Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam około 4-letniego lapka Asus K70A a na nim Win 7. Niestety sprzęt się bardzo muli nawet na filmikach z YT czy grach Flash. Na krótko pomaga reinstalacja systemu, ale po miesiącu jest to samo. Z laptopa korzysta moja Żona, która jest bardzo przyzwyczajona do obsługi W7.

 

Chciałbym zainstalować jej Linuxa, który będzie możliwie najbardziej zbliżony wyglądem i obsługą do W7.

 

Główne zastosowania to Internet, gry Flash i filmy z YT oraz innych serwisów. Ważne jest też żeby bez problemu mozna bylo instalować drukarki od HP.

 

Jaką dystrybucję wybrać?

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

No to mi pomogłeś jak cholera :P Takie rady zachowaj dla siebie. W tym temacie chodzi o zastąpienie Win7 Linuxem bo jest on mniej zasobożerny. Więc jak nie masz pomysłów i/lub wiedzy to się nie wypowiadaj bo to śmierdzi nabijaniem pustych postów i trollowaniem!

Link to post
Share on other sites

Żadnego linuxa, zainstaluj poprawnie system. Na gorszych laptopach instalowałem systemy i wszystko działa poprawnie.

Hahah dawno się nie ubawiłem tak :) ubuntu jest jednym z prosytrzych w obsłudze podstawy obsługi komputera wystarczą do korzystania:) mój 5 letni acer żyje na ubuntu 2 rok :) Edytowane przez wujaszekcarlos
Link to post
Share on other sites
Główne zastosowania to Internet, gry Flash i filmy z YT oraz innych serwisów. Ważne jest też żeby bez problemu mozna bylo instalować drukarki od HP.

Jaka to konkretnie drukarka?

Na taki sprzęt ja bym proponował coś z LXDE, np. Debian. Gwarantuję Ci, że jak dobrze go postawisz (nie jest to jakieś strasznie trudne), to będzie śmigał o niebo lepiej od Win7. Odejdzie format co 2 miesiące :P

 A, i żadnego GNOME/KDE/Ubuntu/Unity. Te (a w szczególności Ubuntu) mają wymagania zbliżone już do W7/W8.

Edytowane przez 030366
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...