Skocz do zawartości

MSI GTX 770 Twin Frozr Temperatury!!!!!


Recommended Posts

Witam

 

Mam pewien problem ponieważ nie moglę określić czy temperatury które uzyskuje na GPU-Z oraz MSI Afternburn są dobre dostateczne itp. etc. proszę o radę , a więc :

 

Temperatury przy odpaleniu Watch Dogs na Ultra wykorzystywanie karty (MSI GTX 770 2GB OC Twin Frozr ) :

 

Afterburn :

- Max 99% Użycia karty graficznej  = 86C                       

- w spoczynku : 34C                                                        

 

GPU-Z :

- Max Użycie : 100%     =    84C

 

 

prosze o pomoc nie wiem czy mogę ją jeszcze zwrócić karta ma 2 miesiące moje przypuszczenia to:

-kusz ale ma 2 miesiące

-zły docisk chłodzenia na procesor graficzny i złe temperatury mam jeszcze pomysł aby sprawdzić czy wentylator jest gorący po graniu w WATCH DOGS

-tak powinna chodzić

 

specyfikacja pozostała potrzebna :

 

Obudowa       : Zalman Z9 Plus

Zasilacz : be Quiet!  STRAIGHT POWER E9 | 600W

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Kusz powiadasz?

 

Trochę wysokie masz te temperatury, chociaż Watch Dogs potrafi dać po du**e GPU. A jak w innych tytułach? A najlepiej ściągnij Valley benchmark i pokaż jak tam temperatury wyglądają.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/30.html

 

http://www.tweaktown.com/reviews/5603/msi-geforce-gtx-770-2gb-twin-frozr-gaming-oc-video-card-review/index21.html

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_770_gaming_review,6.html

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy wentylatory przyspieszają wraz ze wzrostem temp. Znajomy też miał takie temp na msi tf okazało się że kabel od chłodzenia karty jest uwalony.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Temperatura w pokoju ?

Obudowa ma prawidłowo zamontowane wentylatory?

Karta podkręcona?

Nówka ze sklepu?

 

Spróbuj ją przedmuchać powietrzem.

 

Temperatura w pokoju - temperatura pokojowa normalna czyli 25C~

Obudowa ma fabryczne wentylatory nie zmieniałem pozycji (odwaracałem itp.)

karta nie podkręcona jedynie czasem używałem aplikacji "MSI Gaming App" do podkręcania EASY OC czy cos takiego sprawdzałem tylko ta aplikacje dołączoną do karty graficznej dodam jeszcze ze odpalając gre i wł. ten program wywala mi blue screena mogę podać screena (to jest moim zdaniem spowodowane raczej aktualizacjami bo w BF3 ustawiałem i normalnie ale sprawdze to jeszcze teraz) jeśli coś pomoże w tym ale to tylko w Watch Dogs

Karta nówka mam 2 miesiące (morele.net)

Sprawdź czy wentylatory przyspieszają wraz ze wzrostem temp. Znajomy też miał takie temp na msi tf okazało się że kabel od chłodzenia karty jest uwalony.

Przyśpieszają z programu MSI Afterburn są pokazane = 34% speed fan , gdy gram w Watch Dogs (na ultra DZISIEJSZA OPTYMALIZACJA GRY USTAWIONA ) mam 48% Speed Fan może nie słychać ale dzięki za radę sprawdzę dokładnie to i nie przy użyciu programu

Powiem ci moja 780 GTx w  Watch Dogs osiąga również bardzo wysokie temperatury 83c pewnie osiągnęła by więcej lecz do tylu jest ustawiony limit 

 

Temp w pokoju 28c

Odczuwasz jakieś ścinki w grze ?

ja ustawiam rozdzielczość w oknie i śledzę temperatury

temperatura lekke scinka po 10minut leciutka mało widoczna spowodowana raczej temp.

Kusz powiadasz?

 

Trochę wysokie masz te temperatury, chociaż Watch Dogs potrafi dać po du**e GPU. A jak w innych tytułach? A najlepiej ściągnij Valley benchmark i pokaż jak tam temperatury wyglądają.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_770_TF_Gaming/30.html

 

http://www.tweaktown.com/reviews/5603/msi-geforce-gtx-770-2gb-twin-frozr-gaming-oc-video-card-review/index21.html

