Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamierzam w niedalekiej przyszłości wymienić sobie kompa. Zastanawiam się nad takim zestawieniem:

 

Procesor AMD Phenom II X4 945 (3.0GHz,8MB,95W,AM3) BOX (HDX945WFGMBOX) rewizja rdzenia C3

Karta graficzna MSI R5770 HAWK

Płyta główna Gigabyte GA-870AUD3

Pamięć Patriot 4GB DDR3 1333 Viper II LLK CL7 Dual (2 x 2GB) (PV234G1333LLK)

 

Cena tego wszystko wychodzi ok 2200zł, jak sądzicie czy starczy to na parę lat?? Dodam tylko, że zasilacz już mam 520W cooler mastera, dyski również jak i resztę osprzętu.

 

Dodam, że wymieniam kompa z Bartona 3200+, płyta Gigabyte nforce2 pro(2.0), 1Gb Ram od Kingstona i kartę graficzną geforce4MX (wiem stara ale 6600Gt się popsuła). Więc chyba zauważę wzrost wydajności.

 

Jeśli ktoś ma propozycję co by można było jeszcze zmienić za niewielki wzrost ceny to z chęcią posłucham. Z obliczeń wychodzi maksymalny pobór mocy tego zestawy 260-275 W, w spoczynku 90-100W

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma to być zestaw do gier to zły wybór.

 

Proponuję taki zestaw:

 

Procesor: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=43315 598zł

Płyta główna: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=59640 197zł

Pamięć: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=50939 2x 346zł

Karta graficzna: http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=63128 1092zł

 

2233zł. Składane w ram.net.pl

 

Zestaw dużo bardziej nadający się do gier niż twój.

 

Podaj model tego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

W gry nie gram nałogowo - tylko od czasu do czasu w coś sobie zagram ciekawego. Więc potwora graficznego nie potrzebuje 8-) Jak już to ciekawiły Mnie nowości co są akurat na ten płycie głównej co Ja wybrałem (SATA3, USB 3.0). Nie warto inwestować w starsze chipsety, które wiele nie oferuje na dzisiejsze czasy. Lepiej mieć już standardy na przyszłość. Kompa używam też do programów graficznych jak i 3DsMaxa.

 

Kolega mi polecał bym od razu wymienił chłodzenie na procka. Bo to boxowe wyje niemożliwie. Zastanawiam się nad Zalman CNPS10X PERFORMA. Bo nie jest zbyt wysoki (152mm) i nie za drogi ok 150zł. Co o nim sądzicie??

 

A zasilacz to CoolerMaster - Real Power M520 (RS-520-ASAA-A1) z odpinanymi kablami - to dużo daje miejsca w obudowie:) Dysk i obudowę mam, dysk Seagate 320Gb oraz obudowę cooler mastera CM690

Link to post
Share on other sites

Starsze chipsety oferują tyle samo co te nowe :sciana: tylko co doszło to większość płyt na nowszym chipsetcie ma USB3.0 , ale starsze chipsety też to mają tylko w mniejszej ilości.Jak większość czasu spędzasz przy programach graficznych to można się pokusić o Corei5 750 lub Corei7 860.

Zalman Performa to dobre chłodziwo http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=64870 również wydajne i ciche.

 

A to mój zestaw :

 

 

Procesor AMD Phenom II X4 955 Quad Core (AM3,125W)

598,99zł

 

Płyta główna Asus M4A785TD-V EVO/U3S6 Socket AM3

369,99zł

 

HIS HD5770 1GB GDDR5 Fan 2xdDVI HDMI DP EF

619,99zł

 

Pamięć DDR3 Goodram 4GB PC1333 CL9 Dual 2x2GB

375,75zł

 

Chłodzenie CPU Spire SP984B1-V2

121,01zł

Podsuma: 2085,73zł

 

Karta graficzna powinna Ci starczyć jak mówisz, że nie jesteś nałogowym graczem i płyta główna ma to USB 3.0 co chciałeś.

