Skocz do zawartości

Czy taki zestaw "złoży się " ?


Recommended Posts

Witam jako że będzie to mój pierwszy komputer (składany prze zemnie) chciałbym się upewnić że wszystkie części do siebie pasują, i czy spokojnie coś takiego złożę :)

Zestawik:

 

Arc midi R2 

Zasilacz XXX edition pro modularny 80bronze 650w 

Club3d 7790

Crucial 8GB 1600 hz 

Xeon E3-1230v2

ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

Procek i mobo nie pasują,zestaw się nie złoży.
Zastosuj się do wzoru:


  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)
Link to post
Share on other sites

Albo zmieniasz procka na jakiegoś Xeona z v3 na końcu (haswell)

Albo zmieniasz płytę główną na jakąś na chipsecie B75 ewentualnie droższą Z77 (chociaż zasadniczo jest ona zbędna) i zostajesz przy Xeonie V2 (ivy bridge) :)

Link to post
Share on other sites
A jaką płytę główną polecisz do procesora który mam teraz ?

Do E3-1230v2 bardzo fajną płytą będzie MSI B75A-G43, ale nie ma kontrolera RAID (gdyby taka możliwość Cię interesowała). We wcześniejszych tematach wspominałeś coś o Adobe, renderowaniu wideo. Lepiej by tu pasowała karta od Nvidii, dodatkowo Club3D nie słynie z chłodzeń o dobrej kulturze pracy.

 

Dodatkowo mocno przesadziłeś z mocą zasilacza. Do tego zestawu wystarczy dobre 450W.

 

Co z dyskami, obudową?

Link to post
Share on other sites

Dyski posiadam ( 2x 1TB 2x 60 GB SSD).

A obudowę podałem :DArc midi R2 (mam nadzieję że wszystko się tu zmieści :D )

Zasilacz dałem trochę mocniejszy bo w przyszłości na pewno będę tu wymieniał kartę graficzną i może coś jeszcze :D 

 

A jaka różnica będzie pomiędzy MSI B75A-G43 a ASRock B75 Pro3?

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

 

 

A obudowę podałem :D

A to sorki, nie zauważyłem :) Zmieści się do niej bez problemu wszystko.

 

Zasilacz 550W by spokojnie wystarczył pod przyszłe rozbudowy. Obecnie takie jednostki nie mają problemów z kartami nawet kalibru R9 290 / GTX 780.

 

 

 

A jaka różnica będzie pomiędzy MSI B75A-G43 a ASRock B75 Pro3?

Zachęcam do poczytania testu:

http://pclab.pl/art47690-24.html

http://pclab.pl/art47690-24.html

Myślę, że mogę zaryzykować stwierdzenie, że płyta od MSI to najlepszy model na B75.

 

Przemyślałbym mocno zejście z obudową na Core 3000, z zasilaczem na CM G550M i wzięcia karty od zielonych, skoro zestaw pod Adobe np: GTX750Ti

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niestety obudowa i zasilacz juz zamówione :3 Teraz pozostaje reszta :D

EDIT 

udało mi się anulować zamówienie w sklepie i w takowym razie mogę zamówić jakiś inny zasilacz.

Jaki polecicie do tego zestawiku (myślałem nad modularnym) oraz by miał zabezpieczenia przeciwprzepięciowe itd bo u mnie na "wsi" non stop włączają i wyłączają światło, takim właśnie sposobem spalił mi się przedwczoraj stary

komputer.  :

Ten nowy zestawik: 

Arc midi R2 

Club3d 7790

Crucial 8GB 1600 hz 

Xeon E3-1230v2

MSI B75A-G43


Edit mam pytanie czy do tego zestawu na ta chwile można wmontować nVidie GeForce 9600? Czy to jest już za stary sprzęt i nawet tu nie wejdzie? Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

 

 

Jaki polecicie do tego zestawiku (myślałem nad modularnym)

Pod taki zestaw z myślą o wymianie GPU na mocniejszą np Cooler Master G550M , XFX Core 550W (niemodularny), ewentualnie Thermaltake Smart SE 530W.

