekowałem punktami

 

 

EDIT:

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2010/09/14/bitfenix-colossus-review/3

 

Czy temperatura procesora jest niepokojąca?

Jak tak, to czy mam do niej dokupowywać chłodzenie ?

Edytowane przez Michal9411
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Czy temperatura procesora jest niepokojąca?

Chłodzenie CPU moje : ENERMAX ETS-T40 White http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-enermax-ets-t40-160mm-17-dba-610g-white-ets-t40-w-641850/

lub czarne ETS-T40 oba za 181 zł obecnie na morele nigdzie indziej ich nei ma ale informatyk mi doradzał że sa dobre jeszcze sie wahałem nad NZXT Havik 140

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cases/2010/09/14/bitfenix-colossus-review/3

Test wykonany wprawdzie ze słabym chłodzeniem i pewnie bez dodatkowych wentylatorów ale.. czemu tak ciepło?

 

Nie mogłem tamtego edytować ale zobaczcie, coś im duże temperatury wyszły. A inny test (na innym portalu) o BitFenix PRodigy na I7-4770K podkręconym wskazuje że w BF Prodigy jest w miarę chłodno (30 stopni mniej niż na Colossusie) - to możliwe ?


REF


REF


REF

Edytowane przez Michal9411
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy mogę się wypowiadać bo w końcu Dawid wie lepiej,ale zaryzykuje :wariat:

 

 

 

Nie mogłem tamtego edytować ale zobaczcie, coś im duże temperatury wyszły. A inny test (na innym portalu) o BitFenix PRodigy na I7-4770K podkręconym wskazuje że w BF Prodigy jest w miarę chłodno (30 stopni mniej niż na Colossusie) - to możliwe ?

Wszystko zależy od sprzętu jaki został użyty do testów oraz metodologi pomiarowej.

Nie można również porównywać dwóch testów prowadzonych w innym środowisku z innnymi podzespołami.

Edytowane przez GRAABI
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ok pod koniec

tej recenzji były temperatury głośność itd przy 2 wentylatorach i były one ok 59 stopni dla procesora pod obciążeniem 3,6GHz i 67 dla karty.

 

Czyli będzie można zaatakować 4670K przy okazji dorzucając 3 wentylatory 140mm na dół, tył i górę.

Aha, i co dziwne ta obudowa nie ma żadnego przepływu powietrza z boku (no chyba że jak się na pałe zdejmie boki) ale przy całej zamkniętej po bokach nie ma nic, jest duży otwór z tyłu ale temperatury mu wyszły ok

 

@Mrozinho, chodziło o tego błazna, który spamował w temacie, ale dobrze że już go stąd usunąłeś :)

Link to post
Share on other sites

Obudowa zapewni Ci dobre właściwości wentylacyjne - tyle w temacie.

 

 

 

@Mrozinho, chodziło o tego błazna, który spamował w temacie, ale dobrze że już go stąd usunąłeś

Szembor to nie błazen. Usunięty został spam, którego nie toleruję w tym dziale. Błaznem można nazwać Pana z filmiku. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...