Skocz do zawartości

Ostateczny wybór GTX780Ti MSI vs. ZOTAC vs. EVGA


Recommended Posts

Bardzo dużo czytałem, pytałem i śledziłem karty oparte o chipset 780Ti. Chciałbym wybrać jedną z tych, zawartych w temacie. Stworzyłem małe zestawienie, które obrazuje chyba najważniejsze cechy tych konstrukcji:

http://www.fotoszok.pl/upload/bebd0d6c.jpg

Edytowane przez SeVV88
Link to post
Share on other sites

To o czym jeszcze nie napisałem, to możlwiośc ewentualnego podpięcie pod SLI w przyszłości, czyli nie może być to super grzałka.. Jakoś najbardziej przekonany jestem do MSI - pod względem całokształtu i do ZOTAC`a - ze względu na gwarancję. EVGA przyciąga mne "tylko" renomą. Najrozsądnieszy wydaje się być ZOTAC lub MSI.

Link to post
Share on other sites
Gość Adrian

Ja bym się skłaniał ku MSI, ze względu na wzorową wg. mnie jakość chłodzenia. Na swoim GTX posiadam jego starszą wersje i czasem zastanawiam się czy w ogóle działa bo jest taka cisza;)

Link to post
Share on other sites

Nie znam tej firmy ;) jest w cenie evga

 

tutaj masz testy tego chłodzenia dla 780 i 770: 

http://forum.benchmark.pl/topic/130192-gtx780-inno3d-vs-gigabyte-vs-evga-pomoc-w-zakupie/

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/geforce-gtx-770-evga-inno3d-msi_9.html#sect0

 

Inno3d w akcji na GTX770@1220/7980:

 

http://www.xbitlabs.com/images/graphics/geforce-gtx-770-evga-inno3d-msi/zdnoiseoc-temp-xbt.png

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Weź EVGA - sprawdzona firma, polecana przez wielu Inno nie jest znaną firmą, więc nie bądź królikiem doświadczalnym. Weź to, co jest sprawdzone.

 

ja takowym będę królikiem od czerwca/lipca, poza tym inno3d oferuje także selekcyjne modele DHS które się aż nadto dobrze kręcą.. więc wymiana samego chłodzenia na innej karcie zmieni tylko komfort pracy.

Link to post
Share on other sites

Słyszałem, że w evga cewki potrafią też trochę popiszczeć. Z tego powodu odrzuciłęm gigabyte i byłbym, delikatnie mówiąc wkurzony, gdyby cewki wariowały mi w evga :) To chyba jedyne, czego się boję ;) Chłodzenie w evga lepsze ? 

Link to post
Share on other sites

Słyszałem, że w evga cewki potrafią też trochę popiszczeć. Z tego powodu odrzuciłęm gigabyte i byłbym, delikatnie mówiąc wkurzony, gdyby cewki wariowały mi w evga :) To chyba jedyne, czego się boję ;) Chłodzenie w evga lepsze ? 

 

w evga czytałem o serii wadliwej dla SC z dual biosem gdzie cewki właśnie piszczały na wyższych obrotach, ale czytając forum evga można zobaczyć, że to wada wszystkich firm...

 

np 780 Ti: http://forums.evga.com/FindPost/2096071

 

akurat z inno3d nie ma takiego problemu ale jedyny dylemat przy tej firmie to jakość gwarancji realizowanej w Niemczech o której nikt nic nie wie.. bo mało kto kupuje ich karty w Europie.. ale w US chwalą sobie więc ryzyk fizyk z inno3d lub branie classified od evga gdzie nie słyszałem ani razu o problemiemie z cewkami także..

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Google ci nie działa?

