Skocz do zawartości

Brak reakcji PC na wciśnięcie POWER


Recommended Posts

Bry,

Poskładałem wczoraj komputer o spec.:

 

i7 4770K

Maximus VI Impact

Vengeance PRO 8GB

GTX 780Ti

2xNeutron GTX

2xWD BLUE

Corsair RM 750W

 

+ LC:

 

Koolance RP-1250 (pompa/rez/kontroler obrotów/miernik temp.)

EK M6I (blok na Impacta)

EK GTX 780Ti (blok na GPU)

Alphacool NexXxosS 240 mm (chłodnica na bok)

HWLabs Nemesis GTX 140 mm (chłodnica na front)

Węże i złączki 10/13

Płyn PetrygoQ

 

Na początku myślałem, że to zasilacz, bo się zalał Petrygo, ale płyn wg. tego ,co dowiedziałem się na stacji nie przewodzi prądu. Mimo tego wypłukałem zasilacz wodą i suszyłem 3h na słońcu+chwilkę suszarką do włosów. Prąd i tak wcześniej niby dochodził, bo dioda start-u na MOBO się świeciła, ale PC nie startował i to samo po suszeniu.

 

W końcu spróbowałem odpalić PC stykając zworki na MOBO i nic to nie dało. Płyta totalnie nie reaguje jakby ścieżki na MOBO były popękane. Co mogę zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Może jednak do jakiegoś zwarcia doszło i dotknęło to płytę główną. Spróbuj od kogoś pożyczyć "suchy" zasilacz i odpalić.

 

 

 

jakby ścieżki na MOBO były popękane

miałeś na myśli przerwane ? chyba do czegoś takiego nie doszło.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc trochę doebałeś z tym zalaniem zasilacza i wskazane by tu było, żebyś sprawdził czy zestaw działa na innym zasilaczu. Trzeba będzie spuścić płyn, i porozkręcać, nic innego nie wymyślisz w tym momencie.

Link to post
Share on other sites

Ech.


Tak jak myślałem. To nie zasilacz, bo złączyłem kabelki start+uziemienie, podpiąłem prąd i zadziałał, a podpięty do MOBO już nie działa.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy ktoś jest w stanie zdiagnozować, jaki ewentualnie element na płycie padł i czy jest możliwość jego wymiany.

Obawiam się jednak, że płyta do wymiany. Dobrze byłoby się jednak upewnić, wykluczając CPU i RAM.

Link to post
Share on other sites

W takim razie jak wyżej, musisz wyeliminować pozostałe podzespoły. Sprawdzić czy są sprawne.

Podmiana płyty byłaby najlepszym sprawdzianem - tak to upierdliwe, ale sam sobie narobiłeś i teraz takie są konsekwencje.

Link to post
Share on other sites

 

 

@up a łatwo Ci powiedzieć, nie wyobrażasz sobie jak trudno się dostać do złącz w tak małej budzie.................

Mam Prodigy, które nie jest wcale większe od 250D a w konstrukcji całkiem podobne więc wiem, że takie podpięcie innego zasilacza wcale nie stanowi problemu nawet uwzględniając cały układ LC. Jak to mówią: dla chcącego nic trudnego :P.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...