Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam takie głupie pytanie. Mam zrobić zdjęcia martwej natury, obawiam się że mimo moich starań lepiej będą wyglądać zdjęcia amatorów/jakieś z internetu. Czy mogę sobie wziąć jakieś wyszukane zdjęcia z internetu, nagrać na płytę i wywołać w fotolab ?? Zdjęcia mają być w malutkim formacie, więc mój aparat byłby w tym doskonały , acz może łatwiej skorzystać z gotowych zdjęć. Zdjęcia miałyby być dekoracją w pokoju,oprawione w ramki. Co o tym myślicie ?

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam takie głupie pytanie. Mam zrobić zdjęcia martwej natury, obawiam się że mimo moich starań lepiej będą wyglądać zdjęcia amatorów/jakieś z internetu. Czy mogę sobie wziąć jakieś wyszukane zdjęcia z internetu, nagrać na płytę i wywołać w fotolab ?? Zdjęcia mają być w malutkim formacie, więc mój aparat byłby w tym doskonały , acz może łatwiej skorzystać z gotowych zdjęć. Zdjęcia miałyby być dekoracją w pokoju,oprawione w ramki. Co o tym myślicie ?

Teoretycznie jeżeli weźmiesz czyjeś zdjęcie to powinieneś uzyskać jego zgodę ale oczywiście do użytku prywatnego nie ma sensu się za bardzo przejmować :)

W necie jest sporo zdjęć "stock" czyli do wykorzystania nawet zarobkowego. Poszukaj w google za "free stock photos" i będziesz miał miliony do pobrania (czasami są na nich jakieś znaki wodne a czasami nie :D )

 

Jeżeli masz czas to mimo wszystko polecam pobawić się i samemu porobić fotki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, no też tak myślę że sam porobię, ale właśnie zapomniałem zrobić backup swoich wszystkich zdjęć a po formacie ... nic już nie zostało. Stąd moje obawy czy się uda zrobić jakieś ładne, dzięki za pomoc. Myślę że dam radę.

 

Kiziea _

Czy Ty Wiesz co to są zdjęcia ? Co mnie obchodzi czy miałeś plakat w pokoju w ogóle ?

Link to post
Share on other sites

Dzięki, no też tak myślę że sam porobię, ale właśnie zapomniałem zrobić backup swoich wszystkich zdjęć a po formacie ... nic już nie zostało. Stąd moje obawy czy się uda zrobić jakieś ładne, dzięki za pomoc. Myślę że dam radę.

Wszystko zależy co chcesz uzyskać, jak będzie urządzony pokój. Tego typu prezentacje na ścianie dobrze wyglądają (IMHO) jeżeli zdjęcia są podobne tematycznie (przynajmniej w ramach tej samej ściany :x )

Możesz się zastanowić nad zdjęciami architektury (bardzo dobrze wyglądają po przerobieniu w skalę szarości + podrasowanie kontrastów itp), ewentualnie jakieś właśnie "martwe natury" czy że tak powiem technologiczne albo np. zdjęcia jakichś staroci.

 

BTW: format nie oznacza że dane przepadły :)

Bierzesz jakiś soft w stylu "Easy Recovery" i gotowe

Link to post
Share on other sites

A mogę z tego wybrać tylko zdjęcia do przywrócenie ? Bo co inne mnie nie interesuję, bo Windows wreszcie świeży jest. Nadpisane, z tym może być kłopot bo akurat zdjęcia trzymał na systemowej partycji, która już zapełniłem w połowie. Nieważne , martwa natura to pikuś, mnie trochę żal zdjęć z wycieczek z np. zagranicy, lub motyli których robiłem kiedy jadły z budlei lub latały. To kuźwa szkoda mi tego. :x

Link to post
Share on other sites

Dzięki, no też tak myślę że sam porobię, ale właśnie zapomniałem zrobić backup swoich wszystkich zdjęć a po formacie ... nic już nie zostało. Stąd moje obawy czy się uda zrobić jakieś ładne, dzięki za pomoc. Myślę że dam radę.

 

Kiziea _

Czy Ty Wiesz co to są zdjęcia ? Co mnie obchodzi czy miałeś plakat w pokoju w ogóle ?

Słucha i nie takim tonem! A poprzednie posty usunął moderator, zostawiając mojego nieszczęsnego. Czasami to się zastanów zanim coś palniesz.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...