Skocz do zawartości

co brać: MSI GTX760 czy ASUS GTX760?


Recommended Posts

mam do kupienia dzisiaj jedna z dwóch kart:

 

MSI GeForce GTX760 2048/256 DDR5 TF OC N760 TF 2GD5/OC 

 

lub 

 

ASUS GeForce GTX760 2048/256 DDR5 DCII OC GTX760-DC2OC-2GD5

 

ASUS jest troche mniejsza, pytanie czy nie będzie głośniejsza od MSI, parametry mają bardzo zbliżone.

 

 

[edit]

 

przy testach głośności przy obciążeniu karty, MSI wypada lepiej - MSI 43db, a ASUS 46db.

wadą konstrukcyjna MSI jest sposób podpięcia zasilania - ciężko je wyjąć przy podpiętej karcie do płyty głównej.

Edytowane przez novapl
Link to post
Share on other sites

Aby ułatwić forumowej społeczności udzielenie Ci właściwej porady zastosuj się do poniższego wzoru:

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: (np. Upgrade w tym tygodniu, 600-700 złotych)

-Zastosowanie: [od najważniejszego do najmniej ważnego] (np. Gry- wymień tytuły- karta do LoL będzie inna niż do Crysisa 3, filmy, program photoshop)

-Model i moc zasilacza: [KONIECZNIE]

-Reszta specyfikacji komputera [model procesora, płyty głównej i pamięci RAM- to pomoże dobrać kartę która będzie idealnie współpracować z posiadanym sprzętem. Podaj też jaką posiadasz OBUDOWĘ- do mniejszych niektóre karty zwyczajnie się nie zmieszczą]

-Rozdzielczość monitora w której grasz!

-Dodatkowe wymogi: (np. Najcichsza z możliwych, najlepsza do podkręcania, dobra w stosunku potencjał OC/cisza)

 

Ja jestem za MSI :)

Link to post
Share on other sites

Miałem gtx760 od msi cewki wyją tak głośno że słychać w całym pokoju nawet z włączonym v-syncem , wymieniłem tą karte na gtx760 od gigabyte rev2.0 i cewki też popiskują lecz dużo ciszej trzeba ucho przyłożyć do karty by to usłyszeć

 

PS. dodam też ze gigabyte gtx760 nie należy do chłodnych i cichych , w stresie podczas upałów spokojnie 80C potrafi przekroczyć przy 40% wentylatora

Edytowane przez rastin204
Link to post
Share on other sites

Miałem 760-tke od Asusa i muszę przyznać, że była cichutka ;)

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-760-2gb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-dp-overclock-gtx760-dc2oc-2gd5-585996/

 

Poza tym troszkę tańsza na morele. U Gigabyte i MSI jak pisze kolega wyżej są problemy z piszczącymi cewkami.

Poza tym GB ma tendencje do ustawiania agresywnych profili wentylatorów.

Link to post
Share on other sites
Miałem gtx760 od msi cewki wyją tak głośno że słychać w całym pokoju

Jeszcze trzy tygodnie temu uzytkowalem MSI GTX 760 TF zadnych piszczacych cewek, bardzo ciche chlodzenie i max 65 stopni pod obciazeniem i to byl moj drugi komp. wiec obudowa tez raczej tania i sredniowentylowana. 

 

 

PS. dodam też ze gigabyte gtx760 nie należy do chłodnych i cichych , w stresie podczas upałów spokojnie 80C potrafi przekroczyć przy 40% wentylatora

Ja bym nie polecil tego nikomu. Albo masz kiepska wentylacje obudowy, albo cos nie tak z chlodzeniem na karcie. Tempreatury masz gorsze niz ja mialem z HD 7990   :o . Nawet moj obecny R9 290 ma temperatury nizsze o 10 stopni.  

Osobiscie uwazam ze karty gigabyte sa najnizszej jakosci z obecnych na rynku. Z tych co mialem w reku "na oko" wygladaja "najtaniej" .

 

 

Karty Gigabyte mają problemy z piszczacymi cewkami. A Asus ma problem z sypiącymi się artefaktami. Do tego dochodzi kiepski serwis Asus'a w PL Podobno u MSI są problemy z temperaturami.

Na wszystko co napisales wypadaloby  miec jakas podkladke i to wszystko co napisales odnosnie tych firm i poszczegolnych problemow chyba raczej nie dotyczy GTX 760.

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...