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_geforce_gtx_770_gaming_review,6.html

dzięki sprawdzę program i sprawdzę BF3 może nie wymagającą gre ale sprawdzę

Dodam jeszcze coś od siebie jak już się tak rozpisałem ze gra w opcjach jest napisane minimum 3GB karta graficzna optymalizacja Nividia Experience narzuca ustawienia powyżej 3GB jesli ustawiam na te ustawienia z gry czyli domyślne gra się inaczej nie ma tych scin po 10min. nie ma spowolnien w żadnych grach po prostu możliwe ze przy 100% wykorzystywaniu procesora graficznego karta dostaje temperatury i mozna odczuć sciny choć za karte dałem 1400zł około już nie pamiętam to powinna sobie radzić z grami oraz z tym co Nividia ustaliła z optymalizacji a gra inaczej słuchał bym się bardziej tych ludzi od Nividi lecz cuż

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

 

 

Temperatura w pokoju - temperatura pokojowa normalna

 

Hahaha, zniszczyłeś system :D

 

 

Z tego, co widzę po recenzjach to w czasie stresu notowali 79*C zatem masz niewiele więcej i raczej jest to normalna temperatura tej karty, szczególnie jeśli masz ciepło w pokoju.

Link to post
Share on other sites

Temperatura w BF3 to 80-82   przy prędkości wentylatora 57%  lecz był skok temperatury do 85C MAKS. użycie ciągle było 99%-87% Czasem przy czekaniu na respawn było 70% użycia lecz temperatura jak napisałem wyżej 80C-83/82C


Hahaha, zniszczyłeś system :D

 

 

Z tego, co widzę po recenzjach to w czasie stresu notowali 79*C zatem masz niewiele więcej i raczej jest to normalna temperatura tej karty, szczególnie jeśli masz ciepło w pokoju.

może dokupić wiatraczki dobrej firmy + powymieniać te ledowe które są w zestawie w obudowie i kupic cos lepszej firmy i poustawiac przepływ jak powinienen bo nawet nie oriętuje się ale jak producent tak ustawił powinno być dobrze ale dzięki za info 79C dobrze myślałem zeby już zmieniacz czy co ta karte szkoda zachodu teraz w sumie ciepło jest to może skusze się na dodatkowe wiatraki mimo wszystko może coś wspomoże

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

Przepraszam nie doczytałem - w takim razie ustaw mapę pracy wentylatorów na odrobinę wyższe obroty. Jak to nie pomoże, wtedy trzeba wymienić pastę termoprzewodzącą albo słać kartę na serwis.

mam na full ustawione z biosu

U znajomego też tak było pokazywało że przyspieszają a fizycznie kręciły się ze stałą prędkością. Ustaw na sztywno w msi af na 80% wtedy wentylatory powinny być słyszalne.

wiatraki chodzą na obrotach 50% Fan Speed , w BF3 nie tnie tak , temperatury po godzinie nawet do 91C podskoczyło (NAJWYŻSZA ZANOTOWANA) a po za tym to 83-87C wymieniac karte czy co ?

dodaje screen z gry na ustawieniach domyslnych z gry wykonany z GPU-Z

http://zapodaj.net/a430f4e6e50f9.gif.html

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

jak to ustawić co zrobić zeby więcej RPM ustawić ? ktoś mi by pomógł da się to konkretnie ustawic najlepiej optymalnie po przez program nawet i zeby to się zapisywało gdy temperatura przejdzie do jakiejś granicy czy cos takiego proszę o pomoc

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

EVGA Precision lub MSI Afterburner, dalej opcja FAN CURVE i tam sobie poustawiaj wykres wg uznania. Wcześniej możesz spróbować ustawić TEMP Target np. na 79C i zobaczyć jak radzą sobie wentyle.

 

http://q3.kn.pl/prec.jpg

Edytowane przez mst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EVGA Precision lub MSI Afterburner, dalej opcja FAN CURVE i tam sobie poustawiaj wykres wg uznania. Wcześniej możesz spróbować ustawić TEMP Target np. na 79C i zobaczyć jak radzą sobie wentyle.

 

http://q3.kn.pl/prec.jpg

a czym to może być spowodowane , właśnie tym przeciętym kalbem czy jak , pozwolicie ze zacytuje

Sprawdź czy wentylatory przyspieszają wraz ze wzrostem temp. Znajomy też miał takie temp na msi tf okazało się że kabel od chłodzenia karty jest uwalony.

