Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Przyszła pora na kolejny telefon, dla członka rodziny w tym wypadku.

Wymagania to "żeby miał duży ekran, bateria trzymała i otwierany futerał (flip)".

Cena to ~700pln.

 

Jak w tytule, zastanawiam się nad wspomnianymi trzema modelami. 720 używam sam, więc znam.

Czy możecie coś powiedzieć/mieliście styczność z L625 i L630? Pozornie bliskie numerki, a jednak telefony odrobinę się różnią.

 

Pozdrawiam.

 

//Zastanawiałem się jeszcze nad klasykiem - L920, ale z baterią o wiele gorzej aniżeli w przypadku 720 + jest zwyczajnie zbyt ciężki. 

Z L625 i L630 nie miałem styczności.

Edytowane przez vexed
Link to post
Share on other sites

Cześć, jestem promotorem Nokii więc mogę swoją minimalnym wiedzą Tobie pomóc. Lumia 625 - sam posiadam. Według mnie dobra praca baterii (2000mAh) już wgrałem 8.1 i jestem z tego bardzo zadowolony. 630 ma żywsze kolory i szybciej "chodzi", wydaje mi się, że pewniej trzyma się w dłoni. Na temat 730 nie wypowiadam się bo jeszcze się nie bawiłem :)

 

W 630 mnie osobiście denerwuje ustawienie klawiszy funkcyjnych. Ale idzie się przyzwyczaić. Natomiast 630 mi lepiej trzymało się w dłoni. Jakbyś miał jeszcze jakieś konkretne pytania to pytaj :)

Link to post
Share on other sites

Sprecyzuję nieco - byłem ogromnym fanem Androida, aż @Ariox przekonał mnie do Windowsa jako systemu w smartfonie. Od 9 miesięcy jestem posiadaczem L720 - lata spędzone przy Androidzie z perspektywy czasu uważam za stracone. Bateria trzymająca 6 dni jest spełnieniem marzeń.

 

Zależy mi jednak na "odrobinę" bliższych doświadczeniach, L720 również ma 2000mAh, a jednak telefon telefonowi nierówny :)

 

Telefon ma służyć kobiecie, dla której wymaganiem jest baterie, duży ekran i futerał jak wspomniałem, więc rzeczy typu wersja systemu, Amber, Black, 8.1 kompletnie jej "nie dotyczą", nie sprawia to żadnej różnicy, gdyż w żaden sposób nie wykorzystuje żadnego potencjału. Chciałbym byś opisał czas pracy baterii jednego i drugiego względem konkretnego użytkowania, ja natomiast "przewartościuję" to na użytkowanie rzędu 1h rozmowy dziennie i nic więcej :)

 

Dzięki, z pozdrowieniami.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o baterię to chyba nie ma nic lepszego niż 720 w tej cenie. Lumia 625 wypadła o 9h gorzej niż 720:

http://cdn.gsmarena.com/pics/13/09/nokia-lumia-625-battery-test/battest.jpg

 

Co do 630 to jeszcze nie wiadomo do końca. Myślę, że nie dorówna 720stce ale porównywalnie z 625 powinna wypaść.

Link to post
Share on other sites

A może Nokia Lumia 1320.

Duży ekran - jest 6" HD 245 ppi

Bateria - 3400 mAh

Futerał - na pewno się jakiś znajdzie

 

Skoro jest to telefon dla kobiety to zakładam że będzie noszony w torebce, więc jego wielkość nie powinna sprawiać większych kłopotów przy noszeniu go.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie po testach i sprawdzeniu na zywo 1320 bardzo dobry czas pracy na baterii plus duży wyświetlacz :)

 

Moja 625 trzyma 1-3 dni. Z tym ze u mnie bardzo duże wykorzystywanie telefonu - teoretycznie zamiast PC. caly czas Wi-Fi i często Bluetooth.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...