Skocz do zawartości

Wydać więcej na słuchawki, czy karte dźwiękową?


Recommended Posts

Brzmi nieźle, choć fakt że słuchaki są otwarte nieco odrzuca.

Te Takstar pro80 V2 mnie zainteresował, ale opinii na jego temat jest malutko.

cooger przekonałeś mnie, żeby postawić na słuchawki, a nie karte dźwiękową. Choć... realtek high definition audio... oby nie zabolał mnie potem w nowych słuchawkach :/

Link to post
Share on other sites

Bierz Takstar pro80 V2 a na pewno nie zawiedziesz się, są bardzo wygodne! :) "Na pewno dużym walorem PRO 80 jest spora dźwięczność, z jaką oddają instrumenty – słuchawki potrafią wydobyć wiele detali i subtelności. Poza tym bardzo ładnie przedstawiany jest fortepian, czy saksofon, rzetelnie obrazowane są głosy ludzkie - brzmią autentycznie i charyzmatycznie, nie obawiam się użyć słowa – pięknie.Ocena

Podobnie jak słuchawki Takstar TS-671, tak PRO 80 zasługują na uznanie. W polskiej cenie około 300 zł brzmią wybitnie – dźwięk oceniam na 5, budowę (i jakość zastosowanych materiałów oraz wyposażenie) na 4, a ergonomię także na 4 – w pięciostopniowej skali ocen.

W zależności od utworu i źródła TS-761 też potrafią wymasować uszy bassem wiem co mówię, jeśli na źródle podbijesz bass to zrobi się go na prawdę dużo, a nawet i bez tego jest tam gdzie ma być i w świetnej jakości :)


Choć nie dominuje bo to słuchawki zbliżone dźwiękiem do naturalnego brzmienia bez żadnych podbarwień w paśmie i za to je kocham :).

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

Brzmi nieźle, choć fakt że słuchaki są otwarte nieco odrzuca.

Te Takstar pro80 V2 mnie zainteresował, ale opinii na jego temat jest malutko.

cooger przekonałeś mnie, żeby postawić na słuchawki, a nie karte dźwiękową. Choć... realtek high definition audio... oby nie zabolał mnie potem w nowych słuchawkach :/

 

Powiem tak - jeśli otwarte są problemem bo uważasz, że nie będą odcinać od środowiska to... nie do końca masz rację, odcinają całkiem mocno. Natomiast oczywiście dla tegoż środowiska nie są niesłyszalne :)

 

Gdybym miał wybierać pomiędzy TS-671 i Pro80 to brałbym TS-671, ale to mój personalny wybór (nie jestem bassheadem, liczy się dla mnie barwa i przestrzeń, no może czasem lubię lekkie podbicie pasma na skrajach). Przy zakupie Pro80 sugeruję dokupienie welurowych padów - w skajkowych pociły mi się uszy, nie mniej oczywiście nie każdy tak pewnie będzie miał.

 

Kup najpierw słuchawki i odsłuchaj je na integrze, zanim (jeśli kiedykolwiek) podejmiesz decyzję o zakupie jakiegokolwiek źródła to naprawdę postaraj się odsłuchać je ze swoimi słuchawkami. Wiele osób kupowało tanie DAC-i a później pisało "nie słyszę różnicy".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Racja czasem podpięcie pod integrę czy wzmacniacz wbudowany w głośnikach wystarczy, mam na myśli wejście słuchawkowe z przodu lub tyłu głośników aktywnych, moje Geniusy mają takie wejście na słuchawki z przodu i świetne napędzają moje TS-y mocno nie dałbym rady odkręcić vol na max :) jest tak głośno.

Edytowane przez sowix71
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 Natomiast oczywiście dla tegoż środowiska nie są niesłyszalne :)

 

Właśnie dlatego wolę, żeby były zamknięte :P .

Dobra... w takim razie po tym wszystkim, zaczne od samych słuchawek (czy na nich poprzestane to się później okaże). Ruszam rozpocząć poszukiwania, wasze typy pojawią się w puli potencjalnych kandydatów na zakup. Dziękuje wszystkim za rady.