 

jak to kolega rozwiązał jeśli tak , izolacja itp. czy wymienił na nową , bo mi sie raczej skończyła już gwarancja ze sklepu a nie wiem jak to jest z MSI na stronie bodajże jest napisane zeby sprawy z usterkami zgłaszać do sklepu więc chyba nie pójdzie to dobrze a starannie karte i procesor umiejscowiałem na to zwracałem uwagę ale cóż może tak jest w paru sztukach które wyszły na rynek i przy montażach fabrycznych czasem może zachaczać jedyna opcja jeśli takie zdarzenie jest w moim przypadku

 

Dodam też taką mało anegnote ze gdy odpalam program od MSI "MSI Gaming App" i nacisne na Cool znaczek karta znacznie przyśpiesza na obrotach niż w grze

screen

http://zapodaj.net/8ed5f248087e0.bmp.html

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

Jak mogła Ci się skończyć gwarancja sklepu skoro nie minął nawet rok od premiery tych kart. Kolego może powiedz tacie, że masz problem z komputerem i niech on się tym zajmie, bo Ty chyba nie pojmujesz elementarnych faktów.

Link to post
Share on other sites

Do autora:

Czy słyszysz jak wentylatory przyspieszają?

Odpal MSI AF, u dołu programu masz suwak od wentylatorów karty, wyłącz auto i ustaw na 80% daj apply, jeśli usłyszysz wyraźny szum oznacza to że wentylatory fizycznie przyspieszają.

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites

Do autora:

Czy słyszysz jak wentylatory przyspieszają?

Odpal MSI AF, u dołu programu masz suwak od wentylatorów karty, wyłącz auto i ustaw na 80% daj apply, jeśli usłyszysz wyraźny szum oznacza to że wentylatory fizycznie przyspieszają.

tak przyśpieszają ustawiłem i słychac szum

Jak mogła Ci się skończyć gwarancja sklepu skoro nie minął nawet rok od premiery tych kart. Kolego może powiedz tacie, że masz problem z komputerem i niech on się tym zajmie, bo Ty chyba nie pojmujesz elementarnych faktów.

 

Jak mogła Ci się skończyć gwarancja sklepu skoro nie minął nawet rok od premiery tych kart. Kolego może powiedz tacie, że masz problem z komputerem i niech on się tym zajmie, bo Ty chyba nie pojmujesz elementarnych faktów.

a może tak ze to jest sklep internetowy a tam raczej nie zwrócą mi tego choć można spytać daje screeny ze stron

 

na MSI pisze 3lata gwarancji + to ze musze się chyba w sprawie gwarancji dogadac z w tym przypadku raczej morele.net mam racje ?

 

http://zapodaj.net/194108a38ca2b.bmp.html

http://zapodaj.net/737a0d3cf90b6.bmp.html

 

 

 

 

choć po gwarancyjnie mogę oddać do MSI lecz potrzebuje czegoś konkretniejszego

 

Tata nie żyje jedynie mama , za swój sprzęt sam zbierałem kase i raczej powinienem sam o to zadbać ale pytam jesli już

 

dodam jeszcze ze przeczyszczałem odkurzaczem lekko karte docisnełem kable wszystkie przedmuchałem styki itp. lecz nie widac różnicy w grach mniej wymagajacych nie widzę różnicy takich jak BF3

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

To skup się i postępuj wg instrukcji. Skoro już wiemy, że wentyle pracują, ustaw w MSI AF/EVGA Precision Temp Target. Uruchom grę i zobacz czy wentyle skutecznie zbijają temperaturę.

a więc tak :

 

śledząc oba programy

 

GPU-Z oraz ten Evega jest lepiej , temperatura 80C na 80% Fan ustawiłem jak na twoim screenie czyli nic nie zmieniałem dałem tylko pod kontrolą aplikacji fun speed jak u ciebie i nic nie zmieniałem , temperatura schodzi do 79C oraz Fan Speed lekko tez ale głównie jest to zrównoważone % speed co do temperatury karty zawsze o 7-9C mniej nie wiem czy to dobrze czy zle

Do autora:

Czy słyszysz jak wentylatory przyspieszają?

Odpal MSI AF, u dołu programu masz suwak od wentylatorów karty, wyłącz auto i ustaw na 80% daj apply, jeśli usłyszysz wyraźny szum oznacza to że wentylatory fizycznie przyspieszają.

tak przyśpieszają jeśli dam na 80% Fan na sztywno w tym i w tym programie nawet bez wł. gry

 

w spoczynku jeśli już coś to da to jest to 32C na 41%/37% speed fun

 

dodam jeszcze ze Watch Dogs chodzi na ultra mimo tego ze gra potrzebuje 3GB pamięci procesora graficznego ustawiłem na domyślne i nic to nie zmienia

Zdecydowanie za niskie obroty masz przy 57% Fan Speed. U mnie przy 46% już mam 1320 RPM.

to ile masz RPM. na 80% speed fan możesz mi powiedzieć

Edytowane przez DawidMaster
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...