Skocz do zawartości

[MULTI] World of Tanks


Recommended Posts

Wargaming zarabia na goldzie zatem z tego powodu wprowadzili opcje wymiany doświadczenia przypisanego czołgom (kumuluje się albo może iść na szkolenie załogi kiedy czołg ma status elitarny). kiedy jest skumulowane to czołg je sbiera jednak nie jest ono wykorzystywane. By uzyc gow inny sposób tj na ulepszenie innych maszyn konieczna jest jego konwersja na tzw "wolne doświadczenie". Do tego niestety potrzeba golda. Innej opcji nie ma ;) naturalnie po każdej bitwie czołg zdobywa jakąś tam ilość wolnego doświadczenia poza dośiadczeniem bazowym jednakże w porównaniu do bazowego, ilość wolnego jest znikoma.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

hehe tak mu wytłumaczyłeś że pewnie nadal nie rozumie :)

Gold to płatna waluta w grze

Można za nią kupić wiele fajnych rzeczy

2500 golda kosztuje 43 zł

Za 2500 golda masz m.in konto premium na miesiąc czyli zarabiasz + 50% więcej monet i 50% więcej doświadczenia na każdej bitwie.

Za golda można też kupić czołgi premium czyli takie które więcej zarabiają niż standardowe oraz załoga która na nich się szkoli nadaje się na inne czołgi z tej samej nacji.(nie płacisz kasy za przeszkolenie)

 

Gdy zbierasz doświadczenie na danym czołgu po bitwie - np. 100pktów to z tego doświadczenia 5% trafia na konto tzw wolnego doświadczenia czyli takiego które możesz wykorzystać na dowolnym czołgu

Inna sprawa jest gdy chcesz to podstawowe doświadczenie przekonwerterować na wolne da się to zrobić właśnie za golda

Z tego co pamiętam to konwersja każdego 100 szarego dośw na wolne dośw kosztuje 25 golda (i chyab dostaje się go 4x mniej czyli z każdego 1000 zwykłego dośw robi się tylko 250 wolnego - trzeba by to sprawdzić bo nie pamietam)

Ogólnie nie warto tego robić :P

Gdy na danym czołgu odkryjesz wszystkie moduły (lufy, gąski, silniki itp.) oraz dostępne następne czołgi (czyt. tier wyżej), z racji tego że nie masz na co zbierać expa czołg dostaje status ELITARNY a żeby nie zbierać niepotrzbnie expa można kliknąć ikonke nad załogą która pozwoli całe zdobywane w bitwach doświadczenie przeznaczać na szybsze szkolenie załogi.

Bardzo fajna opcja.

Oczywiście tylko w przypadku gdy ten czołg zostawiasz w garażu i będziesz nim grał.

Ogólnie żeby mieć kasę na wykup świeżo zbadanego czołgu przeważnie trzeba sprzedać poprzedni :)

Dlatego przeważnie w garażu trzyma się tiery optymalne czyli

5 - do zarabiania

6 , 8 , 10 - do grania kompani/CW

 

Mam nadzieje że coś pomogłem tymi wypocinami

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z kasą mam tak, że dopóki małża fizycznie nie widzi, że coś kupuję to mogę sobie wydawać. Gorzej jak coś do domu przytaszczę...

Zaczyna się wtedy "zarządzanie poczuciem winy..." (Bo dzieciom trzeba ubranie kupić, bo nóż się stępił, bo tapeta odchodzi, bo .....).

 

Obecnie gram sobie lajtowo. Jak czas pozwala. Bardzo podoba mi się skomplikowana otoczka tej gry. Ilość opcji.

Przypomina mi to stareńkiego Jagged Alliance

Link to post
Share on other sites

Dobry wybór :)

Tutaj moja wczorajsza bitwa, gdyby nie noobki, które zajmowały baze wroga miałbym z 7 killi conajmniej, popsuli mi zabawę ale i tak bardzo ładny wynik osiągnąłem.Co ciekawe udało się to z działem 85 mm gdzie na rodzinice kv najczęściej używałem dział 122 i 152 mm :)

 

http://oi62.tinypic.com/1zpmo2f.jpghttp://oi62.tinypic.com/2jeo12f.jpghttp://oi60.tinypic.com/fp89ad.jpg

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

no tak ja odwracałem wszystkich uwagę a spider punktował :)

graty za wynik na serio, śmieje się bo granie tym T-28 to po prostu jakiś żart

Ludzie narzekają na M3Lee ale dla mnie T-28 to najbardziej absurdalny czołg w tej grze

Miękki , długi, śmieszne działo z którego nie da się strzelać bo ładuje ponad 4s a skupia tyle że wróg dwa razy strzeli

aha no i jak strzela to przeważnie panu Bogu w okno ... parodia do kwadratu

Tiery niższe Cię zjadą bo szybko strzelają a wszystko przebiją , ty długo ładujesz a zanim skupisz to Cię nie ma

Tiery równe lub wyższe albo mają CIę na strzala albo na dwa a Ty ich nie przebijasz jak już załadujesz i strzelisz

NA CH UJ KOMU TAKI TANK....

Na spotera też się nie nadaje bo ani zwrotny, ani sprytny bo krowa z niego ...

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

Innego na razie nie mam, chyba, że t46...

Działo zis 4 jest całkiem niezłe i celne jak na ten poziom.

Nieraz boleśnie ukąsiło od podbrzusza i w tyłeczek :P

 

Jednak nie pogram w pracy, lagi mnie zabijają.

Lecz urodził się inny pomysł, będę zabierał lapsa z domciu. :P

Edytowane przez gtr76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...