Skocz do zawartości

Zestaw pod GTX 660 albo AMD albo Intel Platforma


Recommended Posts

Witam. Chciałbym abyście mi doradzili w kwestii wyboru płyty głównej. W tej kwestii nie jestem za bardzo na bierząco jak w przypadku kart graficznych. Nie dawno zakupiłem GTX 660 która dobrze przyjęła się na obecnej platformie z obecnym procesorem. Każda gra działa mi płynnie. Mimo to chciałbym powoli przygotowywać się na kupno płyty głównej bo widzę, że potym jak podkręciłem swój procesor między wyższymi modelami dostępnymi na moją płytę nie ma dużej różnicy. A nie chce przegapić jakiś dobrych ofert bo akurat ceny są bardzo dobre. Przeczytałem wiele artykułów i na to wygląda, że dominuje Haswell Icore, ale że na przykład w takim Crysis 3 gdzie wielowątkowość FX Vishera jest wykorzystywana to niemalże zrównał się z tymi z Intela procesorami. Ale z kolei te ośmiordzeniowe najmocniejsze z FX wymagają chyba drogiego chłodzenia i sa bardzo prądnożerne więc zasilacz musiałbym chyba zmieniać więc to dodatkowe byłyby wydatki, a sama cena FX 8350 nie jest wcale dużo niższa od jakiegoś ICORE 5 który bije na łeb ten procesor w prawie każdej grze wideo. 

 

Chciałbym abyście mi dali przykładowy zestaw może też być pod AMD. Część podzespołów nie zmienię choćby karty graficznej, której w pełni nie wykorzystałem bo turbo boost gdy uruchamiam więcej klatek nie przybywa chyba z powodu wykorzystania całej mocy procesora. Może jakby ktoś mi doradził zestaw pod AMD, a że radeony współpracują z tymi procesorami to mógłbym ewentualnie zakupić radeona, ale z jednego artykułu wyczytałem, że nvidia zarówno na AMD jak i na Intelu działa lepiej od Radeonów - lepiej wykorzystuje procesory. 

 

Chciałbym abyście od razu też podali chłodzenie do procesora bo nie chce boxowego, które są głośne i przeważnie nie nadają się do podkręcania. Cały zestaw mogę zmieścić do 1200 zł lub więcej o ile będzie miało to swoje uzasadnienie. Jeszcze raz zaznaczę obecnie nie narzekam na spadki płynności, a gram na maksymalnych ustawieniach w trybie 1280 x 1024 bo większej rozdzielczości nie mam. A zestaw bardziej bym chciał kupić na przyszłość. 

 

To moja obecna konfiguracja:

WINDOWS 7 HOME EDITION 64 BIT

GIGABYTE GA-770T-USB 3.0

PHENOM 955 3,20 GHz - 3,60 GHz 

ASUS DIRECTU CU II GTX 660 OC 

6 GB 1333 MHz 

 

 

 


Witam. Chciałbym abyście mi doradzili w kwestii wyboru płyty głównej. W tej kwestii nie jestem za bardzo na bierząco jak w przypadku kart graficznych. Nie dawno zakupiłem GTX 660 która dobrze przyjęła się na obecnej platformie z obecnym procesorem. Każda gra działa mi płynnie. Mimo to chciałbym powoli przygotowywać się na kupno płyty głównej bo widzę, że potym jak podkręciłem swój procesor między wyższymi modelami dostępnymi na moją płytę nie ma dużej różnicy. A nie chce przegapić jakiś dobrych ofert bo akurat ceny są bardzo dobre. Przeczytałem wiele artykułów i na to wygląda, że dominuje Haswell Icore, ale że na przykład w takim Crysis 3 gdzie wielowątkowość FX Vishera jest wykorzystywana to niemalże zrównał się z tymi z Intela procesorami. Ale z kolei te ośmiordzeniowe najmocniejsze z FX wymagają chyba drogiego chłodzenia i sa bardzo prądnożerne więc zasilacz musiałbym chyba zmieniać więc to dodatkowe byłyby wydatki, a sama cena FX 8350 nie jest wcale dużo niższa od jakiegoś ICORE 5 który bije na łeb ten procesor w prawie każdej grze wideo. 

 

Chciałbym abyście mi dali przykładowy zestaw może też być pod AMD. Część podzespołów nie zmienię choćby karty graficznej, której w pełni nie wykorzystałem bo turbo boost gdy uruchamiam więcej klatek nie przybywa chyba z powodu wykorzystania całej mocy procesora. Może jakby ktoś mi doradził zestaw pod AMD, a że radeony współpracują z tymi procesorami to mógłbym ewentualnie zakupić radeona, ale z jednego artykułu wyczytałem, że nvidia zarówno na AMD jak i na Intelu działa lepiej od Radeonów - lepiej wykorzystuje procesory. 

 

Chciałbym abyście od razu też podali chłodzenie do procesora bo nie chce boxowego, które są głośne i przeważnie nie nadają się do podkręcania. Cały zestaw mogę zmieścić do 1200 zł lub więcej o ile będzie miało to swoje uzasadnienie. Jeszcze raz zaznaczę obecnie nie narzekam na spadki płynności, a gram na maksymalnych ustawieniach w trybie 1280 x 1024 bo większej rozdzielczości nie mam. A zestaw bardziej bym chciał kupić na przyszłość. 

