Skocz do zawartości

Który tv 46-47 cali?


Recommended Posts

Witam

Właśnie kończę remont mieszkania i noszę się z zamiarem wymiany mojego wysłużonego Samsunga 37 cali hd ready.
Do tej pory wybrałem 3 modele:
- Samsung UE46F6770
- Philips 47PFL6008
- Panasonic TX-L47ET60E

Wybieram tylko w modelach LED-owych ze względu na oszczędność energii. Z chęcią wziąłbym plazmę ale tv działa u mnie wiele godzin dziennie, szczególnie teraz kiedy urodziła nam się Córeczka i Żona przez większość dnia ma włączony odbiornik. 
Na korzyść Samsunga wypada przede wszystkim zaawansowane Smart tv, aktywne 3d (do tej pory myślałem, że 3d mnie nie obchodzi ale jeśli już i tak ma mieć to chciałbym żeby było jak najlepsze), rozmiary
Na korzyść Philipsa Ambilight (fajna opcja, czemu nie skorzystać?), ponoć bardzo dobra jakość obrazu i odwzorowania czerni (jestem fanem kina, mam nc+ z hbo i canal+ i bluray 3d), ponoć bardzo dobre 3d mimo że pasywne i "cienkie" rozmiary. Wadami są dosyć słabe funkcje smart.
Panasonic - o tym modelu wiem najmniej, wiem że rozmiary bardzo mi odpowiadają i że jest stawiany właśnie z tymi modelami jako główny konkurent.
Reasumując - musi być led 46-47 cali (na więcej Żona nie chce się zgodzić), rozmiary (jak najmniejsza głębokość tv i jak najcieńsza ramka), jak najlepsza jakość obrazu, dobry 3d, ciut mniej ważne opcje smart.

Dodam jeszcze poniższe dane:

1. Odległość od ekranu? 2,5-3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Świeci po południu, możliwość zasłonięcia rolet
3. Jak duży jest pokój? 19m2
4. Preferowana technologia: LED 
5. Jaki masz obecnie telewizor? 37 cali Samsung hd ready z matrycą matową z przed 5 lat
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy i programy w Full HD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie, wieczór, noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bezewentualnie niewielkie światło
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? co będzie lepsze do moich wymagań. Do tej pory mat lecz wiem, że przekłamuje kolory
11. Preferowana wielkość telewizora? 46-47 cali
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Kiepskiej jakosci matrycy
14. Jakie urządzenia będą podłączone? pendrivy, konsole, odtwarzacz blu ray
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% tv i filmy, 20% konsola
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost, 20% kąty boczne
17. Czy ważne jest wifi? lepiej tak chociaż i tak ma LAN w ścianie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? może być ale nie musi
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak, przede wszystkim IPLA
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? tak
22. Ma mieć 3D? 3 wymienione modele mają, chcę by było jak najlepsze
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-T? nie musi
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi dekoder nc+, odtwarzac blu ray, konsola
26. Jaki masz sygnał: nc+
27. Ile programów HD? dużo, większość oglądanych http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif
28. Ma stać czy wisieć? wisieć
29. Rozdzielczość: FHD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: dobry i płynny obraz z dobrym odświeżaniem, jak najlepsza czerń
31. Ile osób ogląda: 1-3
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 5-10h
33. Jaka klasa cenowa ? Do 3200zł

Bardzo proszę o Waszą pomoc http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif 3 tygodnie już siedzę nad tym, oglądałem tv w sklepie (niestety nie jest to dal mnie miarodajne). Nie jestem w stanie jeszcze na 100% podjąć decyzji 

Edytowane przez LoBo1984
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...