Skocz do zawartości

zestaw 6000zl monitorem - kilka watpliwosci


Recommended Posts

Witam

 

Po premierze  haswella planuje zakup nowego sprzetu. Mam swoj zestaw ale licze na opinie sugestie i rady kazdego.

 

zastosowanie komputera: (gł. gry, ogolne zastosowanie-filmy,net)

max kwota jaka dysponujesz: (6000zł chcialbym minimalnie mniej, drozej raczej nie)

ktorych czesci potrzebujesz:( zestaw z monitorem)

czy bedziesz podkrecac: (nigdy nie probowalem , ale chcialbym mysle ze warto)

monitor : ( Ezio 23" FS2333)

wymagania: (cichy , wydajny)

inne czesci: (brak)

wlasna propozycja zestawu: (http://www.morele.net/inventory/info/oGZuQu/ -brakujace czesc nie wiem co wybrac.

 

 

inne: 1.Czy haswell refresh i5 do gier bedzie wystarczajacy i nie ograniczy gtx 780 po oc , czy warto doplacic do i7 ktora ma miec taktowanie 4.0 do 4.4 ghz w turbo

 

2. czy ram tez sie podkreca razem z procesorem i czy szybkosc 1600 bedzie do oc wystarczajaca czy ja tez musze krecic , 2400 jest nie wiele drozsze ale czy naprawde warto+30zl-ktos pisal ze bf4 lubi wyzsze czestotliwosci

 

3. Jaka  plyta bedzie dla mnie najlepsza sklaniam sie na chipset z97 - porzadna , stabilna plyta do oc.(moje typy: asus z97-k -c asrock z97 extreme4 - ktora najbardziej oplacalna wydajnosc-jakosc , moze wystarczy tansza.

 

4. Potrzebuje wifi  pci - usb? do 50-max 60zl, za 62zl widzialem na usb z dobrymi komentarzami

 

Dziekuje wszystkim za pomoc

Edytowane przez Sebastian15199444
Link to post
Share on other sites

 

 

3. Jaka  plyta bedzie dla mnie najlepsza sklaniam sie na chipset z97 - porzadna , stabilna plyta do oc.(moje typy: asus z97-k -c asrock z97 extreme4 - ktora najbardziej oplacalna wydajnosc-jakosc , moze wystarczy tansza.

Planujesz SLI? Jeśli nie, to nie ma sensu. 

 

inne: 1.Czy haswell refresh i5 do gier bedzie wystarczajacy i nie ograniczy gtx 780 po oc , czy warto doplacic do i7 ktora ma miec taktowanie 4.0 do 4.4 ghz w turbo

 Nie ograniczy, nie ma sensu kupować i7 do gier

Link to post
Share on other sites

Hah już widzę jak wymieniasz topowego proca (Do gier nie ma lepszego) na coś nowego ;). Z tego co mi wiadomo skylake (nie skyline) będzie mieć nową podstawkę. A np. taka druga generacja dalej jest dobra (nawet bardzo) i nie ma jakieś dużych zmian na przód. Broadwelle na PC może będą w Q2 2015 (Zapowiedzi) czyli za rok będziesz musiał dopłacić kupę Forsy (+200zł na płycie głównej i proc do najtańszych tak jak zawsze nie będzie należał)

 

Haswell/Haswell refresh - płyty np. B85, h87, z87 (teraz)

Haswell refresh devil's canyon (odblokowany mnożnik) - h97, z97 (za kilka tygodni)

Broadwell - jak narazie h97, z97 (Za ponad rok)

Skylake - nowa podstawka (nie wiem)

Edytowane przez Nezo01
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...