 

To moja obecna konfiguracja:

WINDOWS 7 HOME EDITION 64 BIT

GIGABYTE GA-770T-USB 3.0

PHENOM 955 3,20 GHz - 3,60 GHz 

ASUS DIRECTU CU II GTX 660 OC 

6 GB 1333 MHz 

Zasilacz CHIEFTEC 500 WAT 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz podkręcać, to można pójść w stronę 4670k:

Core i5-4670K /3.4GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/ 

Fatal1ty H87 Performance /intel H87, LGA1150/ 

 

H87 Fatal1ty ma 8-fazową sekcję zasilania, 4 sloty na ram i dual UEFI. Bardzo dobra płyta pod OC w dobrej cenie. Sensowne chłodzenie do OC 4670k to koszt ~160 zł.

Edytowane przez szembor5
Link to post
Share on other sites

Wszystko powinno być w porządku i zasilacz da radę, aczkolwiek w biosie będziesz musiał wyłączyć pewne stany oszczędzania energii. Problem wygląda tak, że jeśli tego nie zrobisz, to gdy "uśpisz" komputer ten po prostu się wyłączy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Aha, w tym sklepie najprawdobodobniej zakupię płytę. Tu są chyba najlepsze ceny i fajnie byłoby gdyby ktoś mi z tych dostępnych, w tyms sklepie podał modele płyt, procesorów oraz chłodzenia do nich. 

 

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__katalog_produktow/id_gl__2/sort__387/__Procesory/__Intel_Haswell_Pentium_Core_i3_i5_i7_Lga1150_/

Link to post
Share on other sites

Intel Haswell Core i5-4670K

Asrock H97 Killer Fatal1ty (Lga1150)

 

Czyli taki zestaw mógłby być najlepszy maksymalnie na takim procesorze wykorzystam każdą kartę jaką kupię. 

 

Proszę mi podać model chłodzenia żebym wiedział jakiego szukać. 

 

I coś jeszcze zmienić z podzespołów obecnych czy pozostałość przenieść?

Link to post
Share on other sites

 

 

Asrock H97 Killer Fatal1ty (Lga1150)

H87, nie H97. Nie wiadomo co Intel wymyślił z OC na H97, więc nie warto ryzykować.

 

 

 

Czyli taki zestaw mógłby być najlepszy maksymalnie na takim procesorze wykorzystam każdą kartę jaką kupię. 

Dokładnie. Ten procesor nie będzie ograniczał nawet SLI z GTX780

 

 

Proszę mi podać model chłodzenia żebym wiedział jakiego szukać. 

Jaką masz obudowę?

Link to post
Share on other sites

ATX nie wiem jak nazywa się, ale kupiłem ją bardzo dawno to było chyba w 2005 roku. I na niej już dwie platfmormy mieściły się. Nie jest z kolei mała, ale karty maksymalnie do 30 cm na styk mogą zmieścić się. Często przy kupnie nowego modelu kierują się gabarytami karty, a gdybym miałw iększa obudową to raczej nimi nie przejmowałbym się. Jak już miałbym zmieniać płytę to na jakąś stylową. A czy ta nie starczyłaby na nową platformę? Czy obecne płyty potrzebują nowszych?


No i chłodzenie nie wiem czy nowe zmieści się skoro o to zapytałeś w kwestii jego

Link to post
Share on other sites

 

 

No i chłodzenie nie wiem czy nowe zmieści się skoro o to zapytałeś w kwestii jego

Właśnie dlatego pytałem o obudowę. Nie wiadomo czy coś wydajnego tam wejdzie 


 

 

ATX

To wywnioskowałem już dawno po rozmiarze aktualnej płyty. 

Link to post
Share on other sites

Zaznaczę, że kupowałem chłodzenie do Phenoma 955 i nie jest małe specjalne też do podkręcania, które pasuje do procesorów intel, ale nie wiem czy do nowej serii by pasował bo kupowałem je gdzieś w 2011 roku. 


Jest to model LOKI SD 963 XIGMATEK


Pasują do niego icore 3, 5 i 7, ale nie wiem czy nowa seria by pasowała


http://www.xigmatek.com/product.php?productid=105

 

Tak wygląda

Link to post
Share on other sites

Czyli chłodzenia nie musze kupować, ani chyba obudowy. Gdybym chciał podkręcać mocniej to wtedy zmienię coolera, ale i tak nie ma potrzeby bo nawet nie podkręcony icore 5 wykorzystuje karty topowe maksymalnie, a w grach i tak bije na łeb FX podkręcone. Tak na przyszłość może kupić z K, zamiast K wezmę 4690, który i tam ma dobre taktowanie. Ale płytę chce nadającą się do OC, mającą dobre sekcje zasialania bo ma być na przyszłość gdybym planował jakieś podkręcania.

 

Na pewno nikt mi nie doradzi innego modelu na przykład od MSI i ASUSA. Najlepsze mają płyty główne ASROCK? GIGABYTE słyszałem, że jest daleko za konkurencją, ale też można kupić dobra płytę od nich, ale w segmencie cenowym 500 zł. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...