Link to post
Share on other sites

z jakiegoś doświadczenie wiem, że osoby niezaznajomione w słuchawkach kupują, a następnie podłączają do integrowej dziurki i są zadowolone ,czasami pisząc, że im to wystarcza. Oby ciebie to nie zmyliło, bo im lepsze słuchawki kupisz tym większe różnice będą na układach dźwiękowych, nawet na tym sprzęcie mało co wymagającym.Pisze to na przykładzie moich, łatwo napędzanych słuchawek. Podłączone do płyty gł. grają zadziwiająco dobrze ale wsadzone do klasowego źródła już wyśmienicie.Różnica tkwi w detalach, a jest ich całkiem sporo. Będzie warto kupić lepszy DAC, te budżetowe możne sobie podaruj.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do tego oczywiście dochodzi na ile wyczulony słuch ma osoba słuchająca muzyki i ile potrafi zauważyć oraz czego oczekuje, jednego zadowoli już pewien nie za wysoki poziom klasy dźwięku w pełni a inny będzie jeszcze długo szukał dalej dążył do swojego muzycznego spełnienia :).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słuch szybko się wyczuli i zacznie zauważać więcej. Ja przy budżecie 400zł podzieliłbym to pół na pół i miał fajny zestaw audio na entry level, złoty środek i tyle. A pakowanie 400zł na słuchawki do integry to dla mnie nieporozumienie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak ja kupiłem sobie, nie tak dawno temu, Sennki HD202 to też byłem zadowolony po przesiadce z wieloletniego, wysłużonego headsetu logitecha. Potem jednak szybko dokupiłem PC360, a razem z nimi Xonara STX. 

Różnica spora. PC360 wyciągnął z integry jej problematyczność i grał głucho, Xonar z kolei poprawił na miarę sił brzmienie HD202. Ale dopiero Xonar z PC360 uzupełniły się należycie. Dlatego właśnie uważam, że wszystko powinno iść ze sobą w parze - zbyt dobre słuchawki wyłapią Ci z biegiem czasu wszystkie szumy, pierdy i niedociągnięcia integry, ale pakowanie się w drogie źródło do byle czego też nie ma sensu. 
Adi dobrze Ci mówi, jeśli możesz, kup jedno i drugie, słuchawki i źródło - niekoniecznie jednocześnie, ale zaplanuj taki wydatek. 

Link to post
Share on other sites

Porównujesz karte dźwiękową za 600zł z kartą za 200zł. Wiadomo, że za taką cene nie ma prawa niesłychać różnicy. Z tym co ja mam do czynienia to zagadka. Również wcześniej napisałem, że muszę myśleć o innych wydatkach. Narazie poprzestańmy na tych 400zł za wszystko, za jednym razem, bez bawienie się w "dokupisz, kiedyś tam"

Edytowane przez plebs
Link to post
Share on other sites

No to byłbym przy podziale 200zł na źródło, 200zł na słuchawki. Słuchawki za 400zł na integrze to wg. mnie bezsens. Alternatywą, kupiłbym tańsze, niezłe superluxy i siedział na integrze, a resztę budżetu władował w "inne wydatki" i pogodził się z takim a nie innym audio.

 

Link to post
Share on other sites

kolega potrzebuje coś na USB.

Narazie poprzestańmy na tych 400zł za wszystko, za jednym razem, bez bawienie się w "dokupisz, kiedyś tam"

jesteś w stanie podkręcić nieco budżet ? Według mnie warto, bo to zakup na lata ,nie zestarzeje się jak karty graficzne, czy procesory.
Link to post
Share on other sites

jesteś w stanie podkręcić nieco budżet ?

 

On i tak jest już podkręcony. Problemem jest fakt, że nikt z nas nie wie na ile pomagają te karty dźwiękowe za 200zł. Opinii na temat zewnętrznych egzemplarzy, też nie za wiele. Strzelać trzeba, bo co zrobisz? Nic nie zrobisz.

Link to post
Share on other sites

Tylko że akurat takie np. Superlux 668B są o wiele bardziej wybredne i wymagające od źródła niż Ultrasone HFI 780.

 

Robiłem testy na 2 kompach równocześnie, testujac 3 różne karty i 4 różne pary słuchawek. Karty dźwiękowe to Realtek ALC889, Xonar DX i Xonar STX. Słuchawki to DT770 Pro 250 Ohm, Superlux668B, AKG K550 i Audio Technica ATH—A700X. Pierwsze dwie pary— zarówno Realteck jak i DX nie dawały sobue z nimi za bardzo rady— mowa o bawrie. Przy czym DT770 mają nawet mało mocy przy wzmacniaczu z STXa,ale nie o tym teraz.

