Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
zakupiłem niedawno tytułowego NECa i mam jedno pytanie.

Otóż obraz wyświetlany na monitorze zaczyna się 2mm od lewej i górnej ramki okalającej panel, a nie od razu od ramki monitora. Pozostałe boki są równo spasowane z wyświetlanym obrazem. Po prostu wyświetlacz nie jest zamontowany idealnie centralnie w ramce, jest minimalna przerwa pomiędzy lewą i górną ramką a wyświetlanym obrazem

Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na wyświetlany obraz, raczej kwestia "estetyki".

I teraz czy to się zdarza i jest to normalne czy jest to anomalia? Czy warto bawić się w ewentualną wymianę?
 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wcześniej przeszukiwałem forum, ale trudno mi nawet wymyślić hasło do przeszukiwania - te co wpisałem nie dały odpowiedzi.

 

Monitor podpięty pod komputer kablem DVI, sterowniki może nie najnowsze, ale dosyć nowe (aktualizowane może 3 mies temu).

Natomiast sterowniki czy interfejs nie mają tu kompletnie znaczenia. Nawet widać na wyłączonym monitorze (patrząc pod odpowiednim kątem), że siatka pikseli zaczyna się te 2mm od ramki monitora - tego żaden kabel nie zmieni...

 

Stąd moje pytanie: czy to się zdarza i jest to normalne czy jest to anomalia i warto bawić się w ewentualną wymianę? Poza opisanym problem wg mnie monitor świeci dobrze, nie ma też wadliwych pikseli.

Edytowane przez ryto1979
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że takie coś nie powinno mieć miejsca?

Wyświetlany obraz widać oczywiście cały, ale z lewej strony zaczyna się 2mm od ramki okalającej panel. Pytam, bo jak to normalne i te modele neca mogą być tak wykonane, to wymieniając nie wiem czy otrzymam model lepszy, pozbawiony tej wady...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...