 

EVGA GeForce GTX 780 Ti Dual Classified w/ EVGA ACX Cooler

 

Part Number: 03G-P4-2888-KR

 

1020MHz Base Clock

1085MHz Boost Clock

244.8GT/s Texture Fill Rate

3072MB GDDR5 Memory

7000MHz Memory Clock

336GB/s Memory Bandwidth

EVGA GeForce GTX 780 Ti w/ EVGA ACX Cooler

 

Part Number: 03G-P4-2882-KR

 

876MHz Base Clock

928MHz Boost Clock

210.2GT/s Texture Fill Rate

3072MB GDDR5 Memory

7000MHz Memory Clock

336GB/s Memory Bandwidth

Jeżeli masz zamiar brać 780 ti i masz pieniądze to bierz wersję od EVGA i koniec tematu. Tutaj nie ma się nad czym zastanawiać, więc przestań już trolować.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pisząc normalną wersję, miałem na myśli ACX Superclocked, mój błąd. Rozumiem, że w stosunku do niej, wersja classified ma ciut podniesione zegary 1020/1085 vs 1006/1072 i podwójny bios ? Nadal nie wiem, co za tym idzie ? Zwiększa to możliwości OC ? W żadnym wypadku nie miałem na celu trollować i nie chciałbym, aby moje posty były tak odbierane. Zwyczajnie chciałbym uniknąć niezadowolenia z zakupu.

Link to post
Share on other sites

Wersja Classified została stworzona dla ludzi, którzy chcą maksymalnie podkręcać swoją kartę. Ten model ma najwyższe zegary i najwięcej sekcji zasilania. Jednak kupując ten model nie masz 100% pewności, że wysoko ją podkręcisz, bo to już jest zależne od sztuki, a z tym jest loteria (werja Superlocked może kręcić się tak samo). Mozna uznać, że większość modeli kręci się bardzo dobrze.

 

Dual Bios w Classified zachęca użytkowników do zabawy z biosami karty, w celu osiągnięcia jeszcze wyższych zegarów. Jednak jest to zabawa dla bardziej zaawansowanych uzytkowników.

 

EVGA posiada niesamowite zaplecze serwisowe, więc w razie problemów z kartą nie masz o co się martwić. Biorąc EVGA będziesz zadowolony z zakupu (o ile cena Cię nie odrzuca).

Link to post
Share on other sites

Dziękuję Ci bardzo, taka odpowiedź jest dla mnie wystarczając :). Cena +200 zł względem MSI i+100 zł względem ZOTAC`a jest jeszcze do przełknięcia. Czy ten wspaniały support ze strony EVGA działa na podobnym poziomie w naszym pięknym kraju ? Jakieś przeciwwskazania co do zakupu przez internet np. morele ? Czy nie komplikuje to korzystania z bezpośredniego serwisu EVGA ?

Link to post
Share on other sites

Serwis działa na całym świecie tak samo. Nieważne gdzie kupisz, bo po zakupie zarejestrujesz kartę na stronie EVGA i wszelkie problemy rozwiązujesz z nimi.

 

Pierwszy, lepszy przykład opisany przez kolegę:

 

Po kilku dniach zabawy z kartą dostrzegłem,pewną przypadłość o której piszą ludzie na forach.Mianowicie chodziło o rezonans w jaki wpadał jeden z wentylatorów.Ten problem dotyczy właśnie chłodzenia ACX.(problem występował między 52-57% predkosci wentylatora).Moja poprzednia karta GTX EVGA 770 z tym samym chłodzeniem nie była wadliwa.Na upartego mógłbym z tym żyć,ale chciałem na własnej skórze przekonać się jak działa serwis EVGA i czy rzeczywiście bardzo cenią sobie klienta.Kartę zarejestrowałem na stronie evga.com wysłałem wiadomość do supportu.Opisałem dokładnie problem,po kilku chwilach otrzymałem numer RMA na który mam wysłać ową kartę.Karta po dwóch dniach dotarła do serwisu w Niemczech.Otrzymałem meila wraz ze statusem-''your gpu will be replacement''.

 

3 lutego 2014 kurier zawitał z nową 780tką.Od tamtej pory użytkuję kartę i nigdy nie miałem z nią żadnych problemów.

Źródło: http://forum.benchmark.pl/topic/131308-wycena-evga-gtx-780-acx-po-wymianie-rma/

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...