Pozostałe 2 pary— K550 i A700X już spokojnie grały nawet z Realteck a.

 

Teraz różnica pomiędzy kartami: Po krótce mój wniosek jest taki, że jazdowo i audio—wstępnie—filsko robi się dopiero ba STX i to nawet po zmianie opkòw. Różnica pomiędzy DX a Realteck—mniej barwy i troszkę bardziej płasko. Efektu opadu szczeny DXvsRealteck brak. Nawet wtedy się wkurzyłem,że niepotrzebnie kupiłem DXa. Później wyczytałem na forach,że ten mój Realteck jest całkiem przyzwoity. Nie ma na nim żadnych historii jakie były zawsze na integrach. Poprostu gra.

Idąc dalej stwierdziłem że skoro to tak wygląda, to albo ma sens kupienie STXa albo pozostanie przy Realteck,bo ta znikoma różnica DX i integra wydawała mi się nieadekwatna do kasy jaką trzeba zapłacić.

 

Ponawiam moje pytanie:

Jaka,ale dokładnie jest ta zintegra?

Link to post
Share on other sites

No to klops, bo tego akurat modelu Realteka to nie znam. Mogę tylko popatrzyć w wykresy:

http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=27&Level=5&Conn=4&ProdID=166

http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PFid=28&Level=5&Conn=4&ProdID=173

a jak wiadomo wykresy to nie granie, więc nie ma co wróżyć...


Niemniej dalej stoję przy swoim. Jeżeli chcesz wydać 200zł na kartę dźwiękową, albo mini nie wiadomo co DACa, to lepiej odpuść i kup słuchawy za całe 400 zł czy ile masz. Kwestia taka, że możesz zmienić plany później co do swoich wydatków jak polecisz w audio.

Ekspert czuwa nad tematem i zapewne wymyślił już zewnętrznego DACa, który nie zrujnuje budżetu, a będzie bankowo lepszy od tego co przewijało się wyżej w temacie. Moim zdaniem, które poparte jest własnymi doświadczeniami, półśrodki to tylko niepotrzebne wydawanie kasy - a efekt znikomy...

Link to post
Share on other sites

Ekspert już się wypowiedział na temat budżetowych kart i DACów - nie warto. Swoją drogą nie sądziłem, że będzie taki problem znalezienia czegoś co kosztuje poniżej 400zł. Czyżby wydatek za AUDIO do notebooka/towera wynosił co najmniej 500zł?

Link to post
Share on other sites

Wiesz jak to się mówi... są garnitury i garnitury. Tutaj podobnie, a każdy z dobroci serca by chciał wcisnąć tu coś możliwie najlepszego.
Zwłaszcza, że przypałętaliśmy się tu grupą dla której dźwięk jest bardzo ważny i jednak nasza perspektywa to "dopłacić do porządnego, raz a dobrze, żeby grało jak powinno", ale to nie jedyna droga.

Można pójść na ustępstwa, nawet byle xonar za 100zł już poprawia dźwięk względem integry, nawet proste słuchawki poprawią komfort użytkowania i zapewnią nieco lepszy odbiór, ale to wszystko półśrodki - lepsze, ale nierelatywne do ceny gdyż dwa razy droższe zagrają tu trzy razy lepiej. Bottom line, pewnie tak, z 5 stówek trzeba położyć. 

Tak właściwie, to do czego dokładnie będziesz tego używać (chyba mi umknęło jeśli było w temacie)? Gry, muzyka? Ile czasu dziennie?
Bo tu chyba trzeba podejść ze strony ekonomicznej a nie audio.

Link to post
Share on other sites

Pojawiały sie głosy ze karty za 100//200 zl nic nie dają. Moze tak zapytam: czy takie karty warte są swojej ceny?

gdybyś posiadał lepszą integrę np Realtek 889 i modele wyższe to faktycznie taka wymiana nie była by konieczna , ale ty posiadasz starą integrę podobny model mam w Notebooku i wymiana na tego Creative X-FI go pro , zdecydowanie polepszyła jakość dzwięku . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...