Skocz do zawartości

Corsair H100i + Obudowa


Recommended Posts

Witam. Za jakiś czas mam zamiar dobrać się do jakiegoś chłodzenia wodnego. Póki co rozważam kupno wyżej wymienionego. Dodatkowo mam zamiar wymienić budę (też jakaś z Corsair z oknem ;)) ponieważ mój aktualny 300R nie bardzo da radę z chłodnicą (za mało miejsca nad płytą główną). I teraz moje pytania brzmią.

1. Czy H100i to dobre chłodzenie wodne? Czy jest jakieś wydajniejsze w lepszej cenie?

2. Jaką budę byście polecali? Z oknem bez opcjonalnych wentylatorów. Fajnie jakby była od Corsair'a. Cena w granicach rozsądku.

3. Czy warto pchać się w chłodzenie wodne czy lepiej kupić coś porządnego na powietrze?

4. Czy w tym chłodzeniu trzeba jakoś wymieniać płyn?

Pozdrawiam ;)

 

CPU - i5 4670k

Link to post
Share on other sites

1. Posiadam to chłodziwo i nie narzekam, ale musisz mieć na uwadze kilka rzeczy:

-Jest to chłodzenie pseudo-wodne, na które wiele osób narzeka.

-Cena dość mocno zawyżona do tego co oferuje (można znaleźć tak samo wydajne a nawet wydajniejsze chłodziwo, nawet powietrzne.

-Diody mogą się przepalić

-Uszczelki mogę po pewnym czasie popękać, i może być nieciekawie.

Co przemawia za tym chłodzeniem? Przede wszystkim wygląda elegancko i nie zasłania połowy płyty głównej jak większość chłodzeń powietrznych.

 

3. To już zależy czego oczekujesz od chłodzenia. Czy ma to ładnie wyglądać, czy być najbardziej wydajne czy jeszcze co innego. Za ~300zł masz high-endowe chłodziwa powietrzne które przebijają nawet H100i.

 

4. Jak sama nazwa mówi, jest to kompakt. Czyli zakładasz i ma działać. Nie trzeba nic wymieniać.

Link to post
Share on other sites

chlodzenie wodne jest przedewszystkim glosne ze wzgledu na wentyle ktore sa zamieszczone do niego z reguly kazdy obrca sie z predk max 2000 obr/min zeby uzyskac jakas tam przyzwoita wydajnosc mozna je wymienic na inne cichsze ale moze sie to odbyc kosztem wydajnosci. Plynu nie da sie wymienic gdyz sa to uklady zmkniete.

Link to post
Share on other sites

Ja się podłącze przy okazji z pytaniem. 

Jak prezentują się jeszcze chłodzenia:

Enermax Liqtech 240

Cooler Master Seidon 240M 

Cooler Master Nepton 280L

Thermaltake Water 3.0

 

Wszystkie za oceanem można dostać w cenie ~80-100$, a to już całkiem znośnie...

Link to post
Share on other sites

Ok. To poszukam jakiegoś chłodzenia powietrzem skoro te jest głośne i trzeba doliczyć koszta wymiany wentylatorów. Głównie chciałem wodę gdyż zajmuje mało miejsca a ja mam pamięci dosyć wysokie stąd też lipa z dużym radiatorem. Ale znalazłem takie coś i jest ok do moich pamięci.

 http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-prolimatech-black-series-genesis-black-series-genesis-551773/

+ jakieś wentylatory pwm za ok 50-70 zl sztuka.

Edit. O nawet znalazłem od zestawu z pwm i max 1000obr.

http://www.komputronik.pl/product/208340/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Prolimatech_Ultra_Sleek_Vortex_czarny_140mm.html

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Chcesz wydać na chłodzenie powietrzne to Noctua D14/D15, Phanteks THC14PE lub Be Quiet! Dark Rock 3. Możesz w przypadku tych trzech kierować się tylko estetyką, bo każdy jest cichy i bardzo wydajny.

Najlepsze wentyle to "zależnie gdzie ucho przyłożyć tak doradzają", ale często padają: Noctua (obojętnie jaki model), Be Quiet! Silent Wings  oraz Noiseblocker eLoop. To co znalazłeś nie do końca będzie dobre, bo ma wąski profil, który w tym przypadku niezbyt jest potrzebny.

 

//w razie jakby ktoś się jeszcze zaplątał w temacie, to ponawiam moje pytanie z 4 posta w tym temacie :)

Link to post
Share on other sites

Głównie chciałem wodę gdyż zajmuje mało miejsca a ja mam pamięci dosyć wysokie stąd też lipa z dużym radiatorem.

 

Chcesz wydać na chłodzenie powietrzne to Noctua D14/D15, Phanteks THC14PE lub Be Quiet! Dark Rock 3. Możesz w przypadku tych trzech kierować się tylko estetyką, bo każdy jest cichy i bardzo wydajny.

Wszystkie 3 które podałeś sprawią, że będę musiał wyjąć pamięć (Corsair Vengeance), sprzedać na allegro a później dopłacić za jakieś nowe z niskimi radiatorami. Dzięki za dobre chęci ale odpada ;)

 

1. Posiadam to chłodziwo i nie narzekam, ale musisz mieć na uwadze kilka rzeczy:

-Jest to chłodzenie pseudo-wodne, na które wiele osób narzeka.

-Cena dość mocno zawyżona do tego co oferuje (można znaleźć tak samo wydajne a nawet wydajniejsze chłodziwo, nawet powietrzne.

 

3. To już zależy czego oczekujesz od chłodzenia. Czy ma to ładnie wyglądać, czy być najbardziej wydajne czy jeszcze co innego. Za ~300zł masz high-endowe chłodziwa powietrzne które przebijają nawet H100i.

W jaki sposób narzekają? I jakie chłodzenie powietrzne będzie lepsze/takie samo jak H100i?

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites

Jak weźmiesz szeroką obudowę ( z dużą ilością miejsca na schładzacz procesora) to może uda się podnieść wentylatory tak wysoko,że nie będą kolidować z RAMem.

Jak już będę brał chłodzenie POFIETRZĘ to pewnie zostanę przy swoim 300R.

Można zamknąć.

Edytowane przez dk1990
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...