Skocz do zawartości

Grafika do 600 zł do mojego zestawu


Recommended Posts

Witam,

 

obecnie działam na integrze, jednak chciałbym sobie pograć w nowe gry więc szykuje się do zakupu jakieś karty:

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: w ciągu dwóch tygodni – kwota do 600zl

-Zastosowanie: Filmy FHD, Gry ( Kompania Braci 2, Watch Dogs, Wolfenstein New Order i przede wszystkim Wiedźmin 3 – chociaż tutaj mam obawy czy karta w tej cenie sobie poradzi z komfortowym graniem w FHD.

-Model i moc zasilacza: Be Quiet Pure Power L8 400W

-Reszta specyfikacji komputera: Pentium G3420 ( za kilka miesięcy zamierzam zmienić na i5-4570), Crucial Balistic 8GB, Asrock B85M, Fractal Design Define Mini.

-Rozdzielczość monitora w której grasz! – 1920x1080 w trybie klonowania – w niektóre gry zamierzam grać na monitorze a  niektóre na TV.

-Dodatkowe wymogi: musi posiadać dwa cyfrowe wyjścia audio, czyli 2xhdmi albo hdmi +dp, dobra w stosunku potencjał OC/cisza, nowa z co najmniej 3-letnią gwarancją.

 

Zastanawiam się nad:

 

 

EVGA Geforce GTX 750 Superclocked 1GB GDDR5/128b (01G-P4-2753-KR)

 

Gigabyte Geforce GTX 750Ti 2048MB DDR5/128bit OC (GV-N75TOC-2GI)

 

Gigabyte GeForce GTX 750Ti 2GB DDR5, 128-bit, OC, 2xHDMI, 2xDVI (GV-N75TWF2OC-2GI)

 

Gigabyte Radeon R7 260X OC, 1GB GDDR5 (128 Bit), HDMI, 2xDVI, DP (GV-R726XOC-1GD)

 

 

Generalnie preferuje Nvidię, ze względu na większy kredyt zaufania. Poza tym według testów wszystkie Radeony biorą nawet do 2-3 razy więcej prądu w trybie dwóch ekranów – a u mnie taka sytuacja jest cały czas więc ma to znacznie.

Link to post
Share on other sites

 

Jak najbardziej rozważałem tą kartę, jednak zniechęca mnie wysoki pobór prądu podczas obsługi dwóch wyświetlaczy. 

 

 

 

GTX 660 również  rozważałem jednak w wersji od Asusa - http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-660-2gb-ddr5-192-bit-hdmi-dp-box-gtx660-dc2ocph-2gd5-583985/ Co prawda droższa jednak ma lepsze chłodzenie. Ostatecznie jednak stwierdziłem, że wolałbym nowszą, bardziej energooszczędną konstrukcję. No i nie chciałbym przekroczyć tych 600 zł ( razem z wysyłką) Aczkolwiek ta kwestia jest jeszcze otwarta.

Link to post
Share on other sites

Moim zdanie warto dolozyc te kilka zlotych do gtxa 660. Jest to najwydajniejsza karta w tej cenie (okolo 630pln) a z i5 rozwinie skrzydla. Taki zestaw pod obciazeniem bedzie pobieral okolo 260-280w max 300w po oc. Twoj zasilacz mozna obciazyc do max 360w na linii 12v a poniewaz to markowa konstrukcja to bez problemu da rade a dla 30 czy 50w oszczednosci nie warto rezygnowac z wydajnosci. Jezeli na prawde nie mozesz dolozyc do gtx660 to kup r7 265 jest okolo 7% mniej wydajna niz gtx 660 ale 50 pln tansza (okolo 580) Jednak z i5 lepiej wspolpracowalby gtx 660.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdanie warto dolozyc te kilka zlotych do gtxa 660. Jest to najwydajniejsza karta w tej cenie (okolo 630pln) a z i5 rozwinie skrzydla. Taki zestaw pod obciazeniem bedzie pobieral okolo 260-280w max 300w po oc. Twoj zasilacz mozna obciazyc do max 360w na linii 12v a poniewaz to markowa konstrukcja to bez problemu da rade a dla 30 czy 50w oszczednosci nie warto rezygnowac z wydajnosci. Jezeli na prawde nie mozesz dolozyc do gtx660 to kup r7 265 jest okolo 7% mniej wydajna niz gtx 660 ale 50 pln tansza (okolo 580) Jednak z i5 lepiej wspolpracowalby gtx 660.

 

Moim zdaniem też :) Szczególnie, że  właśnie się zorientowałem że od GTX 660 w górę dodają gratis Watch Dogs, która to jest warta ok. 70-80 zł co oznacza się że koszt samej karty wychodzi  mnj tyle co  GTX 750 ti, co czyni ją zdecydowanie najlepszą ofertą w tym budżecie. Mam nadzieje tylko, że  gra jest jeszcze dospępna bo jest info, że do wyczarpania zapasów. ( btw. wie ktoś jak to sprawdzić?) Jeśli nie to będzie mój wybór.

 

Mówisz, że taki zestaw będzie pobierałdo 280W . Mi wyszło sporo mniej - bo ok. 200W. Jak to wyliczyłem? Otóż mam obecnie podpięty komputer pod miernik napięcia i przy 100% obciążeniu procka pobiera 65W. Teraz jeśli zamieniłbym pentium na I5 to bazując na danych z http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/intel-haswell-od-pentium-do-core-i5/strona/21366.html powinien on pobierać ok. 30W więcej przy analogicznym obciążeniu, czyli 95W łącznie. Następnie dodając do tego GTX 660  , który pobiera pod obciążeniem ok. 110W ( http://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_660_OC/25.html ), wychodzi łącznie ok. 205W. Teraz od tego trzeba by  jeszcze odjąć chociaż te 5W jakie pobiera integra w idle i wychodzi równo 200W.

Poprawcie mnie jeśli się mylę w tych obliczeniach.

Edytowane przez Mikolaj80
Link to post
Share on other sites

Obecnie testuje R9 270 dual-x ( odnowiony 7870 ) od Sapphire i mogę polecić tą kartę...bardzo cicha zarówna w idle jak pod obciążeniem, oszczędna ( ma jedną wtyczkę 6 pinową do zasilania, zużycie na poziomie 7850 ), dobrze się kręci ( u mnie poszedł na 1100MHz gpu/ 6000MHz pamięć przy napięciu rdzenia 1,163V ), chłodna ( idle 32C, furmark 64C ), cóż chcieć więcej. Do tego udało mi się wyrwać 3 miesięczną używkę z gwarancją na alledrogo za 399zł + 15zł wysyłka  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...