Skocz do zawartości

Monitor dla początkującego programisty [ ~900zł max ]


Recommended Posts

Witajcie,

Wiem, że prawdziwe monitory zaczynają się od 1000zł w górę jednak nie stać mnie jeszcze na tak drogi sprzęt więc szukam czegoś taniego co nie męczy oczu. Nie posiadam wady wzroku i chciałbym żeby pozostało tak jak najdłużej dlatego podjąłem decyzję o zmianie mojego już wysłużonego LG W2261V.

Dla odprężenia gram sporadycznie w BF3/BF4 i są to zazwyczaj krótkie partyjki.

Co do samego wyboru. Rozważałem monitory głównie 24" i 27". Odległość: ekran -> oczy mam odpowiednią, ok 1m. Ostatnio wpadł mi w oko Benq GW2760, za niecałe 800zł chyba warto?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Flicker-free P/N: 9H.L9NLB.QBE/ 9H.L9NLB.RBE

Z tego co wiem każdy HS jest flicker free, nie widziałem jeszcze HS z innymi P/N.

 

Ostatnio HS jest w bardzo dobrej cenie, do niedawna był droższy od HM o jakieś 100zł... Obecnie można go dostać nawet taniej niż HM.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki za wypowiedź ;)

W międzyczasie znalazłem jeszcze używkę EIZO FS2333, co prawda mniejszy, ale jest praktycznie wszędzie polecany.

Mimo, że nie jestem zwolennikiem używanych monitorów to może jednak warto? Kolory, szybkość reakcji, jakość wykonania Eizo > Benq, dłuższa gwarancja.. Co sądzisz @gregotsw?

http://allegro.pl/eizo-fs2333-ips-dla-graczy-japan-gwaranacja-i4292152664.html

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie za mały, na dodatek nie jest flicker free. Stricte do grania, przy odl. ok. 70-75cm to dobra opcja, aczkolwiek wtedy i tak osobiście wybrałbym Dell'a np. P2414H / U2414H, które są flicker free i mają czasy reakcji na podobnym poziomie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To widzę, że nie ma co kombinować.

Raczej zostanę przy tym Benq i zdecyduję się na GW2760HS bo mam nowy monitor w dobrej cenie.

Jutro będę zamawiał, najprawdopodobniej z techplanet.

Jak coś to zdam relację jak się sprawuje.


 

 

Edit: Jeszcze jedno pytanie mnie nęci..

Czym się różni:

9H.L9NLB.RBE

od

9H.L9NLB.QBE

 

Na sąsiednim forum uzyskałem odpowiedź, że QBE jest bez flicker free. Chociaż wydaje mi się to niemozliwe :D

Już praktycznie potwierdzałem zamówienie na morele.

Monitor muszę zamówić do 16 żeby były szansa, że jutro przyjedzie :D

Edytowane przez pawel123t
Link to post
Share on other sites

Zamówione z morele.net.

 

 

 

Dla potomnych potwierdzenie dot. monitora GW2760HS

 

Witam,
 
zarówno monitor o numerze produktu 9H.L9NLB.QBE jak i 9H.L9NLB.RBE wyposażony jest w funkcję flicker free.
Pomiędzy tymi urządzeniami nie ma żadnych różnic w specyfikacji technicznej, różne numery produktów są jedynie informacją dla celów serwisowych.
Edytowane przez pawel123t
Link to post
Share on other sites

Przyjechał.

Po 8h użytkowania mogę stwierdzić, że jak za tą cenę jest jak najbardziej godny polecenia. :menda:  Wielkość robi wrażenia, mój staruszek 22" wydaje się być przy tym strasznym maleństwem. Nie wiedziałem, że to aż taka różnica. FullHD na 27" wypada ok pod warunkiem, że siedzimy w miarę daleko ~1m. 

Design monitora spełnia moje oczekiwania w stu procentach, w miarę cienka ramka to jest to czego szukałem pod względem wyglądu.

Czerń rewelacyjna, oglądanie filmów to czysta przyjemność. Oczy niby się nie męczą, ale muszę go trochę dłużej poużywać żeby to potwierdzić. Co do kolorów to mogłoby być lepiej, nie są one takie intensywne jak na oglądanych przeze mnie IPSach w Media Markt, aczkolwiek może to kwestia ustawień których jeszcze nie rozpracowałem.

Jak zachowuje się w grach sprawdzę w weekend  :)

Edytowane przez pawel123t
Link to post
Share on other sites

Na półkach sklepowych zazwyczaj monitory maja celowo nienaturalnie ustawione kolory. Aby były bardziej atrakcyjne i przyciągały uwagę... Jednak w codziennym użytkowaniu to fatalne rozwiązanie i zupełnie się nie sprawdza.

 

 

Tradycyjnie polecam ustawienie monitora zgodnie z poniższym poradnikiem:

http://www.lagom.nl/lcd-test/

Link to post
Share on other sites

Niby ustawiłem wszystko według tego poradnika, ale nadal te kolory mnie nie zadowalają..

Jak to możliwe, że na starej budżetowej TN są lepsze.. Takie cieplejsze, barwniejsze jakby to określić no wiecie  :menda:

No nic jutro jeszcze raz pogrzebię w ustawieniach dzisiaj już nie mam siły.

 

Co do smużenia to jest ono wyczuwalne, ale głównie w szybkich fpsach typu CS.. BF posiada za dużo efektów graficznych żeby to zauważyć. 

Link to post
Share on other sites

Może i masz rację.

Przyzwyczaiłem się do cukierkowego LG i to dlatego. 


@up

Panowie, na matrycy pojawił się taki jasny punkt.. a właściwie obiekt przypominający kształtem mały prostokąt.

Przestrzeń w tym miejscu jest jaśniejsza od pozostałej części ekranu tego samego koloru.. Wada jest niewidoczna gdy wyświetlany jest kolor czarny.

Wiem, że trochę niezrozumiale napisałem, ale ciężko wyjaśnić tą sytuację nie znając się na tym. Co to może być?

Link to post
Share on other sites

Według mnie jest, ale to kwestia indywidualna. Większość monitorów jest pozbawiona wad tego typu. Dlaczego konsument, mając możliwość oddania monitora ma z własnej woli pozostać w tym niewielkim procencie posiadaczy wadliwych matryc.

 

IMO odeślij monitor i zamów drugi.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli odsyłamy..

 

Może jednak warto zamówić DELL P2414H/U2414H lub jakiś model ze stajni IIYAMA?

Lepiej sprawdzi się przy projektowaniu stron i kodowaniu ( html, css, js, php ) + od czasu do czasu Unity3d i modelowanie w Maya?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...