Skocz do zawartości

Bluescreen wina zmienionej karty graficznej?


Recommended Posts

Witajcie

Dziś już 4 raz wywaliło mi bluescreena.Jakieś 2tyg zmieniłem kartę na HD7970,przedtem była HD7870XT i nic złego się nie działo.Przez 2 tyg było ok,co prawda nie grałem w gry,bo zasilacz mam trochę słaby.
Cały konfig:

i5 2500k @4,4

Asrock p67 pro3(bios najnowszy)

2x2GB

500GB

Corsair VX450w.

Czy to może być wina karty czy zasilacza?Udało mi się zrobić fotkę bluescreena.
Liczę na pomoc.

Pozdrawiam

http://zapodaj.net/6ec1d9207a685.jpg.html

Edytowane przez lucek4432
Link to post
Share on other sites

odinstaluj stery w trybie awaryjnym driver sweeperem, wyczyść cały rejestr z wpisów ati i amd. Do tego ściągnij stery aktualne stabilne nie jakieś bety. Postaw je w awaryjnym trybie z wyłączonym antywirem. Powinno działać jeśli nie to być może jest to wina karty ( te modele były o ile się nie mylę wykorzystywane do kopania. Być może trafiłeś na szrot. Bo nie sądzę aby zasilacz nie wyrabiał aczkolwiek te 4.4GHz daja do myślenia :P

Link to post
Share on other sites

Bluescreen z przyczyny atikmdag.sys może wskazywać na kartę graficzną ale zrób w pierwszej kolejności czyszczenie sterów DS i ponowną czystą instalkę 14.4 WHQL tak jak sugerują koledzy wyżej. Druga sprawa, nie jestem przekonany czy te 450W starcza na 2500k zwłaszcza na 4,4 GHz i na tą 7970. Do Radeona 7970 jest wymagane te 500W według zaleceń producentów.

Link to post
Share on other sites

Przez awaryjny myślę że niekoniecznie choć nie neguję tej metody, po prostu zrób to czyszczenie dobrze w DriveSweaperem, restart kompa, sprawdź jeszcze raz DriveSweaperem czy coś nie zostało i wtedy czysta instalka. 

Jeśli karta faktycznie dostaje za mało papu to bluescreen jest tego objawem - przykład? Robisz duże OC karty bez zmiany napięcia i od razu blue lub blackscreen. 

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Może przed zamawianiem czegokolwiek...wyjmij tą kartą i sprawdź jak komp będzie chodził na integrze, czy nie będzie sypał bluescreenów. Byłoby super jakbyś miał możliwość przetestować kartę u kogoś znajomego z mocniejszym zasilaczem, lub pożyczenia mocniejszego zasilacza i sprawdzenia karty u siebie. Wszystkie wtyczki zasilające masz dobrze powpinane w karcie?

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

Sprawdzenia zasilacz na innym kompie odpada,nikt nie ma tak mocnego zasilacza.Integry także nie mam.

Mama problem z tym DS,zaznaczyłem AMD no i niby wyczyściło ale po restarcie kompa zostało kilkadziesiąt plików ,,Registry,,.Czym je usunąć?

 

10 lat nie mam żeby karty dobrze nie podpiąć :D Tak wszystko ok.

 

 

Mogę te wpisy usunąć przez regedit ręcznie?

Edytowane przez lucek4432
Link to post
Share on other sites

Ups faktycznie Twoja płyta nie ma wejść VIDEO, hmm szkoda.

 

Co do tych plików rejestru, nie bawiłem się nigdy w ich usuwanie i nic nigdy mi się nie działo ze sprzętem. Może CCCleaner lub Glary Utilities i przeprowadzić czyszczenie rejestru. Zobacz czy da się je ręcznie wywalić. 

Link to post
Share on other sites

Możesz również zejść z 4.4Ghz na procku i sprawdzić czy będzie sypać bs ( wtedy będziesz miał pewność,że to nie zasiłka. Choć osobiście uważam, że może być za cienka :/ nie podkręcaj dodatkowo grafy bo możesz sobie spsuć sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...