Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Jak w temacie szukam laptopa do 4000zł wiadomo że czym tańszy tym lepszy :D  troche porozglądałem się w sieci i znalazłem kilka interesujących mnie latopów który najlepiej wybrać a może jeszcze jakiś inny?
 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 4000zł

2) Rozmiar matrycy :15 ewentualnie 17cali

3) Główne zastosowanie :gry, inne multimedia, wszystko :) 

4) Miejsce użytkowania: głownie na zewnątrz wiec fajnie by było żeby miał wysoką jasnosć 

5) Wymagania specjalne:matowa matryca , wysoka wydajność, niezłe głośniki

6) Osobiste preferencje : brak

7) System operacyjny : bez

8) Własna propozycja:

Lenovo IdeaPad Y510p
http://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-y510p-59-407446-621605/?ceneo_spo=true

 ASUS G56JR
http://www.x-kom.pl/p/176928-notebook-laptop-15-6-asus-g56jr-cn212d-i7-4700hq-4gb-750-dvd-rw-gtx760.html

 MSI GE60 Apatche
http://www.agito.pl/laptop-msi-ge60-2pc-032xpl-2251-966855.html?attr=481-393228,482-373554,970-458229

MSI GT60
http://www.komputronik.pl/product/203218/Komputery/Laptopy/MSI_GT60_2OC_083XPL.html



 

Link to post
Share on other sites

Propozycje są dobre. Od siebie polecę jeszcze Clevo P150em i Asus"a G550 (dopiero wchodzi na rynek) . Co masz na myśli mówiąc inne multimedia ? Programowanie ?  Robienie projektów ? A może zwykłe oglądanie telewizji , przeglądanie internetu ?  W jakie grasz gry ? Najnowsze , starsze czy raczej sprzed 10 lat ?

 

Odrzuciłbym Lenovo ze względu na budżet (można w tej cenie znaleźć coś ciekawszego). Asus ma nie najlepszy serwis .

 MSI GT60 to sprawdzony laptop (przeciwnie jak ge60 apache pro ). Clevo jest dosyć głośny ale jeden z  najwydajniejszych.

Proponowałbym wybierać między Xnote/Clevo P150EM a MSI GT60 (Asus G56JR ma słabszą kartę graficzną)

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

 Mówiąc multimedialne mam namyśli dosłownie wszystko :)  to znaczy  Pisanie tekstów, uzupełnianie dokumentów, ogładanie filmów , przeglądanie internetu , zarządzanie logistyką a więc wielogodzine wpatrywanie się w monitor (trans itp.)... 

gry stare i nowe naprzykład Rome Total War 2

Link to post
Share on other sites

Nie mam MSI GE60 więc ci nie powiem ...

 

 Poczytaj w recenzjach . Może nawet jakiś posiadacz omawianego laptopa się odezwie ? Jak nie to możesz to takiego napisać ... 

 

Te 2 laptopy mają najlepsze ,,bebechy" . Teraz wszystkie gry pójdą na wysokie/ultra.

 

 Na jakie dystanse będziesz je przenosił ? Kilometr ? Dwa ? 50 metrów (tak mniej więcej)?

Na jaki okres czasu kupujesz laptopa ? Na dłużej (tzn. 4-5 lat) ?

                      

                                                                                            Clevo

 

Cytuje z forum internetowego : ,,Matryca , mam standardowy mat LG. Na moje oko naprawde wysokiej jakości. Porównywalna do mojego LG z M6600 spokojnie."

 

 

Tu masz recenzję : ,,matrycę, która ma matową powłokę i wyświetla doskonały obraz (duże kąty widzenia, dokładniejsze od standardowych matryc odwzorowanie kolorów) w nominalnej rozdzielczości 1920×1080 pikseli. Może nie jest to ekran Retina wyświetlający obraz ostry jak przysłowiowa żyletka, co wytkną miłośnicy topowych modeli notebooków ze znaczkiem jabłuszka, ale na prawdę robi wrażenie."

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

hmm z tego co ogładałem testy wydajności GTX850  z pamięcią ddr5 ma podobną wydajność z gtx770 

raczej nie będe go nosił kilometrami  :D  raczej chodziło mi czy ta grubość nie przeszkadza w codzienym użytkowaniu GE60 ma 30mm a GT60 60mm wieć na papierze różnica jest ogromna ale jak to wygląda w codziennym użytkowaniu? może ma ktoś jakieś doświadczenia i sie nimi podzieli?

A jeszcze pytanie o lenovo Y510P z gt755x2 wydajnościowo wygląda bardzo fajnie ale jak z microprzycieciami występują a jak tak to jak często może się ktoś orienyuje? 

Edytowane przez valerius
Link to post
Share on other sites

Mój laptop ma ok. 4 cm i mi to nie przeszkadza. Też nie noszę go na wielkie odległości (wprawdzie często z nim nie chodzę ale ...)

Spróbuj znaleźć posiadacza MSI GE60 na tym lub innym forum (lub czekać aż się sam odezwie)

 

Mikro przycięcia występują bardzo różnie np: w GTA 4 . Bardzo rożnie kalkuluje się też SLI np: w niektórych grach może osiągać moc GTX 770M a w innych GT 755m

Edytowane przez Kac2per1
Link to post
Share on other sites

niestety na oficjalnej stronie clevo p150  wychodzi ponad 5000 zł więc odpada

Prosił bym posiadacza (jesli taki sie znajdzie ;) ) MSI GT o wypowiedz o grubosci tego laptopa bo na papierze wydaje sie strasznie gróby 6 cm to jednak już ładny klocek tak mi się wydaje a może sie mylę?

Edytowane przez valerius
Link to post
Share on other sites

Również przyłącze się do propozycji MSI GT60 z GTX770.

 

GTX850 lekko słabszy. Tego IdeaPada zamawiałem znajomemu i naprawdę dobrze się prezentował na żywo, całkiem cienki(w sensie grubości) jak na taki sprzęt, jednak różnica w wydajności do gier będzie spora pomiędzy nim a MSI.

 

ASUSa zdecydowanie odradzam, tragiczny serwis. Nie chcesz przez to przechodzić. Sprzęt coraz gorszy.

Link to post
Share on other sites

MSI GT60 już nie ma dali dobrą cene i poszły  :P.

Więc zastanawiam się terza nad  MSI GE60 apache a CLEVO P150EM z 7970

Za MSI przemawia nowa świetna matryca od samsunga i wygląd a za clevo 7970m gdyby ten clevo miał troche ładniejszą obudowe to bym go brał a tak ciągle sie zastanawiam tym bardziej że oba nie grzeszą kulturą pracy.

Może ktoś wie czy wyjdą w najbliższym czasie jakieś ciekawe laptopy na przykład nowe lenovo z GTX 850-860?

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...