Skocz do zawartości

Problem z płytą Asus P8 Z77 V-Pro


Recommended Posts

Mam komputer stacjonarny o takiej konfiguracji:

Płyta: Asus p8z77 v-pro

System: W7 Ultimate 64-bit

Procesor:Intel i7 3770

Ram: 16 Gb Patriot

Zasilacz Termaltake Evo blue 2.0 850W

Grafika:Asus N-vidia GeForce 650 Ti Boost

Klawiatura: TT e-sport podświetlana( konkretnie ta http://www.alsen.pl/...minated,id-8298 )

Mysz: Saitek R.A.T 7

 

Płyta ma przypisywane wejścia na mysz i klawiaturę. Do nich mam podpięte wyżej wymienione sprzęty. Dzisiaj odpięłam kompa od prądu, w celu wyczyszczenia go (jestem w 100% pewna, że nic nie uszkodziłam). Po ponownym podpięciu, najpierw nie reagowała klawiatura i mysz ( zauważyłam dopiero wtedy, gdy chciałam wbić hasło) więc zrestartowałam komputer (za pomocą klawisza na obudowie). Następnie stwierdziłam,że "może się coś nie dograło" i włączyłam go ponownie. Problem powtórzył się, ale przypomniałam sobie, że kliknięcie klawisza od włączania komputera zamyka system, więc tak zrobiłam.Tylko, że mimo wyłączonego sprzętu klawiatura paliła się na maksymalną jasność ( a normalnie mam przyciemnioną)poza tym nigdy się nie zdarzyło, żeby klawiatura paliła się po wyłączeniu komputera.Gdy komputer się włączył (bez żadnych dźwięków z biosu oprócz standardowego jednego dźwięku) pokazał się ekran trwa ładowanie systemu windows, po czym wyłączył się zupełnie monitor, klawiatura świeciła na full i komp przestał reagować - musiałam zrestartować komputer po raz drugi. Po kolejnym ponownym uruchomieniu pokazał się ekran z 2 opcjami (1.włącz narzędzie naprawy systemu windows (zalecane), 2.uruchom system windows normalnie). Chcąc przełączyć opcje klikałam w klawiaturę, ale nie działała. Po 30s uruchomiła się opcja 1 po czym przez dobre 10 minut chodził po ekranie pasek o wyszukiwaniu problemu. Cały proces ruszył dopiero, gdy wypięłam z tylnych wejść płyty głównej klawiaturę i mysz, a wpięłam je do panelu przedniego obudowy. Po tym wszystkim komp się wyłączył (wyskoczył tylko komunikat: nie znaleziono rozwiązania). Uruchomiłam go ponownie, system wystartował normalnie, jednakże musiałam działać na klawce i myszy podpiętej do panelu przedniego obudowy. Skopiowałam dane, system zamknął się normalnie, Czy to oznacza, że jakimś cudem popsuła się płyta główna (konkretnie wejścia z tyłu płyty)? Przez ostatnie 3 miesiące zdarzało się, że mysz "odłączała się" jak np. chodziłam po internecie, czy przesuwałam kursorem po pulpicie. Najlepsze jest to, że myszka normalnie się świeciła,klawisze normalnie działały tylko kursor nie odpowiadał na ruchy myszy. Pomagał jedynie restart systemu. Do biosu również nie mogę wejść, jeśli klawiatura i mysz podpięte są z tyłu do wejść płyty. Dodam, że nie instalowałam żadnego oprogramowania, system mam chroniony, dzień wcześniej wyłączył się normalnie. Proszę o pomoc . Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ten problem ze "świeceniem " klawiatury/myszy to najprawdopodobniej ich wariujące sterowniki. Co do płyty: spróbuj wypiąć te myszki i inne tego typu pierdółki i zobacz czy komputer uruchomi się normalnie (tj wczyta windowsa i normalnie przejdzie do pulpitu).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...