Skocz do zawartości

Zamiennik GTX 460 SE


Recommended Posts

Czy GTX 750Ti będzie dsobrym zamiennikiem pod mojego obecnego kastrata? Czy wydajnosć będzie mocno odczuwalna? Wydaje mnie ise że tak bo to całe 3 generacje ale ja sie myle to mnie poprawcie.

 

Budżet mieści się w granicach do 500zł, karta ma być MAŁA bo obecna IBOXowa obudowa nie jest wstanie wcisnąć nic większego. No i w miarę cicha. Co myślicie nad http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/zotac-geforce-gtx750ti-1gb-ddr5128bit-dvimhdmi,46559.html

 

Jest to dobra oferta?

 

Płyta główna Gigabyte GA-MA77OT-UD3
Processor AMD Phenom II X4 955 3.20Ghz
Grafa gainward GeForce GTX 460 SE
Ram 4GB RAM DDR3, 1333Mhz

zasilacz boxowy 500w

 

zasiłka zostanie wymieniona

Thermaltake Smart SE Modular 530W Edytowane przez carl22
Link to post
Share on other sites

@Up chyba za duża ta karta...

 

Szkoda, napaliłem się na tego maxwella ale jak nie opłacalny to chyba wezmę r7 260x.

 

Tylko za bardzo nie wiem którą brać bo boje się o wymiary ;/

Edytowane przez carl22
Link to post
Share on other sites

wystarczy że zasilacz dodakową zmieniam, nie mam teraz kasy na upgrade, karta sie sypie to musze szybko ją zmienić. Poza tym nie chce mi się bawić w przenoszenie bebechów z jednej obudowy do drugiej.

 

Chyba ta byłą by akurat - http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r7-260x-1gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-bulk-oc-version-11222-05-10g-622857/

Link to post
Share on other sites

Gtx 750 (nie ti) wydajnością jest mniej więcej równy r7-260x. "Kiedyś" był nie opłacalny, teraz jego cena jest bardzo podobna do tego radeona. Obie karty można kupić za niewiele ponad 400zł.

750Ti niestety dalej nie jest zbyt opłacalny, bo dokładając niewiele mamy r7-265, który jest jakieś 15% szybszy.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_750_OC/25.html

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_750_OC/images/perfrel_1920.gif

 

Asus GTX 750 OC 1GB - 409 zł - ten z powyższej tabelki.

Gigabyte R7-260x (OC ściema) 1GB - 405 zł - zaniżone zegary względem referencyjnego, kilka % mniej wydajny niż ten z powyższej tabelki.

 

Faktycznie, bardzo nie opłacalny i mniej wydajny jest ten GTX 750...

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dobra cena za tą 750'tke. Do poniedziałku mam czas by wybrać między gówneonem a gejforsem więc przemyślę, poczytam jakieś dodatkowe testy i zobaczę

 

A i jeszcze chciałbym się upewnić czy ogólnie dzisiejsze karty pokroju 750/ti, R7 260x itd. bez problemu wejdą mi na moją płyte główną (Gigabyte GA-MA77OT-UD3)?? Nie chce potem zaliczyć faila że złe złącze jest czy coś w tym stylu :D

Edytowane przez carl22
Link to post
Share on other sites

Nie powinno być najmniejszego problemu. Twoja płyta ma kompatybilne złącze PCI-E x16 2.0. PCI-E jest wstecznie kompatybilne i aktualnie najnowsze karty ze złączem w wersji 3 bez problemów działają w gniazdach w wersji 2.0 i niższych, chociaż czasami (baaaaardzo rzadko) zdarzają się jakieś anomalia i mimo kompatybilnych złącz karta nie działa.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

obydwie będą spokojnie działały, wydajnościowo porównywalne, GF mniej prądożerny i chłodniejszy, osobiście jakbym miał kupować teraz (piszę to jako posiadacz hd7850) wziąłbym GF gtx 750, strasznie podoba mi się, że karta o takiej wydajności nie potrzebuje dodatkowego zasilania i tak mało prądu bierze (skoro tdp ma 50 W, to ona w grach 40 nie łyknie ;)

Edytowane przez k0chan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie nie pamiętam jakie TDP, ale wiem, że użycie prądu (mierzone watomierzem) było bardzo podobne na mojej starej 460 768MB, jak na obecnej 670  :D, także jak chodzi o wydajność/W to Fermi nie wypada najlepiej.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...