 

 

 

czy do tego zestawu na ta chwile można wmontować nVidie GeForce 9600?

Można.

Link to post
Share on other sites

A czy Corsair CX 500 modular  byłby dobrym wyborem ? 

I co do tej Nvidi to na pewno tam wejdzie i bez problemu podłączy się do zasilacza Corsair CX 500 modular ?

Akurat została mi ta bidulka i leży, a że akurat brak kasy na grafę to pomyślałem że w tej chwili może 9600 jeszcze troszkę pociągnąć .

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

 

 

A czy Corsair CX 500 modular byłby dobrym wyborem ?

Nie byłby tragicznym wyborem, ale w tej cenie lepszym wyborem jest droższy raptem 10-20zł wspomniany Cooler Master.

 

 

 

I co do tej Nvidi to na pewno tam wejdzie i bez problemu podłączy się do zasilacza

Do Arc R2 mało która karta nie wejdzie więc się nie martw. O podłączenie też się nie martw - karta jest na PCI-E i potrzebuje wtyczki 6-pin, a taką ma każdy wspomniany tu zasilacz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Okej a więc w takim razie biorę tego CM.

Ostatnie sprawdzanie zamówienia: (mam nadzieję że wszystkie części dobre dałem  :D ?) Można zamawiać :D

I ostatnie małe pytanko w boxie xeona będzie wiatraczek?  Bo tu twierdzą że nie...

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=51854

http://www.iv.pl/images/96026518803213789140.png

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

 

 

Niestety obudowa i zasilacz juz zamówione

No to obudowa zamówiona czy nie?

 

Bo jeśli nie to za 20zł więcej możesz mieć wydajniejszego Xeona nowszej generacji, wybierając tańszą, ale też dobrą obudowę:

Fractal Design Core 3000 USB 3.0 (b/z)

Intel Xeon E3-1230v3 /3.3GHz, 8MB, BOX, LGA1150/

Gigabyte GA-B85M-D3H /intel B85, LGA1150/

 

Pamiętaj, że oba CPU nie mają zintegrowanej grafiki więc tymczasowo Twój starszy Geforce jest konieczny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Niestety obudowa i zasilacz juz zamówione :3 Teraz pozostaje reszta :D

EDIT 

udało mi się anulować zamówienie w sklepie i w takowym razie mogę zamówić jakiś inny zasilacz.

Jaki polecicie do tego zestawiku (myślałem nad modularnym) oraz by miał zabezpieczenia przeciwprzepięciowe itd bo u mnie na "wsi" non stop włączają i wyłączają światło, takim właśnie sposobem spalił mi się przedwczoraj stary

komputer.  :

Ten nowy zestawik: 

Arc midi R2 

Club3d 7790

Crucial 8GB 1600 hz 

Xeon E3-1230v2

MSI B75A-G43

Edit mam pytanie czy do tego zestawu na ta chwile można wmontować nVidie GeForce 9600? Czy to jest już za stary sprzęt i nawet tu nie wejdzie?

 

 

 

Napisałem że udało mi się anulować zamówienie :D Hmmm... Mógłbym niby dołożyć te kilka zł do nowszej generacji ale  ta płyta główna mi się nie podoba :/ . Jest microATX wszystko na styk będzie pewnie wchodzić.

Edytowane przez Pruchol
Link to post
Share on other sites

Okej wielkie dzięki zamówienie złożone :D 


Hmm... A teraz takie rozmyślanie o niedalekiej przyszłości. Jako że budżet mi się zwiększy kiedy będę kupował kartę graficzną do około 1200 zł a pracować będę prawdopodobnie na 3 monitorach fullHD, jaką kartę byście polecili?
Link to post
Share on other sites

Ale po wcześniejszym wątku autora można wnioskować, że to zestaw do pracy, bez gier: http://forum.benchmark.pl/topic/111285-komputer-do-2500-z%C5%82-wydajno%C5%9B%C4%87-nie-do-gier/ - do tego w Adobe, więc GTX 760, w porywach GTX770 wystarczy.

 

Najlepiej gdyby autor potwierdził zastosowanie zestawu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...