Skocz do zawartości

haswell refresh i5 czy i7 gtx 780


Recommended Posts

Witam

 

Planuje zakup procesora haswell refresh- wersje OC. Nurtuje mnie mysl czy do gtx 780 brac i5 czy i7.

Osobiście wolałbym i5 nie stać mnie za bardzo na i7 ktory ma miec taktowanie chyba 4.0 ghz do 4.4 w turbo. Czy doplata przy glownym zastosowaniu do gier jest oplacalna? Czytalem rozne opinie , teksty ze do gtx 780 lepiej kupic i7 a i5 do gtx 770. Czy i5 przy 780-tce ograniczy mi ta karte -wiele osob tak pisze. Jesli nie to moze warto ze względu na sporo wyzsze taktowanie i7 refresh od zwykłej i7. Podkręcenie i5 haswella do 4,5 jak sie uda byloby wtedy wystarczające do 780-k?  Proszę o pilna pomoc i dziekuje za wszystkie sugestie i rady.

Edytowane przez Sebastian15199444
Link to post
Share on other sites

Różnicę między tak samo podkręconym I7 4770k a I5 4670K zauważysz aż w jednej grze - Crysis 3. On potrafi wykorzystać miejscami 8 wątków z i7. W reszcie gier brak różnicy. Czy to warte dopłaty kilkuset złotych musisz sobie sam odpowiedzieć. I5 4670k wystarczy z nawiązką nawet do SLi z dwóch gtx780.

Link to post
Share on other sites

Witam. Ja używam w takim duecie (780 + i5) od roku poczciwego i juz nie super hiper wydajnego i5 2400 @ 3.8 GHz i jest cacy. Oczywiście na tle każdego CPU od AMD, wydajność i tak jest lepsza albo równa FX (podkręconemu) np. (poza Crysis 3)  ;)

 

Oczywiscie tam w grach, gdzie jest większy nacisk na cepa to wiadomo - mam spadki FPS (zależy od ustawień gry), ale w 90-95% gier w rozdziałce FullHD gram płynnie.

 

Teraz testuje gry w 2560x1440, i też GPU daje rade aczkolwiek na tej rozdziałce to już właśnie karta graficzna odgrywa główną rolę i jest ogranicznikiem wydajności a nie procesor.

 

Także reasumując - do 780 starczy Core i5 (Sandy Bridge ->)

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,8

Edytowane przez Adonim85
Link to post
Share on other sites

Sterowniki Nvidii wykorzystują dodatkowe wątki w procesorze. Ale różnica byłaby tylko między i3 a i5. 4670K jest wystarczająco dobry do każdej karty, nawet SLI. A tam gdzie procesor będzie ograniczeniem tam i i7 dużo nie zrobi bo gry nie umieją wykorzystywać HT.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...