Skocz do zawartości

Asrock z87m extreme 4 nie widzi dwóch kart graficznych


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez AsRock1990,

Recommended Posts

Witam,

 

Posiadam płyte główną :

-Asrock z87m extreme 4

 

Procesor :

i7 4770K ( zintegrowana karta graficzna )

 

Po odpaleniu systemu ( w8.1) odpalam GPU-Z i widzi on normalnie karte graficzną ( z i7 ) a monitory (3) pod nią podłączone działają idealnie ( poprzez płyte główną ).

Robię reset kompa podpinam mojego radeona r9 270x i zaczynają się problemy, GPU-Z widzi grafike i jest to radeon ale tylko on a wiem że powinien też widzieć grafike z procka i7. 

Dzięki temu działają tylko monitory podpięte pod karte graficzna radeon a te pod płyte główną są martwe jak i karta graficzna z  i7.

Kumpel ma płyte:

 -Asrock z87 extreme 4 (bez m )

- proc ten sam

i działa mu wszystko idealnie, GPU-Z widzi 2 karty czyli i7 + r9 290x w jego wypadku.

testowałem jego karte graficzną u mnie ale też tylko ją pokazuje a tej z i7 nie .

Ojciec na lapku też ma i7 + grafe dedykowaną i w GPU-Z widoczne są 2.

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

dostałem odpowiedź może komuś się przyda :

"

Dear customer,

 

In the BIOS under Advanced>> Chipset Configuration, you have an option Share Memory, if this is set to auto, the onboard graphics will be disabled when you plug in a separate graphics card.

So you have to set a shared memory size

 

Kind regards, mit freundlichen Grussen

 

Peter"

więc jak dodałem pamięci to zaczeło działać ( GPU-Z pokazał) ale dalej nie było widać obrazu ale wystarczyło włączyć jeszcze obok Multimonitor czy coś o podobnej nazwie i zaczęło działać ! dzięki chudy i reszta

 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...