Skocz do zawartości

ddr1600 pokazuje jako 1333 :(


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez walker,

Recommended Posts

Witam , posiadam :

- 2x 8 GB DDR3 "Corsair Vengence Grun 16GB (2x 8 GB ) DDR3 1600 MHz (PC3 12800) Desktop" dziwne pudełko troche bo ma poprzeklejane nakleji ale na ramie jest napisane też 1600 więc chyba się zgadza :) .

 

- płyta główna Asrock z87M Extreme4

 

Zobaczyłem że po naciśnięciu ctrl + alt + del --> menadżer zadań ( windows 8 ) --> wydajność --> pamięć pokazywalo mi 16 GB 1333. !

Odpaliłem wtedy CPU-Z :

zakładka memory : DRAM Frequency 667   (x2 czyli~ 1333)  
zakladka SPD Max Bandwith PC3-10700 (667 MHz)

o i widze że part number w oknie z CPU-Z zgadza sie z pudełkiem więc to to samo :)

No i du*a powinno byc 1600 a jest 1300.

Odwiedziłem więc bios i tam też było 1333 ...

Po zmianie w biosie z truby auto wybrałem ręcznie z wielu opcji tryb 1600 ( można bylo nawet 2xxx wybrać )

no i teraz w "menadżer zadań" pokazuje mi 1600 , w CPU-Z memory pokazuje 800 ( x2 1600 ) ,

ALE w CPU z  SPD dalej pokazuje "PC3-10700 (667 MHz)"

no i teraz pytanie czy po zmianie w biosie na 1600 już faktycznie jest 1600, no i jeśli jest to dlaczego nei bylo tak na starcie i dlaczego w cpu-z dalej jest  SPD "PC3-10700 (667 MHz)"

Kolega ma podobnąpłyte bo z87 extreme4 (bezm) co prawda jakiś inny ram 1600 i mu wszystko na starcie pokazalo 1600, wszędzie.

 

nie miałem pojęcia że są jakieś spisy ramu co działa z dana płytą, raczej wszystkie chyba powinny śmigać.
http://www.asrock.com/mb/Intel/Z87M%20Extreme4/index.pl.asp?cat=Memory

 

Edytowane przez AsRock1990
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

SPD pokazuje zapisane w kościach profile, w tym wypadku 1333 zgodne z JEDEC. Profil 1600 (o ile jest zapisany) to zapewne XMP, więc pamięć nie jest przedstawiana nigdzie jako 1600.

 

Ustawiając ręcznie 800Mhz zrobiłeś to co należało. Nie masz się czym przejmować, o ile timingi i napięcia są odpowiednio dobrane.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...