Obudowę masz dobrą i zasilacz dobry i dysk ujdzie

Link to post
Share on other sites

Performa za 150zł?? BYla po 120zł o ile dobrze pamietam ;)

POlecam ze swojej strony Eclipse II, Fortisa albo właśnie Performe. Ewentualnie mozesz dokupic Wentylator Fander Selekta za 30zł, ktory bedzie cichszy od standardowych i pewnie wydajniejszy :)

Link to post
Share on other sites

Ty podałeś zestaw za ok 2200zł. Ja podałem z lepszą kartą graficzną. Masz jakieś urządzenie na USB3, albo SATA3? Jeśli nie to po co ci płyta z takim interfejsem? Jak kupisz sobie urządzenie z takim interfejsem (co za szybko nie będzie) to wtedy kupisz kontroler za grosze.

Link to post
Share on other sites

Nowsze standardy typu USB 3.0 jak i Sata 3 na płycie głównej warto kupować. Miałem przykład z moją obecną płytą główną, kiedy ją kupowałem to SATA było nowością, dopiero co wchodziła ta technologia na rynek. Po czasie gdy dokupiłem dysk (320Gb) to kosztował Mnie o wiele mniej (ok80zł) niż z interfejsem ATA o tej samej pojemności:) Poza tym dostępność jak i oferta dysków ATA była już na niskim poziomie w porównaniu do nowego standardu.

 

Także wraz z nowymi technologiami jak i chipsetami płyt głównych są one ulepszane lub nawet naprawiane są błędy występujące w poprzednich wersjach;)

 

Dodam jeszcze,że patrzę pod kątem ekonomicznym, prąd też kosztuje. A cały mój zestaw wraz z monitorem, głośnikami i dodatkowymi wiatrakami w obudowie itp. będzie mi pobierał maksymalnie 320-340W energii. Spędzam średnio 1-4h dziennie przy kompie, więc miesięcznie nie będzie się płacić za dużo za rachunki za prąd:)

Link to post
Share on other sites

Maks ten system pobierze 280w. Ja nie porównuje tutaj ATA z SATA, tylko SATA2 i SATA3. Dysk twardy z interfejsem sata3 nie jest szybszy od sata2. Nawet SSD nie wykorzysta SATA3. SATA3 jest wstecznie kompatybilna z SATA2. To samo z USB3. Teraz są drogie urządzania z tym portem. Tylko na zewnętrznych dyskach odczujesz różnice w prędkości.

Link to post
Share on other sites

I dobrze robisz!!! - Economia :D .

Aha. Lepszy zestaw severna - HD 5850... To jest karta zdecydowanie ECO i w dodatku - NA LATA!

A o to Ci chodzi.

Procek weż 955. Najlepszy wybór. Płytę od Asusa z USB 3.0 SATA III lub AsRocka.

Link to post
Share on other sites

Ale USB3.0 jednak ma sens. Do dziś można spotkać stare kompy z USB1.0 i nawet pendrive nie chce chodzić dobrze :D Asrock ma tanie te bajery, więc nie widzę problemu, żeby można do tego dorzucić.

Link to post
Share on other sites

Sądzę jednak, że ekonomia w moim przypadku będzie górą:rudolph: Phenom II 955 bierze już 30Watt więcej a karta radeon 5850 dodatkowo 65Watt. W sumie to wychodzi 100Watt więcej. Wiadomo, że nie korzysta się zawsze na maksa komputera ale w sumie mój zestaw daje pewne roczne oszczędności:) A z zaoszczędzonych pieniędzy można coś innego kupić, lub uzbierać sobie na coś lepszego.

 

Poza tym nie będzie się robiło aż tak gorąco w pokoju, w końcu gdzieś to ciepło musi uciekać z obudowy. A teraz takie upały są...

 

Za to na zimie to można wymienić kartę na nvidia THERMI i wtedy centralne można wyłączyć w i zapuścić jakąś gierkę:rudolph:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...